۲۳:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲

اقتصادی

خودرو ارس | مشخصات خودرو ارس / خودروی نظامی که میخواهد خانوادگی شود

اَرَس یک خودروی تاکتیکی ساخت وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، خودرو ارس یکی از ماشین های نظامی است که فوق العاده مشهور است. خودرو ارس به دلیل استحکام و مقاومت بالایی که دارد باعث علاقه شدید افراد به این ماشین شده است. خودرو ارس با با اینکه نظامی است گویا به دنبال اینکه خودرو شخصی نیز بشود نیر هست و اگر اینچنین بشود فوق العاده خوب میشود چرا که خودروی ایمن داخل بازار می آید. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

 ویژگی خودرو ارس

خودروی تاکتیکی-فرماندهی ارس با ۳٫۴ تن وزن و توان ۱۳۳ اسب بخار با دو کابین یکپارچه به عنوان خودروی حامل فرماندهان،‌ خودرویی هجومی و خودروی پشت خاکریز قابلیت استفاده در تمام مناطق عملیاتی صعب العبور و شهری را دارد. قابلیت زرهی، پوشش تلفیقی،‌ گرم کن گازوئیلی و محافظ پشت سر از مهمترین ویژگی‌های این خودرو محسوب می‌شود.

خودرو ارس

خودرو ارس

نسخه‌های غیرنظامی پیکاپ ارس ۲ و ۳ در نمایشگاه خودروی تهران

ارس۲ تک کابین، ارس۳ تک و دو کابین، خودروهایی هستند که این شرکت مشغول مونتاژ و فروش آنها به سازمان‌های نظامی است.

اما همانطور که مستحضرید، چندیست که چهارمین دوره نمایشگاه خودرو تهران در شهر آفتاب آغاز شده و تا روز جمعه مورخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد. در اولین روز برگزاری این نمایشگاه ویژه اصحاب رسانه، خبری از غرفه شرکت زرین خودرو نبود. نکته‌ای که وجود دارد، این است که خبرنگار ما در هنگام عبور از پارکینگ مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، متوجه حضور محصولات این شرکت شد.
باتوجه به مشاهدات اولیه خبرنگار ما، مونتاژ و متریال استفاده شده در داخل کابین هرسه خودرو مناسب نبوده و تنها ارس۳ بهتر از ارس۲ ارزیابی می‌شود. البته این ماجرا در خارج از کابین، دقیقا عکس بوده و در آن شرایط، ارس۲ بهتر از ارس۳ است. باتوجه به اینکه ارس۲ چند سالی پیش‌تر از ارس۳ فرآیند تولید انبوهش طی شده، این موضوع طبیعیست.نگارنده این مطلب، قبل از مشاهده این خودروها اعتقاد داشت که درصورت عرضه این خودروها به صورت عمومی، قطعا عواقب خوبی در انتظار شرکت آذین خودرو و وزارت دفاع خواهد بود. اما پس از مشاهده، اکنون به این نتیجه رسیده که اگر به صورت عمومی عرضه نشوند، بهتر است. زیرا بالاخره هرچه که باشد، این خودروهایی که در حوزه های نظامی از آنها استفاده شده، یک ابهت خیالی را در ذهن مردم ایجاد کرده‌اند!پیکاپ‌های دو دیفرانسیل باکیفیت‌تری در بازار کشورمان وجود دارد که قیمت به مراتب کمتری دارند. البته برای افرادی که تصمیم دارند تا یک پیکاپ کپی شده از هامر را سوار شوند، تنها گزینه‌شان همین ارس۲ می‌باشد؛ با نهایت سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت!

خودروی تاکتیکی ارس؛ افزایش تحرک تاکتیکی نیروهای مسلح

تجربه جنگ تحمیلی ۸ ساله و نیز دیگر جنگهایی که در سال های اخیر درغرب آسیا به وقوع پیوسته، بیانگر اهمیت وجود خودروهای رزمی تاکتیکی است که ضمن جایجایی نفرات امکان استفاده از انواع تسلیحات و ایفای نقش های گوناگون را داشته باشند. در واقع امروزه خودروهای تاکتیکی یکی از ابزارها و ادوات بسیار مهم در عرصه های نبرد و میدان های پیکار با دشمنان هستند. این خودروها به منظور ایفای ماموریت های مختلف باید از ویژگی های شاخصی برخوردار باشند.

پس از جنگ تحمیلی، ایده ساخت خودرو‌های نظامی تاکتیکی در دستور کار صنایع دفاع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گرفت.

بدین ترتیب پس از سال ها استفاده نیروهای مسلح ایران از خودروهای نظامی برندهایی همچون جیپ و تویوتا، بالاخره در دهه ۱۳۸۰ تلاش ها برای تولید خودروی تاکتیکی با برند ایرانی ثمر داد و خودروی ۴×۴ سفیر در سال ۱۳۸۷ معرفی شد.

این خودرو از اصول سازه و پلتفرم جیپ استفاده می کرد.

سپس خودروی تاکتیکی ارس ۱ در مرداد۱۳۹۱ معرفی شد. خودروی ارس ۱ در انواع مختلفی تولید و عملیاتی شد.

خودروی تاکتیکی ارس ۲ هم که مرداد ۱۳۹۸ معرفی شده است در واقع نسخه بهبود یافته و به روز شده ارس ۱ است.

ارس ۳؛ خودرویی نظامی که می خواهد خانوادگی شود

افضلی گفت : تاکنون این خودرو ها را برای ارگان های نظامی تولید کرده ایم؛ اما قصد داریم در سال جاری، به تجاری سازی محصولات خود بپردازیم و آن را وارد بازار کنیم. اعتراف می کنیم که در بحث تریم و تزئینات ضعف دارد. که دلیل واضح است؛ تیراژ خودروی نظامی پایین بوده است و آن هزینه های قالب تزریق پلاستیک توجیه پذیر نبوده اند. در صورتی که در نظر بگیریم که این خودرو وارد بازار شود و تجهیزات آن بالا برود، صرفه اقتصادی دارد تا مسأله تریم و تزئیناتش کامل شود و تبدیل به خودرویی به روز شود که برای استفاده یک خانواده قابل قبول باشد.

وی در خصوص اینکه تاکنون مباحثاتی در زمینه علت پایین بودن کیفیت داخلی خودرو مطرح شده است افزود که در تمام این سال ها تمام تمرکز ما در صنایع دفاع بر روی کیفیت خودرو بوده است. می توانیم بگوییم که کیفیت خودرو صد است و در همه تست های آفرودی با تویوتا هایلوکس برابری می کند. افضلی همچنین مدعی است که خودروهای ما دارای نشان استاندارد است؛ یعنی قابلیت ۱۵۰ هزارکیلومتر پیمایش مداوم را دارا است؛ در حالی که تاکنون در خودروهای آفرود از چنین پیمایشی برخوردار نبوده ایم و چون توسط نیروهای نظامی استفاده می شده می بایست عملکرد این خودروها قابل تأیید باشد. تمام این سالها تمام تمرکز ما بر روی عملکرد بوده است.

این مقام مسئول در شرکت زرین خودرو در پاسخ به خبرنگار car.ir در زمینه کیفیت پلتفرم گفت: هیچکدام از آنها پلتفرم مخصوص یک خودرو را ندارند. شاسی خودروهای ما از تویوتا سری هفتاد الهام گرفته شده ولی نمی توانیم بگوییم که صددرصد همان است. ولی ارس ۳، بخش هایی از جیپ رنگلر، بخش هایی از تویوتا الهام گرفته شده ولی شبیه هیچ خودرویی نیست. اکسل ها را تا جایی که ممکن است به تویوتا نزدیک کرده ایم ولی بومی سازی خودمان است؛ گاردون، شاسی و کابین را امسال بومی سازی کرده ایم و از فایبرگلاس به قالب های فلزی تغییر داده ایم. موتورها کامینز هستند که در چین تولید می شوند و دارای ۱۷۴ اسب بخار و گشتاور ۳۶۵ نیوتن متر را در دور ۱۶۰۰ به بعد به ما می دهد، که این امکان در موتورهای دیزلی که ما در در این خودروها به کار می بریم، عملکرد بهتری نسبت به موتورهای بنزینی دارد.

وی در خصوص قیمت گفت: قیمت خودروهای نظامی در حدود یک میلیارد، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون و یک میلیارد و ۴۰۰ تومان است؛ ولی خودروهای غیرنظامی هنوز قیمت‌گذاری نشده و با توجه به میزان تیراژ مشخص خواهد شد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط