دانشگاه مذاهب اسلامی از مهرماه دانشجوی مجازی می پذیرد

دانشگاه مذاهب اسلامی از مهرماه دانشجوی مجازی می پذیرد رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی از پذیرش دانشجوی مجازی از مهرماه سال جاری در این دانشگاه خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، دانشگاه مذاهب اسلامی ضمن امضای تفاهم نامه همکاری مشترک، به شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام پیوست. کریم نجفی برزگر در مراسم امضای این تفاهم نامه […]

دانشگاه مذاهب اسلامی از مهرماه دانشجوی مجازی می پذیرد

دانشگاه مذاهب اسلامی از مهرماه دانشجوی مجازی می پذیرد

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی از پذیرش دانشجوی مجازی از مهرماه سال جاری در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشگاه مذاهب اسلامی ضمن امضای تفاهم نامه همکاری مشترک، به شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام پیوست.

کریم نجفی برزگر در مراسم امضای این تفاهم نامه با تاکید بر گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و فناوری گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی، دیپلماسی تقریب مذاهب در عرصه‌های ملی و بین المللی را تحقق می بخشد و امیدواریم با این تفاهم نامه، شاهد تقریب مذاهب در عرصه ملی و بین المللی و همچنین وحدت اسلامی باشیم.

دبیرکل شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام با عنوان اینکه رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر وحدت اسلامی تاکید داشته‌اند، اظهار داشت: این شبکه با عضویت ۵۷ کشور، می‌تواند در زمینه تبادل علمی، آموزشی و همچنین رشد زیرساخت‌های کشورهای اسلامی برای دستیابی به وحدت بیشتر، نقش آفرین باشد.

وی افزود: اهتمام شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، بر گسترش وحدت اسلامی و انتقال فرهنگ و اندیشه تقریب در بین دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام است.

سید محمد حسینی نیز با عنوان اینکه این دانشگاه دارای رسالت بین المللی است، گفت: عضویت در شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، نقطه عطفی برای معرفی بیشتر این دانشگاه و آغاز فصل جدید فعالیت‌های برون مرزی و جذب دانشجویان خارجی خواهد بود.

وی افزود: دانشگاه مذاهب اسلامی، زاده انقلاب است و رسالت انقلاب مبنی بر وحدت جهانی اسلام، رسالت این دانشگاه به شمار می‌رود.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی تاکید کرد: هدف ما ترویج اخوت، دوستی و وحدت در بین مذاهب اسلامی است وبدون شک هر اهتمامی در این زمینه، نفعی برای جهان اسلام دربرخواهد داشت و موجب همبستگی و وحدت مسلمین خواهد شد.

حسینی با عنوان اینکه این تفاهم نامه فرصتی برای همکاری‌های علمی، فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و تبادل استاد و دانشجو خواهد بود، گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی می‌تواند در زمینه پذیرش دانشجو در تمامی مقاطع، دوره‌های آموزشی کوتاه مدت، فرصت‌های مطالعاتی، پایان نامه و رساله مشترک و همچنین برگزاری همایش‌ها و وبینارها اقدامات و خدمات مشترکی ارائه نماید.

وی در پایان از پذیرش دانشجوی مجازی از مهرماه در دانشگاه مذاهب اسلامی خبر داد و افزود: این دانشگاه آمادگی دارد در دیگر کشورها نیز شعبه‌های این دانشگاه را ایجاد کند و به دنبال گسترش تعاملات برای دستیابی به وحدت اسلامی است.

مهر