اخبار اقتصادی

خودرو/قیمت مدل های خودروی تارا در بازار آزاد تهران

رشد ۱۴ درصدی قیمت تارا در یک ماه و رکوردشکنی مجدد ایران خودرو در گرانی التهابی تازه در بازار خودرو بوجود آوزده است.

تارا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از نبض بازار رشد ۱۴ درصدی قیمت تارا در یک ماه و رکوردشکنی مجدد ایران خودرو در گرانی التهابی تازه در بازار خودرو بوجود آوزده است.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

قیمت جدید تارا این سدان ایرانی با رکورد در بازار آزاد+ قیمت روز تمام مدل‌ها

رشد ۱۴ درصدی قیمت تارا در یک ماه و رکوردشکنی مجدد ایران خودرو در گرانی التهابی تازه در بازار خودرو بوجود آوزده است.

بازار خودرو ایران این روزها حال خوشی ندارد. نوسانات شدید قیمت ها بلاتکلیفی در عرضه خودرو از سوی شرکت های دولتی و افزایش تقاضا در پی کاهش قدرت خرید مردم شرایطی آشفته را به وجود آورده است. در این میان تارا یکی از جدیدترین محصولات ایران خودرو نیز از این آشفتگی بی نصیب نمانده و شاهد رشد نجومی قیمت در بازار آزاد بوده است.

بررسی قیمت‌ها نشان می‌دهد که تارا اتوماتیک V ۴ با قیمتی معادل ۱ میلیارد و ۴۰ میلیون تومان میلیون تومان در صدر جدول گران‌ترین‌ها قرار گرفته است. این رقم در مقایسه با روز گذشته رشدی نداشته است.

تارا

خودرو/قیمت مدل های خودروی تارا در بازار آزاد تهران

اما در مقابل تارا دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ با کاهش ۰.۶۷ درصدی قیمت، به ۷۴۰ میلیون تومان رسیده است. همچنین تارا اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ بدون تغییر قیمت، ۸۸۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

عوامل متعددی در افزایش قیمت تارا در بازار آزاد نقش دارند. تحریم‌های اقتصادی، افزایش قیمت مواد اولیه، کمبود عرضه و عدم تناسب عرضه و تقاضا از جمله این عوامل هستند.

علاوه بر این، برخی از کارشناسان معتقدند که سوء استفاده برخی افراد از شرایط آشفته بازار و احتکار خودرو نیز در افزایش قیمت ها بی تاثیر نبوده است.

افزایش قیمت تارا در بازار آزاد، موجی از نارضایتی را در بین مردم ایجاد کرده است. بسیاری از مردم که متقاضی خرید این خودرو بودند، با توجه به قیمت های نجومی فعلی، قادر به خرید آن نیستند.

کارشناسان معتقدند که برای ساماندهی بازار خودرو و جلوگیری از افزایش قیمت ها، دولت باید تدابیر ویژه ای اتخاذ کند. افزایش عرضه خودرو از طریق قرعه کشی، برخورد با احتکارکنندگان و دلالان و همچنین کنترل قیمت ها از جمله این تدابیر هستند

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط