۱۳:۵۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵

دانلود فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کدملی سریع و فوری

دانلود فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کدملی سریع و فوری را در اندیشه معاصر برایتان تشریح کردیم.

فیش حقوقی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، دانلود فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کدملی| بهترین و ساده ترین راه دانلود فیش حقوقی و جزئیات بیشتر را در اندیشه معاصر بخوانید.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کدملی ممکن شد. با ما در اندیشه معاصر همراه باشید با جزئیات بیشتر از ساده ترین روش دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کدملی.

با اینترنتی شدن خدمات تامین اجتماعی، یکی از دغدغه‌های مهم مستمری‌بگیران ادارات و سازمان‌های مختلف کشوری و لشگری، گرفتن فیش حقوقی تامین اجتماعی از طریق سامانه‌های معرفی شده است. این مسئله به یکی از مشغله‌های اصلی بازنشستگان و همچنین مستمری بگیران تبدیل شده است….

با اینترنتی شدن خدمات تامین اجتماعی، یکی از دغدغه‌های مهم مستمری‌بگیران ادارات و سازمان‌های مختلف کشوری و لشگری، گرفتن فیش حقوقی تامین اجتماعی از طریق سامانه‌های معرفی شده است. این مسئله به یکی از مشغله‌های اصلی بازنشستگان و همچنین مستمری بگیران تبدیل شده است. ما در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به این موضوع بپردازیم. پس با پیشخوان ۲۴ همراه باشید تا از کلیه مراحل دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی، از طریق سامانه فیش حقوقی تامین اجتماعی مطلع شوید.

فیش حقوقی تامین اجتماعی چیست و چه کاربردی دارد؟

قطعاً شما هم از این موضوع اطلاع دارید که بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی جهت دریافت فیش حقوقی بازنشستگی خود، بایستی به صورت ماهیانه حق بیمه خودشان را به سازمان بپردازند. با واریزی این حق بیمه و رسیدن به حداقل سابقه پرداخت پیش از دوران بازنشستگی یا رسیدن به سن مقرر آمده در قوانین تامین اجتماعی، می‌تواند مستمری بازنشستگی خود را دریافت کنند.

برطبق قانون سازمان بیمه تامین اجتماعی، تعریف بازنشستگی این طور آمده که: “بازنشستگی به معنای عدم اشتغال بیمه شده به کار به سبب رسیدن به سن بازنشستگی در این قانون” همانطور که خودتان هم از این موضوع اطلاع دارید، پس از آن که بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی به سن یا به شرایط مقرر شده و لازم برای بازنشستگی که در ادامه مفصل به آن‌ها می‌پردازیم می‌رسند، مستمری بازنشستگی خود را دریافت می کنند.

زمان دریافت فیش حقوقی تامین اجتماعی

به گزارش اندیشه معاصر در اصل به عبارت دیگر می‌شود گفت که حق بیمه‌های کسر شده از حقوق فرد در طول سال‌های اشتغال پس از دوران بازنشستگی به شکل مستمری ماهانه به افراد پرداخت می‌شود. برطبق قانون تامین اجتماعی جهت فرا رسیدن و احراز بازنشستگی دو نکته ویژه و بسیار مهم مد نظر قرار می گیرد:

۱ ) رسیدن به سنی که در قانون مقرر شده. بر طبق قانون کشور ایران برای مردان شصت سال و برای زنان پنجاه و پنج سال در نظر گرفته شده است.

۲ ) برخوردار بودن از سنوات پرداخت حق بیمه ماهانه به مقدار مشخص شده طبق قانون

البته این قانون دارای استثنائاتی هم است. از جمله آن که اگر فردی سی سال تمام برخوردار از سابقه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی باشد، و این در حالتی باشد که سن مردان به پنجاه سالگی و سن زنان به چهل و پنج سالگی رسیده باشد، این توانایی را دارند تا تقاضای بازنشستگی کنند. همین طور افرادی که دارای ۳۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه باشند، این پیش برفرض برایشان در نظر گرفته شده است که بدون داشتن شرایط سنی بازنشست شوند.

فیش مستمری بازنشستگی از لحظه‌ای محاسبه و پرداخت می‌گردد که سازمان بیمه تامین اجتماعی، ترک کار بیمه شدگان را به کارفرمای ایشان اعلام نماید. لازم به ذکر است، درباره افرادی که کارفرما ندارند یا این که جزء مشاغل آزاد یا حتی بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند، مستمری بازنشستگی آن‌ها از زمانی پرداخت خواهد شد که بازنشستگی آن‌ها مورد تایید شعبه بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرد.

بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان می توانند با بهره‌گرفتن از روش‌های زیر، جهت اقدام به دریافت فیش حقوقی بازنشستگی تامین اجتماعی، عمل نمایند:

از طریق اپلیکیشن پیشخوان ۲۴
ورود به سامانه دریافت فیش و احکام بازنشستگان تأمین اجتماعی
از طریق نرم افزار فیش حقوقی تأمین اجتماعی
کد دستوری USSD
مراجعه حضوری
برنامه کاریار

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کدملی

راهنمای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی ابتدا باید وارد سامانه eservices.tamin.ir شوید و مطابق تصویر زیر از بخش منو این سایت گزینه مستمری بگیران > فیش حقوقی مستمری بگیران > مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران را انتخاب کنید.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی 

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کدملی

بازنشستگان برای دریافت فیش حقوقی مستمری ۱۴۰۲ خود می بایست ابتدا اقدام به ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی نموده و سپس از طریق صفحه کاربری خود در همان سامانه فیش حقوقی مستمری خود را دریافت نمایند.

از آنجا که این روزها اکثر خدمات به صورت الکترونیکی صورت می گیرد، سازمان تامین اجتماعی امکان مشاهده و دریافت فیش حقوقی را برای مستمری بگیران به صورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری فراهم آورده است. در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص فیش حقوقی مستمری بگیران و بازنشستگان پرداخته شده است.

 

 

 

براساس قانون تامین اجتماعی : “بازنشستگی یعنی عدم اشتغال بیمه شده به کار به سبب رسیدن به سن بازنشستگی در این قانون .” همانطور که مشتریان سازمان تامین اجتماعی می دانند پس از آنکه بیمه شدگان تامین اجتماعی به سن یا به شرایط لازم برای بازنشستگی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت می رسند، مستمری بازنشستگی دریافت می نمایند.

۱- رسیدن به سن مقرر در قانون که بر اساس قانون کشور ما شصت سال برای مردان و پنجاه و پنج سال برای زنان می باشد.

۲- داشتن سنوات پرداخت حق بیمه ماهانه به میزان مشخص شده در قانون.

البته این قانون استثنائاتی نیز در رابطه با دریافت حکم بازنشستگان تامین اجتماعی، دارد از جمله آنکه اگر کسی سی سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی داشته باشد در حالتی که سن مردان به پنجاه سالگی و سن زنان به چهل و پنج سالگی رسیده باشد، می توانند تقاضای بازنشستگی نمایند. همچنین کسانی که دارای ۳۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه باشند، می توانند بدون داشتن شرایط سنی بازنشست شوند.

مستمری بازنشستگی ۱۴۰۲، از زمانی محاسبه و پرداخت خواهد شد که سازمان تامین اجتماعی، ترک کار بیمه شدگان را به کارفرمای ایشان اعلام نماید. لازم به ذکر است که در مورد کسانی که کارفرما ندارند و در خصوص مشاغل آزاد یا بیمه شدگان اختیاری، مستمری بازنشستگی از زمانی پرداخت خواهد شد که بازنشستگی مورد تایید شعبه بیمه تامین اجتماعی قرار گیرد.

پس از شروع پرداخت مستمری ۱۴۰۲، بازنشستگان می توانند فیش حقوقی خود را بر روی سامانه تامین اجتماعی مشاهده نمایند. پیش شرط مشاهده و دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران، ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی می باشد. کاربران با مطالعه مقاله ذیل می توانند از نحوه ثبت نام در این سامانه اطلاع پیدا کنند.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان با کد ملی ۱۴۰۲

افراد پس از آنکه از سازمان یا شرکتی بازنشسته شوند ابتدایی ترین چیزی که هر ماه به آن نیاز پیدا می کنند ریز دستمزد و کسورات و جدول حقوق دریافتی و در اصطلاح همان فیش حقوق بازنشستگی می باشد.

به دلیل اینکه دیگر در شرکت یا نهاد خاصی استخدام نمی باشند آن شرکت نمی تواند برای بازنشستگان فیش حقوقی صادرنماید و تنها از آن مرجعی که حقوق دریافت می کنند فیش حقوقی ۱۴۰۲ خود را از طریق آن سازمان مشاهده و دریافت نمایند. بازنشستگانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی می باشند می توانند به راحتی با استفاده از کد ملی خود از همان سازمان تامین اجتماعی فیش حقوقی خود را مشاهده و دریافت نمایند.. اندیشه معاصر

نحوه دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران

یکی از مهم ترین خدمات سازمان تامین اجتماعی ، پرداخت مستمری به حدود پنج میلیون بازنشسته که تحت پوشش این بیمه هستند، می باشد. همانطور که بیان کردیم دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران از طریق سامانه تامین اجتماعی و بدون نیاز به مراجعه حضوری با استفاده از کدملی امکان پذیر است. مستمری بگیران با استفاده از راهنمای تصویری ذیل می توانند با مراجعه به سامانه تامین اجتماعی، فیش حقوقی خود را مشاهده و دریافت نمایند.

مستمری بگیران جهت ورود به سامانه ابتدا می بایست عبارت سامانه تامین اجتماعی و یا آدرس tamin.ir را در مرورگر اینترنتی خود جستجو نموده و دقیقا وارد همین صفحه شوند.
پس از ورود به سامانه، از قسمت میز خدمت که در پایین صفحه قرار دارد گزینه فیش حقوقی مستمری بگیران را که از جمله خدمات اینترنتی سازمان تامین اجتماعی eservices.tamin.ir می باشد را انتخاب نمایند.در این مرحله لازم است نام کاربری و گذرواژه ای که در هنگام ثبت نام در سامانه انتخاب کرده اند را وارد نمایند، تا به صفحه مربوط به دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران وارد شوند.تمامی مستمری بگیران پس از وارد نمودن کد ملی و گذر واژه تامین اجتماعی خود به راحتی می توانند فیش حقوقی خود را از سازمان تامین اجتماعی دریافت کنند.

در این خبر به نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی پرداخته ایم. یکی از مهم ترین خدمات ارائه شده توسط سازمان تامین اجتماعی پس از رسیدن به سن بازنشستگی به بیمه شدگان، پرداخت مستمری بازنشستگی می باشد. افراد بازنشسته جهت دریافت فیش حقوقی مستمری خود ابتدا باید در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کرده و پس از آن نسبت به دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی خود، از طریق پنل کاربری اقدام نمایند.

فیش حقوقی 

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان با کد ملی ۱۴۰۲

بیمه شدگان تامین اجتماعی می بایست جهت دریافت مستمری بازنشستگی خود، هر ماه مبلغی را به عنوان حق بیمه به حساب این سازمان پرداخت کنند. در نهایت پس از گذشت حداقل سابقه پرداخت حق بیمه، قبل از بازنشستگی و یا پس از رسیدن به سن تعیین شده از سمت این ارگان، می توانند حقوق بازنشستگی خود را دریافت نمایند. جهت دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی ابتدا وارد سامانه tamin.ir شوید ./ اندیشه معاصر

گزینه ” فیش حقوقی مستمری بگیران ” را انتخاب کنید ⇚ سپس ” فیش حقوقی مستمری بگیران ” را لمس کنید ⇚ سپس روی گزینه ” مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران ” کلیک کنید ⇚ نام کاربری و گذرواژه را درج کرده و گزینه “ورود” را انتخاب نمایید ⇚ اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی

نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

برای اینکه بتوانید هر ماه فیش حقوقی مستمری و یا بازنشستگی خود را در پرتال سازمان تامین اجتماعی مشاهده کنید باید ابتدا در سایت این سازمان ثبت نام کرده و حساب کاربری تامین اجتماعی بسازید. پس از ثبت نام و اختصاص گذرواژه اجتماعی برای خود، می توانید وارد سایت سازمان تامین اجتماعی شده و در منوی قسمت مستمری بگیران وارد قسمت مشاهده فیش حقوق بازنشستگان شوید.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی در اندیشه قرن .بازنشستگان تامین اجتماعی با مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی می‌توانند فیش حقوقی خودشان را به‌صورت اینترنتی مشاهده و دریافت کنند. بازنشستگان پس از ثبت نام در سایت تامین اجتماعی با کد ملی و گذرواژه امکان دریافت فیش حقوقی خود را خواهند داشت.

یکی از مهم ترین خدمات ارائه شده توسط سازمان تامین اجتماعی پس از رسیدن به سن بازنشستگی به بیمه شدگان، پرداخت مستمری بازنشستگی می باشد. افراد بازنشسته جهت دریافت فیش حقوقی مستمری خود ابتدا باید در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کرده و پس از آن نسبت به دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعیخود، از طریق پنل کاربری اقدام نمایند.

همانطور که در متن فوق ذکر کرده ایم، پس از رسیدن به سن یا شرایط لازم برای بازنشستگی، بیمه شدگان تامین اجتماعی می توانند مستمری بازنشستگی دریافت کنند. به معنای دیگر، در طول سال های اشتغال افراد، حق بیمه از آنها کم می شود که این حق بیمه های کسر شده، در دوران بازنشستگی، به صورت ماهیانه به آنها برگردانده می شود. طبق قوانین تامین اجتماعی، جهت دریافت حکم بازنشستگی شرایطی وجود دارد که در ادامه آنها را ذکر خواهیم کرد.

بازنشستگان تامین اجتماعی با مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی می‌توانند فیش حقوقی خودشان را به‌صورت اینترنتی مشاهده و دریافت کنند. بازنشستگان پس از ثبت نام در سایت تامین اجتماعی با کد ملی و گذرواژه امکان دریافت فیش حقوقی خود را خواهند داشت.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار