۱۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱

درخواست تامین نقدینگی کالاهای اساسی تنظیم بازار از دولت

وزارت صمت به منظور تامین نقدینگی ارز کالاهای اساسی و ضروری خریداری شده مورد نیاز تنظیم بازار کشور، درخواست تخصیص مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات را به هیئت دولت ارائه کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دول...

درخواست تامین نقدینگی کالاهای اساسی تنظیم بازار از دولت
درخواست تامین نقدینگی کالاهای اساسی تنظیم بازار از دولت

وزارت صمت به منظور تامین نقدینگی ارز کالاهای اساسی و ضروری خریداری شده مورد نیاز تنظیم بازار کشور، درخواست تخصیص مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات را به هیئت دولت ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، زنجیره تأمین کالاهای اساسی و ضروری کشور با توجه به حساسیت و نقش آن در سبد غذایی و همچنین ایجاد اطمینان از توازن عرضه و تقاضا در بازار کالاهای اساسی و دستیابی به آرامش مصرف کنندگان به خصوص اقشار آسیب‌پذیر در شرایط جنگ اقتصادی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

در راستای تحقق این رسالت، شرکت بازرگانی دولتی ایران به عنوان مباشر وزارت صنعت، معدن و تجارت، در شرایطی که بخش خصوصی به دلیل مواجهه با مضایق متعدد، قادر به تأمین کالاهای مصارف جاری کشور طبق روال گذشته نیست، به منظور خرید، تأمین و ذخیره‌سازی کالاهای اساسی و ضروری، نسبت به برنامه‌ریزی برای خرید به موقع کالاها و در شرایط مناسب قیمتی بازارهای جهانی و با لحاظ مدت زمان مورد نیاز جهت هر یک از مراحل خرید، انعقاد قرارداد، تأمین و تخصیص و انتقال ارز به حساب فروشندگان را اقدام نموده است.

درحال حاضر و با توجه به اهمیت تأمین به موقع کالاهای اساسی و ضروری بازار و جلوگیری از لغو قراردادهای منعقده، ادامه تعامل با فروشندگان بین‌المللی و عدم تحمیل جریمه تأخیر در پهلودهی و تخلیه کشتی‌ها (دموراژ)، وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست اختصاص مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات جهت تأمین نقدینگی ارز کالاهای اساسی و ضروری خریداری شده مورد نیاز تنظیم بازار کشور به شرکت بازرگانی دولتی ایران را به هیئت دولت ارائه نموده است.

گفتنی است این درخواست مراحل بررسی خود را در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت طی می‌کند.

مهر

مطالب مرتبط

آخرین اخبار