۲۳:۴۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱

خبر مهم برای مددجویان کمیته و بهزیستی/ مبلغ مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در ۱۴۰۳ مشخص شد!

مبلغ مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در 1403 مشخص شد که از سال آینده واریز می شود. مدیرکل بهزیستی استان کردستان از ساخت ۵۱ واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان کردستان در سالجاری خبر داد.

خبر مهم برای مددجویان کمیته و بهزیستی/ مبلغ مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در ۱۴۰۳ مشخص شد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،حسین رسولی اظهار کرد: ساخت مسکن محرومین و افراد تحت پوشش بهزیستی از برکات انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌شود و در این راستا بهزیستی کردستان برای افراد تحت پوشش اقدام به ساخت واحدهای مسکونی در سطح استان کرده است.

وی بیان کرد: امسال در مجموع ۵۱ واحد مسکونی برای افراد تحت پوشش بهزیستی در استان ساخته شده است و این واحدها به خانوارهای دارای دو عضو معلول و بیشتر و بانوان سرپرست خانوار با مشارکت خانوارهای تحت پوشش و کمک‌های بلا عوض بهزیستی واگذار شد.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان اضافه کرد: در مجموع ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساخت واحدهای مسکونی مددجویان بهزیستی هزینه شده است.

رسولی گفت: امسال به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ساخت ۲۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در شهرستان سنندج انجام و تحویل افراد تحت پوشش داده شد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در ایام دهه فجر در حوزه اشتغال نیز ۸۸ پروژه اشتغالزایی و ایجاد اشتغال برای ۹۲ نفر در زمینه مشاغل خانگی، کسب و کار و کارفرمایی و خویش فرمایی افتتاح شد که که بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال توسط متقاضیان سرمایه گذاری و مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال نیز تسهیلات بانکی ارزان قیمت پرداخت شده است.

بعد از افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در سال ۱۴۰۳هر خانواده یک نفره نزدیک به ۹۸۰ تومان، خانواده دو نفره یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، خانواده ۳ نفره یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، خانواده ۴ نفره دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و خانواده ۵ نفره نزدیک به ۳ میلیون دریافت خواهند کرد.

این مبالغ به صورت حدودی است و می تواند با تغییر ۱۰۰ هزار تومانی همراه باشد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط