خط قرمز یحیی روی نام سه ستاره؟/ ستاره هایی که فصل بعد می روند

مدیران پرسپولیس با وجود اینکه قرارداد برخی از بازیکنان کلیدی این تیم در پایان فصل به اتمام می‌رسد، برای تمدید قرارداد اقدامی نکرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از خبرآنلاین؛ البته هنوز کار پرسپولیس در فصل جاری به پایان نرسیده است چرا که این تیم در مرحله نیمه نهایی جام حذفی باید به مصاف هوادار برود. با این حال از همین حالا زمزمه‌هایی در خصوص جدایی برخی ستاره‌های این تیم شنیده می‌شود و همین موضوع یکی از مهمترین چالش‌هایی است که باشگاه پرسپولیس با آن روبرو شده است.

یحیی گل‌محمدی پیش از این در خصوص همین موضوع هشدار داده بود. او گفته بود:«بازیکنان هم انتظاراتی دارند و با مشکلاتی روبرو هستند. اگر آن‌ها بتوانند با آرامش بیشتری کار کنند،‌ عملکرد بهتری پیدا می‌کنند. این تیم برای میلیون‌ها هوادار است. انتظارات ما بیشتر بود. البته می‌دانیم باشگاه هم مشکلات خاص خودش را دارد و ما درک می‌کنیم اما در شرایطی هستیم که احتیاج به حمایت بیشتری داریم. وارد جزییات نشویم بهتر است و انشاالله این مشکلات هم برطرف شود. »

این شرایطی بد مالی که باشگاه پرسپولیس با آن روبروست می‌تواند بازیکنان این تیم را برای تمدید قراردادهایشان دلسرد کنند.در پایان فصل قرارداد نفراتی مانند فرشاد فرجی، وحدت هنانوف، میلاد سرلک، سعید صادقی، عیسی آل کثیر، شیخ دیاباته به پایان میرسد. احتمال دارد فرشاد فرجی و وحدت هنانوف به خاطر نیمکت‌نشینی از پرسپولیس بروند و دیاباته هم از فوتبال خداحافظی کند، اما حفظ میلاد سرلک، سعید صادقی و عیسی آل‌کثیر در دستور کار است اما هنوز هیچ توافقی با آنها صورت نگرفته است و این ۳ نفر پس از جام حذفی بازیکنان آزاد محسوب می‌شوند.

سرلک از فصل قبل مورد توجه تیم‌های قطری بود و همینطور سپاهان هم دنبال بازگرداندن اوست. او که حالا به یک بازیکن ملی تبدیل شده چندین بار پیشنهاد مدیران پرسپولیس برای تمدید قرارداد را به پایان فصل موکول کرده بود. پایان فصلی که شاید برای تمدید قرارداد خیلی دیر باشد.

صادقی هم با توجه به درخشش به ویژه در هفته‌های پایانی لیگ با پیشنهاداتی مواجه شده است.این بازیکن فصل قبل بمب نقل و انتقالات بود و در شرایطی که از بسیاری از تیم‌ها پیشنهاد داشت به پرسپولیس آمد. قرارداد او با سرخپوشان یکساله بود . این بازیکن از تیم‌های صنعتی پیشنهادات به مراتب بالاتری داشت اما به دلیل اینکه بتواند بیشتر از قبل دیده شود به جمع سرخپوشان آمد؛ اما حالا می‌تواند به پیشنهادهای اغواکننده سایر تیم‌ها هم فکر کند.

عیسی آل کثیر هم بعد از پایان مصدومیتش با قراردادی به مدت نیم فصل به جمع سرخپوشان اضافه شد. او که مدت‌ها از میادین دور بود توانست عصای دست گل‌محمدی باشد و گل او در دربی پایتخت باعث شد شانس قهرمانی پرسپولیس دوچندان شود.

آل کثیر ۳۳ ساله با توجه به سن و سالش، در صورت دریافت پیشنهاد خوب از کشورهای عربی و حتی تیم‌های متمول صنعتی شاید برای ترک پرسپولیس وسوسه شود چرا که او سال‌های پایانی فوتبالش را پشت سر می‌گذارد و بعید است به پیشنهادات مالی بالا پاسخ منفی دهد.

از سال‌های قبل معمولا مدیران پرسپولیس بعد از درخشش بازیکنان برای تمدید قرارداد آنها اقدام می‌کردند. برای مثال وقتی رادوشوویچ تنها بعد از جدایی بیرانوند در ترکیب سرخپوشان قرار گرفت و درخشید، انصاری‌فرد اقدام به تمدید قرارداد طولانی مدت او کرد. سیامک نعمتی که این روزها به یک سکونشین تبدیل شده هم از جمله بازیکنانی بود که در طول لیگ قراردادش تمدید شد.

اینکه باشگاه پرسپولیس تا الان در خصوص تمدید قرارداد ستاره‌هایش منفعل و بی‌برنامه عمل کرده جای سوال دارد؛ هر چند به واسطه قهرمانی در لیگ بیست و دوم، مدیران این باشگاه بیشتر به دنبال کل‌کل‌های هواداری با تیم‌های رقیب‌شان هستند و تمدید قرارداد بازیکنان‌شان در اولویت آنها نیست.

باید دید این مسئله تا چه حد می‌تواند باعث جدایی بازیکنان کلیدی پرسپولیس در فصل آینده شود؛ فصلی که به مراتب دشوارتر از فصل جاری خواهد بود.

 

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.