۲۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷

داورزنی: وابسته به بودجه دولت نیستیم اما انتظار رعایت عدالت در توزیع منابع دولتی را داریم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از پارس فوتبال،داورزنی: وابسته به بودجه دولت نیستیم اما انتظار رعایت عدالت در توزیع منابع دولتی را داریم.محمدرضا داورزنی در مجمع فوق‌العاده فدراسیون والیبال که امروز (پنج‌شنبه ۲۷ بهمن) در هت...

داورزنی: وابسته به بودجه دولت نیستیم اما انتظار رعایت عدالت در توزیع منابع دولتی را داریم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از پارس فوتبال،داورزنی: وابسته به بودجه دولت نیستیم اما انتظار رعایت عدالت در توزیع منابع دولتی را داریم.محمدرضا داورزنی در مجمع فوق‌العاده فدراسیون والیبال که امروز (پنج‌شنبه ۲۷ بهمن) در هتل هما مشهد مقدس برگزار شد، افزود: خدا را شکر که همزمان با چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به پابوسی امام هشتم آمدیم و نشست مجمع عمومی را در مشهد برگزار می‌کنیم.

وی با یادآوری این‌که بحث اول این مجمع زیارت امام رضا (ع) است و فکر می‌کنم که ایشان همه ما را دعوت کرده است تا در مسیر خود از گذشته موفق‌تر باشیم، گفت: جا دارد سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) پدر امام رضا (ع) را نیز تسلیت بگویم.

رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به تاریخچه این رشته ورزشی در ایران و جهان، گفت: حدود ۱۲۷ سال از ابداع والیبال در جهان و ۱۰۱ سال از شروع این رشته در ایران می‌گذرد. هر چند والیبال سابقه زیادی در ایران دارد، اما حدود سه دهه از ثبات این رشته در کشور می‌گذرد یعنی از سال ۱۳۷۰ به بعد که جا دارد از تلاش‌های زنده‌یاد محمدرضا یزدانی‌خرم رئیس اسبق فدراسیون والیبال نیز تشکر و قدردانی کنم.

وی با تاکید بر این‌که قیاس والیبال ایران قبل از انقلاب و بعد انقلاب درست نیست چون شرایط کاملا متفاوت است، افزود: در سه دهه گذشته برای والیبال ایران تلاش زیادی شده که باید خسته نباشید به خانواده بزرگ والیبال به ویژه اعضای شرکت کننده در مجمع بگویم.

دکتر داورزنی ادامه داد: در حالی دشمنان برای زمین زدن انقلاب از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند، والیبال ایران در سال ۱۴۰۱ افتخارات متعددی به دست آورد و باید تمامی ملی‌پوشان را تحسین کنیم. در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه‌ای از سوی جهان علیه ایران حکفرماست، تمامی برنامه‌های فدراسیون عملیاتی شد که کار اصلا ساده‌ای نیست و جا دارد از همکاری وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک تشکر و قدردانی کنم. امیدوارم در سال آینده نیز انتظارات مردم، مسئولین و مقام معظم رهبری از والیبال را پاسخگو باشیم.

رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به استراتژی فدراسیون برای والیبال زنان، گفت: باید در والیبال زنان تلاش بیشتری داشته باشیم تا به هدف گذاری فدراسیون که قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر آسیا است، دست یابیم. با همکاری وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در سال آینده والیبال زنان ایران برای نخستین بار در بازی‌های آسیایی شرکت خواهد کرد. اعتقاد داریم که برای رشد والیبال زنان نیاز به حضور در میادین مختلف آسیایی است تا ملی‌پوشان با رقبای این قاره مبارزه و کسب تجربه کنند.

داورزنی با یادآوری این‌که در سال ۱۴۰۲ نخستین دوره مسابقات والیبال زیر ۱۶ سال قاره‌ها از جمله آسیا برگزار خواهد شد و تیم‌های ملی ایران در دو گروه مردان و زنان به مصاف رقبای آسیا خواهند رفت، گفت: از هفته نخست فروردین فدراسیون والیبال متوسط ۳۰۰ نفر در اردوهای آماده سازی خواهد داشت که برنامه ریزی دقیقی می‌طلبد تا نمایندگان ایران در رویدادهای سال ۲۰۲۳ شرکت کنند.

وی افزود: در مجموع سال بسیار سختی برای اردوها و اعزام‌های برون مرزی و میزبانی مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا خواهیم داشت و هزینه‌های بسیار زیادی هم دارد که میانگین هر نفر در اردو ۱۰ میلیون ریال برای هر روز است.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: در یک کلام سال آینده پرترافیک است و قیمت تمام شده فعالیت‌ها نیز چندین برابر شده است و امیدواریم با جذب منافع و مدیریت هزینه‌ها، اعزام ها را مدیریت کنیم. فدراسیون والیبال تا کنون هیچ اعزام خود را به دلیل مسایل مالی لغو نکرده است، اما انتظار رعایت انصاف در توزیع منابع مالی در وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک داریم. معتقدیم که باید بودجه موجود ورزش به صورت عادلانه بین فدراسیون‌ها تقسیم شود.

داورزنی تصریح کرد: استراتژی فدراسیون از ۱۵ سال پیش، کاهش وابستگی والیبال به بودجه دولتی است و در این زمینه بسیار خوب عمل کردیم و تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد وابستگی داریم، اما امیدوارم سال آینده وزارت ورزش در توزیع منابع مالی عملکرد عادلانه باشد.

 اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

انتهای پیام/*

مطالب مرتبط

آخرین اخبار