درخشش بانک تجارت در بین ۵ بانک بزرگ کشور/ تثبیت دو عنوان نخست توسط بانک تجارت

بانک تجارت در شش ماهه نخست سال جاری دو عنوان قابل توجه را در بین بزرگان صنعت بانکداری کشور به خود اختصاصی داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، این بانک با سهم ۴۵.۷ درصدی در تعهدات اعتبارات اسنادی داخلی و با سهم ۴۸ درصدی در صدور ضمانت نامه های ریالی جایگاه نخست خود را در بین پنج بانک بزرگ (تجارت، ملی، ملت، صادرات و سپه) تثبیت کرد.

به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، روند حرکتی بانک تجارت طی دو سال اخیر با چابکی خاصی در حال طی شدن است. بزرگترین بانک بورسی کشور که در شش ماهه سال جاری نیز موفق به ایجاد تغییرات مهم در تراز مالی خود شد در همین بازه زمانی در دو موضوع حائز اهمیت در بین بانکهای بزرگ کشور رتبه نخست را به دست آورد.

رشد ۸ درصدی سود خالص بانک تجارت در شش ماهه سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل تنها یکی از دستاوردهای مهم این بانک در نخستین سال از قرن جدید است. این بانک که شش ماهه سال قبل را با سود خالص ۱۲ هزار و ۳۹۲ میلیارد ریالی پشت سر گذاشته بود در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱ موفق شد این مقدار را به ۱۳ هزار و ۳۲۴ میلیارد ریال افزایش دهد.

کاهش هزینه های مالی بانک علیرغم افزایش تورم از دیگر مسائلی است که کنترل منابع مالی را در بانک تجارت نشان میدهد. یکی از مهمترین نتایج عملکردی بانک تجارت را باید در افزایش ۹۰۲ هزار میلیارد ریالی سپرده های مشتریان جستجو کرد. سپرده های مشتریان این بانک در پایان سال قبل رقم ۴ میلیون و ۳۹۹ هزار میلیارد ریال را ثبت کرد که در ۶ ماهه فرودین تا شهریور امسال این مقدار به بیش از ۵ میلیون ۳۰۱ هزار میلیارد ریال رسید.

در عین حال کاهش بدهی تجارت به بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی از دیگر مواردیست که باید به آن اشاره کرد. بانک تجارت همچنین موفق شد با پیاده سازی رویکرد جدید سود انباشته خود را ۱۴.۳ درصد بهبود بخشد و به ۴۴ هزار و ۷۷ میلیارد ریال برساند. گفتنی است این مقدار در پایان سال قبل ۳۸ هزار و ۵۶۲ میلیارد ریال بود.

تثبیت دو عنوان نخست در بین ۵ بانک بزرگ کشور

بانک تجارت در شش ماهه نخست سال جاری دو عنوان قابل توجه را در بین بزرگان صنعت بانکداری کشور به خود اختصاصی داد. این بانک با سهم ۴۵.۷ درصدی در تعهدات اعتبارات اسنادی داخلی و با سهم ۴۸ درصدی در صدور ضمانت نامه های ریالی جایگاه نخست خود را در بین پنج بانک بزرگ (تجارت، ملی، ملت، صادرات و سپه) تثبیت کرد که با توجه به میزان روابط مالی و تجاری این بانکها حفظ جایگاه نخست توسط بانک تجارت در رقابت با آنها قبل توجه است.

انتهای پیام/*