۱۸:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵

اخبار اقتصادی

دارایی های میلیون دلاری فرهنگیان و بازنشستگان صنعت نفت

شنیده ها حاکی از این است که قرارداد با ارزش ۲۵۰ میلیارد تومانی تعمیرات پتروشیمی مروارید به یک شرکت پیمانکاری ۱۰۰ هزارتومانی و بدون حتی تایید صلاحیت پیمانکاری وزارت کار ابلاغ شده است.

پیمانکاری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،شنیده ها حاکی از این است که قرارداد با ارزش ۲۵۰ میلیارد تومانی تعمیرات پتروشیمی مروارید به یک شرکت پیمانکاری ۱۰۰ هزارتومانی و بدون حتی تایید صلاحیت پیمانکاری وزارت کار ابلاغ شده است.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

قرارداد با ارزش ۲۵۰ میلیارد تومانی!

شنیده ها حاکی از این است که قرارداد با ارزش ۲۵۰ میلیارد تومانی تعمیرات پتروشیمی مروارید به یک شرکت پیمانکاری ۱۰۰ هزارتومانی و بدون حتی تایید صلاحیت پیمانکاری وزارت کار ابلاغ شده است.یک منبع آگاه به رسانه خبری این تیتر با ارائه اسناد و شواهد خبر داد: تیم مدیریتی جدید پتروشیمی مروارید یکی از بزرگترین پروژه های تعمیراتی پتروشیمی کشور با برآوردی بالغ بر ۲۷۰ میلیارد تومان که سال ها توسط شرکتهای مطرح اجرا شده است را به صورت کاملا غیر شفاف، به یک شرکت بدون تجربه کافی با سرمایه ثبتی ۱۰۰ هزارتومانی ابلاغ کرده است.

دارایی های میلیون دلاری فرهنگیان و بازنشستگان صنعت نفت بازیچه یک شرکت پیمانکاری!

دارایی های میلیون دلاری فرهنگیان و بازنشستگان صنعت نفت بازیچه یک شرکت پیمانکاری!

طبق تحقیقات انجام شده آدرس ثبتی شرکت مذکور در سایت رسمیو جعلی بوده است. پلاک ثبتی شرکت وجود خارجی ندارد و محله ای مسکونی است.این منبع آگاه در ادامه افزود: یکی دیگر از زمینه های ایجاد رانت مذکور مهندسی نمودن فرآیند مناقصه بوده است، به نحوی که در اسناد مناقصه مجدد تغییراتی ایجاد شده که امکان تایید پیمانکاران اینچنینی فراهم شده است. از جمله این تغییرات میتوان به کاهش حداقل امتیاز لازم تایید ارزیابی کیفی از ۷۰ امتیاز به ۶۰ امتیاز و همچنین به افزودن امکان ارائه رتبه پنج سازمان برنامه بودجه بجای گواهی صلاحیت اداره کار اشاره کرد.

سوال اینجاست که آقای مهندس فخرایی و تیم مدیریتی ایشان در پتروشیمی مروارید بر اساس کدام ارزیابی یکی از مهمترین پروژه های صنعتی و با اهمیت در سطح ملی را به یک شرکت غیرعامل واگذار کرده اند؟ شنیده شده شرکت مذکور در پتروشیمی فارابی نیز چندین پروژه خارج از دامنه مناقصات در دوران مدیرعاملی مهندس فخرایی انجام داده است. آیا سهامداران پتروشیمی مروارید نظارتی بر عملکرد این تیم مدیریتی دارند؟

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : اینتیتر

مطالب مرتبط