۱۹:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۱

اجتماعی

اختصاص ۱۸۰ ه.م.ت برای همسان سازی حقوق ۷ میلیون نفر

عیسی زاده : همسان سازی حقوق افراد انجام شد.

آخرین وضعیت و خبر از همسان سازی و افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، مهدی عیسی زاده ، نائب رئیس کمیسیون اجتماعی و رئیس فراکسیون بازنشستگان مجلس به همراه ابراهیم عزیزی نماینده مردم شیراز و زرقان در نشست با روسای کانونهای بازنشستگی استان فارس گفت مطالبات بازنشستگان درحوزه معیشت و درمان نیاز به حمایت دولت دارد که امسال با پیگیری مجلس بر ای همسان سازی حقوق بازنشستگان ۱۸۰ هزار میلیارد تومان تصویب شد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر درباره همسان سازی حقوق اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید .

ختصاص ۱۸۰ ه.م.ت برای همسان سازی حقوق ۷ میلیون نفر

با پیگیریهای فراکسیون بازنشستگان وحمایت کمیسیون تلفیق از این میزان اعتبار۵۰ همت بابت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری ولشکری. فولاد و۱۳۰ همت برای بازنشستگان تامین اجتماعی استطبق مصوبه مجلس درسال نخست برنامه متناسب‌سازی ۴۰ درصد،سال دوم ۳۰ درصد وسال سوم نیز ۳۰ درصدخواهد بود تاحقوق بازنشستگان به ۹۰ درصدحقوق شاغل همتراز برسد

فراکسیون بازنشستگان نمایندگی ۷ میلیون نفرازبازنشستگان کشور را برعهده دارد و ما با رویکرد کانون محوری تلاش کردیم صدای مطالبات این عزیزان را به گوش مسولان برسانیم.

وی در ادامه اظهار کرد: همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان باید انجام شود و معوقات صندوق ها نیز پرداخت شود. متاسفانه هنوز معوقات صندوق های تامین اجتماعی پرداخت نشده است. درخصوص طرح ساماندهی کارکنان دولت که پس از تصویب مجلس، به شورای نگهبان ارسال شده، این شورا ایراداتی را به آن وارد کرده است، تلاش خواهیم کرد به زودی ایرادات شورا را برطرف کنیم و سیاست های مغایر با نظام را در آن برطرف شود تا نتیجه بخش شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه تصریح کرد: کلیات لایحه حمایت از حقوق زنان در مجلس به تصویب رسیده است. این طرح در کمیسیون مشترک در حال بررسی است و از اندیشمندان، نخبگان، اساتید، علما و فرهیختگان و به ویژه نمایندگان مجلس می خواهم هرگونه نظری در رابطه با این لایحه دارند به کمیسیون ارائه کنند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : نواندیش

مطالب مرتبط