15:35 - 1403/03/31

خبر ویژه وزیر کار درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان| شگفتانه بزرگ برای بازنشستگان عزیز

سرانجام وعده‌های همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در حال تحقق است و وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری امروز مطالب جالب و جدیدی را بیان نمودند که در خبر میخوانید.

خبر ویژه وزیر کار درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان| شگفتانه بزرگ برای بازنشستگان عزیز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سرانجام وعده‌های همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در حال تحقق است و وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری امروز مطالب جالب و جدیدی را بیان نمودند که در خبر میخوانید.

همسان سازی حقوق بازنشستگان یکی از مطالبات اصلی بازنشستگان در سال‌های اخیر بوده است. این طرح با هدف ایجاد عدالت در پرداخت حقوق بازنشستگان و جبران کمبود دریافتی آنها تدوین شده است.

در حالی که پیش از این خبر‌هایی از اجرای این طرح برای بازنشستگان منتشر شده بود، اما تاکنون خبر دقیقی در مورد زمان اجرای آن برای بازنشستگان تامین اجتماعی منتشر نشده بود.

اظهارات وزیر کار در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان خبر امیدوار کننده‌ای برای بازنشستگان تامین اجتماعی است. با این حال، هنوز مشخص نیست که این طرح چه زمانی و به چه شکلی برای این گروه از بازنشستگان اجرا خواهد شد.

بازنشستگان تامین اجتماعی در سال‌های اخیر بار‌ها خواستار اجرای همسان سازی حقوق خود شده‌اند. آنها می‌گویند که حقوق دریافتی آنها با توجه به تورم و افزایش هزینه‌های زندگی بسیار پایین است و به همین دلیل با مشکلات معیشتی زیادی روبرو هستند.
دولت سیزدهم در ابتدای کار خود وعده داده بود که برای حل مشکلات بازنشستگان اقدام کند. همسان سازی حقوق بازنشستگان یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که دولت می‌تواند برای حل این مشکلات انجام دهد.

همسان سازی حقوق بازنشستگان اقدامی ضروری برای حل مشکلات بازنشستگان و ایجاد عدالت در جامعه است. دولت باید هر چه سریعتر نسبت به اجرای این طرح برای همه بازنشستگان، اعم از کشوری و تامین اجتماعی، اقدام کند.

صولت مرتضوی در نشست خبری با بیان این‌که در این دولتخوشبختانه کار‌های مطلوبی صورت گرفت و حصار‌ها شکسته شد، گفت: می‌دانید بدهی‌های انباشه‌ای را سازمان تامین اجتماعی به مراکز درمانی و داروخانه‌ها داشت، حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان در قالب اوراق پرداخت شد و با هماهنگی خوبی که با بانک مرکزی صورت گرفت این ۲۰ هزار همت تبدیل به نقدینگی شدند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای همسان سازی حقوق بازنشستگان، پیش بینی لازم برای پرداخت بازنشستگان کشوری صورت گرفته و در خصوص بازنشستگان تامین اجتماعی هم در حال پیگیری هستیم و در حال رصد وبررسی ساز و کار‌های لازم هستیم که ان شا الله پرداخت خواهد شد.
وی افزود: حدود ۲ و نیم میلیون شغل در کشور ایجاد شده است. در حوزه رفاه اجتماعی باید گفت وقتی صحبت درخصوص ابربدهکاران می‌شد، تصور می‌شد بعضی از بدهکاران بخش خصوصی هستند، اما باید با تاسف بگویم یکی از ابربدهکاران بانکی سازمان تامین اجتماعی بود. بالغ بر ۲۰۰ همت مطالبات صندوق تأمین اجتماعی به بانک‌ها پرداخت شد.

مرتضوی بیان کرد: ارائه سبد غذایی رایگان به ۱۳۵ هراز ۱۳۱ کودک دچار سو تغذیه، ارائه بسته به مادران شیرخوار از جمله اقدامات بود. از وقتی که در دولت سیزدهم مستقر شدیم آیت الله رئیسی دستور ارائه کالابرگ را دادند که در دهه فجر برای حدود ۶۰ میلیون نفر که حدود ۲۰ میلیون خانوار می‌شوند این طرح بدون صف اجرا شد.

همچنین در دولت سیزدهم بیمه زنان و دختران خانه دار انجام شد. در همین راستا توسعه کمی و کیفی خدمات درمانی در مراکز کمتر برخوردار و پوشش بیمه‌ای ۱۹۶ قلم داروی جدید، ارائه خدمات به بیماران کلیوی و هموفیلی، افزایش خدمات بیمه ناباروی، افرایش ۶۳ درصدی حقوق بازنشستگان از توفیقات این دولت در مدت خدمتش بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: از جمله اقدمات دیگر اصلاح صندوق‌های بازنشستگی و خروج ۲۶ شرکت تابعه از شرکت‌های زیان ده بود. در بخش حمایت از مددجویان ۴۷ هزار و ۲۰۸ مسکن به مددجویان داده شد. تقریبا از ابتدای این دولت مستمری بگیران حدود ۱۸۰ درصد افرایش پیدا کردند.

مرتضوی گفت: بیش از صدهزار میلیارد تومان از سرمایه صندوق‌ها در اختیار دیگران بود که با اقدامات دستگاه‌های قضا بازگشت و ۶ و نیم میلیون نفر از خط فقر نجات پیدا کردند.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط