۱۷:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۳

خبر مهم از واریزی حقوق بازنشستگان

واریزی ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی بازنشستگان در فروردین کی انجام می شود؟ جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و مستمری بگیران را در ادامه مطلب مطالعه کنید.

خبر مهم از واریزی حقوق بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،جزئیات واریزی ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی بازنشستگان در فروردین به شرح زیر است.

تصویب افزایش بیست درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، کشور و لشگری در سال ۱۴۰۳ توسط مجلس اعلام شد.

اکنون باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا این افزایش حقوق بازنشستگان در فروردین ماه اجرا خواهد شد یا خیر. اما اگر این افزایش حقوق اجرا نشود، فیش حقوقی آنها مشابه فیش حقوقی سال ۱۴۰۲ خواهد بود.

در سال ۱۴۰۲ میانگین حقوق بازنشستگان از ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به حدود ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. در این سال بسیاری از حداقلی بگیران تأمین اجتماعی حدود ۷ میلیون تومان حقوق گرفتند که این انتظار وجود که حقوق آنها در سال جاری به حداقل ۱۰ میلیون تومان برسد.

محمد مخبر در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سراسر کشور سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه دولت با جدیت پیگیر متناسب سازی حقوق بازنشستگان است و تا پایان دولت این موضوع حل خواهد شد، گفته است: حداقل کف حقوق ماهیانه ۶ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی از نظر دولت قابل قبول نیست و باید مساله حداقل حقوق دریافتی و افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی هر چه سریعتر حل شود.

معاون اول رئیس‌جمهور اعلام کرد: حداقل حقوق ماهانه بازنشستگان به حدود ۱۰ میلیون تومان رسید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : ایونا

مطالب مرتبط

آخرین اخبار