13:58 - 1403/04/17

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی

در ادامه موضوع دریافت فیش تامین اجتماعی با کد ملی و کاربردهای متعدد آن بررسی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی، عنوان مطلبی است که در ادامه منحصرا به آن می پردازیم و متذکر می شویم که دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی آسان ترین روش برای دریافت فیش حقوقی است.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

با توجه به پیچیدگی زندگی در دنیای امروز، داشتن بیمه تامین اجتماعی به عنوان یک پشتوانه امن و ضروری برای تضمین آینده هر فرد تلقی می‌ شود. این بیمه، خدماتی مانند بازنشستگی، از کار افتادگی و خدمات درمانی را به بیمه‌ شدگان ارائه می‌دهد. افراد در مقابل دریافت این خدمات، باید مبلغ مشخص شده در فیش تامین اجتماعی را ماهانه یا دوره‌ ای به عنوان حق بیمه پرداخت نمایند. در اندیشه معاصر، به صورت جامع موضوع دریافت فیش تامین اجتماعی با کد ملی و کاربردهای متعدد آن بررسی خواهد شد.

روش‌ های مختلفی برای دریافت این فیش به زبانی ساده و گام به گام بیان می‌شود که در انتها خواهید توانست حتی با گوشی در هر مکان، برای دریافت و پرداخت فیش تامین اجتماعی اقدام کنید. در ادامه نحوه ورود به سامانه تامین اجتماعی و کار کردن با آن را بیان خواهیم کرد.

فیش تامین اجتماعی چیست؟

در واقع فیش تامین اجتماعی، سندی کلیدی است که اطلاعات مربوط به سابقه بیمه و میزان حق بیمه پرداختی یک فرد را نشان می‌ دهد. به صاحبان بیمه اختیاری مشاغل آزاد یا خویشتن فرما کمک می‌کند تا هزینه‌ های مربوطه را به طور کامل و منظم در موعد مقرر پرداخت کنند.

یکی از مزایای مهم دریافت فیش تامین اجتماعی با کد ملی، امکان دریافت وام از بانک‌ ها و سایر مؤسسات اعتباری می‌ باشد. با ارائه این فیش به عنوان مدرک سابقه بیمه، از تسهیلات وام با شرایط مناسب‌ تری بهره‌ مند خواهید شد.

موارد استفاده از فیش تامین اجتماعی عبارتند از:

ارائه به کارفرما برای محاسبه حقوق و مزایا
ارائه به وام‌ دهندگان برای دریافت وام
ارائه به مراجع ذی صلاح برای انجام امور اداری مانند محاسبه حقوق بازنشستگی و یا از کارافتادگی
کنترل و پیگیری سابقه بیمه پرداختی

دریافت الکترونیکی فیش تامین اجتماعی با کد ملی

در این گزارش از اندیشه معاصر، به شرح گام به گام نحوه دریافت فیش تامین اجتماعی با کد ملی از طریق سامانه خدمات الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی می‌ پردازیم:

۱.ورود به سایت

در اولین مرحله لازم است به سایت سامانه یکپارچه تامین اجتماعی بروید. برای این اقدام می‌ توانید از هر نوع مرورگر در گوشی یا سیستم استفاده کنید. ابتدا باید نام کاربری و رمز ورود منتخب را به درستی در داخل کادر وارد کنید.

۲.ثبت نام

اگر شخص برای اولین بار است که وارد سامانه می‌شود، بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید و مراحل مربوطه را جهت ایجاد حساب کاربری طی کنید.

اگر مراحل ثبت نام پیش از این یک بار انجام شده‌ است، باید نام کاربری و رمز عبوری که قبلا انتخاب شده را در این کادرهای مربوطه وارد کنید.

۳.انتخاب منوی مربوطه

برای دریافت فیش تامین اجتماعی با کد ملی باید منوی سمت راست، گزینه نام‌ نویسی و حسابرسی و سپس صدور فیش حق بیمه را انتخاب کنید.

۴.استعلام فیش تامین اجتماعی

پس از انتخاب گزینه صحیح در منو، یک صفحه جدید نمایان می‌شود که باید فیلد مربوط به کد ملی را تکمیل و سپس بر روی استعلام کلیک کنید.

۵.انتخاب دوره

از لیست ارائه شده، باید دوره مورد نظر را انتخاب کنید. در صورت تمایل می‌توانید با کلیک بر روی گزینه مشاهده جزئیات اطلاعات کامل‌ تری را در هر دوره مشاهده کنید.

۶.صدور فیش

بعد از باز شدن دوره مورد نظر، گزینه “صدور فیش” را انتخاب نمایید و به همین ترتیب وارد مرحله پرداخت بیمه تامین اجتماعی خواهید شد.

۷.پرداخت

در این قسمت، یکی از روش‌ های پرداخت آنلاین (از طریق درگاه‌ های بانکی) یا پرداخت حضوری (در شعبه بانک) را انتخاب کنید.

روش‌ های پرداخت فیش تامین اجتماعی

روش‌ های مختلفی برای پرداخت و دریافت فیش تامین اجتماعی با کد ملی وجود دارد که با توجه به شرایط و امکانات اشخاص انتخاب می‌ شود.

اگر به دنبال روشی امن، ساده، سریع و بدون نیاز به مراجعه حضوری هستید، روش‌ های پرداخت آنلاین از درگاه‌ های بانکی معتبر یا اپلیکیشن موبایلی، مناسب است. در نهایت، به یاد داشته باشید که صرف نظر از روشی که برای پرداخت فیش انتخاب می‌نمایید، حتماً از صحت و اعتبار اطلاعات درج شده در آن اطمینان حاصل کنید.

پرداخت آنلاین

برای پرداخت آنلاین کافیست رمز اینترنتی یا رمز یکبار مصرف کارت بانکی را در اختیار داشته باشید. در سامانه یکپارچه تامین اجتماعی، درگاه بانکی دلخواه را انتخاب می‌کنید و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود، مراحل پرداخت حق بیمه به صورت امن و قانونی طی خواهد شد. پس از پایان مراحل می‌توانید فیش تامین اجتماعی مورد نظر را مشاهده، چاپ یا ذخیره کنید.

پرداخت حضوری

اگر روش پرداخت حضوری را انتخاب کرده‌اید، اطلاعات مربوط به شعبه بانک مورد نظر برای پرداخت، در سامانه یکپارچه تامین اجتماعی نمایش داده می‌ شود. با مراجعه به این شعبه بانک منتخب و ارائه کد پرداخت، می‌توانید نسبت به پرداخت حق بیمه و دریافت فیش اقدام کنید.

کد دستوری

افرادی که در مناطق دور افتاده و فاقد اینترنت زندگی می‌کنند یا مبتنی بر مشغله کاری با محدودیت زمانی مواجه هستند، می‌توانند با شماره گیری کد دستوری *۷۲۴*۷۱۳# و ثبت شناسه قبض بیمه، اطلاعات کارت و رمز دوم؛ نسبت به پرداخت حق بیمه شخصی اقدام کنند.

مراجعه حضوری به شعبه و دریافت فیش تامین اجتماعی با کد ملی

در صورت عدم تمایل به ثبت نام در سامانه خدمات الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی، می‌توانید با مراجعه حضوری به شعبه و ارائه مدارک لازم (کارت ملی و دفترچه بیمه) برای دریافت فیش تامین اجتماعی با کد ملی اقدام کنید. در این روش باید ابتدا به واحد نام‌ نویسی و حسابرسی آن مرکز مراجعه و درخواست صدور فیش بیمه ارائه شود. کارکنان شعبه، پس از بررسی و تأیید اطلاعات، فیش تامین اجتماعی را صادر خواهند کرد.

دریافت فیش بیمه با استفاده از اپلیکیشن تامین من

دریافت فیش بیمه تامین اجتماعی با کد ملی با گوشی و اپلیکیشن تامین من، کاملا رسمی از طریق اداره‌ کل بیمه تامین اجتماعی تایید شده است و آخرین نسخه را می‌ توانید به طور مستقیم از اپلیکیشن تامین اجتماعی من، دانلود و در گوشی هوشمند یا ویندوز نصب کنید. اما باید بدانید که برای استفاده از این اپلیکیشن موبایلی، باید از قبل ثبت نام در سامانه خدمات الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی (همانگونه که در عنوان قبلی توضیح داده شد) انجام شود.

برای دریافت فیش تامین اجتماعی با کد ملی در سامانه تامین من، مراحل زیر را انجام دهید.

با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد اپلیکیشن شوید.
به بخش “خدمات بیمه‌ شدگان” مراجعه کنید.
گزینه “دریافت فیش بیمه” را انتخاب کنید.
کد ملی و دوره مورد نظر خود را وارد کنید.
فیش بیمه خود را مشاهده و پرداخت کنید.

مزایای دریافت فیش تامین اجتماعی با کد ملی

دریافت فیش تامین اجتماعی با کد ملی از طریق خدمات الکترونیکی، اپلیکیشن و یا کد دستوری، به سرعت و در عرض چند دقیقه انجام می‌شود. در حالی که روش سنتی سابق و مراجعه حضوری، نیازمند صرف زمان و حضور در محل شعبه است. همچنین نیاز به ارائه مدارک هویتی مختلف ندارد و برای انجام عملیات کافیست که کد ملی شخصی را حفظ باشید. در ادامه، به دیگر مزایای این روش می‌پردازیم:

صرفه جویی در زمان و هزینه

مراجعه حضوری به شعبه تامین اجتماعی، روشی سنتی و قدیمی برای دریافت فیش است که نیازمند صرف زمان و حضور در محل شعبه است. امکان دریافت فیش تامین اجتماعی با کد ملی از طریق اینترنت و تلفن همراه در ۲۴ ساعت شبانه‌ روز یک مزیت بسیار مهم محسوب می‌شود.

امکان پرداخت سریع و امن

با یکبار ورود به سامانه یکپارچه تامین اجتماعی و ثبت نام اولیه می‌ توانید شناسه پرداخت قبض بیمه الکترونیکی را دریافت کنید، سپس بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی، در هر زمان و مکان برای پرداخت حق بیمه با کدملی اقدام کنید.

نکات مهم دریافت فیش تامین اجتماعی با کد ملی

در صورت عدم مشاهده دوره مورد نظر خود در لیست، می‌توانید با مراجعه به شعبه تامین اجتماعی محل سکونت نسبت به بررسی و رفع این مشکل اقدام کنید.

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید از طریق گزینه “بازیابی رمز عبور” آن را تغییر دهید و رمزی جدید انتخاب کنید.

دریافت فیش بیمه تامین اجتماعی با کد ملی برای افراد تحت تکفل، در روش حضوری، ارائه مدارک شناسایی و مستندات مربوط به رابطه نسبی (مانند شناسنامه فرزند) الزامی است.

برای راهنمایی بیشتر در خصوص نحوه کار با سامانه، می‌ توانید از راهنمای آنلاین موجود در سامانه استفاده کنید و یا با واحد پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی تماس بگیرید.

برای ثبت نام در سامانه، به یک آدرس ایمیل و شماره تلفن معتبر و در دسترس نیاز دارید.

در صورت تمایل می‌توانید رمز عبور موقت برای ورود به سامانه استفاده کنید.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی

مستمری بگیران با مراجعه به سایت tamin.ir و انتخاب گزینه فیش حقوقی مستمری بگیران در بخش میز خدمت، باید گذر واژه و نام کاربری که قبلا در زمان ثبت نام نتخاب کرده اند را وارد کنند.

سپس صفحه جدیدی برای آن ها باز می شود که فیش حقوقی آن ها همراه با ریز حقوق و دستمزد برایشان به نمایش در می آید. به این ترنیب می توانید فیش حقوقی با کد ملی تامین اجتماعی را دریافت کنید.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی

۱.ثبت نام در سایت تامین اجتماعی
۲.ورود به سامانه تامین اجتماعی با کد ملی
۳.ورود به بخش سوابق بیمه

همچنین می توانید با استفاده از کد دستوری و گوشی موبایل خود نیز سوابق بیمه خود را دریافت کینید به این صورت که:

۱.شماره‌ گیری کد دستوری #۴*
۲.انتخاب گزینه استعلام با شماره ۲
۳.انتخاب آخرین سابقه
۴.ورود کد ملی

دقت کنید که برای دریافت فیش بیمه رانندگان با کد ملی نیز همین مراحل را باید طی کنید./اندیشه معاصر

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط