۰۹:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱

خبر مهم از همسان سازی حقوق بازنشستگان با رقم شوکه کننده + افزایش حقوق چقدر؟

بالاخره دولت کار خودش را کرد / خبر مهم از همسان سازی حقوق بازنشستگان با رقم شوکه کننده + افزایش حقوق چقدر؟

همسان سازی حقوق بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، میرتاج‌الدینی عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ بیان کرد: میزان افزایش حقوق بازنشستگان نیز ۲۰ درصد تعیین شد، البته بازنشستگان علاوه بر ۲۰ درصد، شامل ۴۰ درصد اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان براساس برنامه هفتم توسعه هم می‌شوند.

​رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران گفت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان باید از ابتدای سال ۱۴۰۳ اعمال شود.

علی دهقان‌کیا در پاسخ به این سئوال که زمان اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان چه زمانی خواهد بود گفت: آقای رئیس مجلس گفتند متناسب سازی حقوق بازنشستگان باید در سال ۱۴۰۳ انجام شود، بر همین اساس متناسب سازی حقوق بازنشستگان باید از اول ماه سال ۱۴۰۳ اجرایی شود و از اول فروردین ماه هم پرداخت شود، ممکن است زمانش یک مقدار طولانی شود، اما در هر صورت بایستی از اول فروردین ماه ۱۴۰۳پرداخت شود.

وی افزود:ما در ابتدا به دنبال این هستیم که ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی اجرا شود و موضوع متناسب سازی حقوق بازنشستگان، بعد از حل ماده ۹۶ تامین اجتماعی باقی خواهد ماند.

دهقانی کیا با تاکید بر اینکه باید ماده ۹۶ تامین اجتماعی اعمال شود تصریح کرد: این ماده قانون می‌گوید افزایش حقوق بازنشستگان باید به نسبت افزایش هزینه‌های زندگی باشد، رعایت نکردن این بند از قانون تامین اجتماعی تخلف است. ​در حال حاضر جلساتی با سازمان تامین اجتماعی در خصوص این موضوع در حال انجام است و در حال حاضر نمی‌توانیم راجع به آن اظهارنظر بکنیم

اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از این ماه/ افزایش ۶ میلیونی در راه است
سازمان تامین اجتماعی در راستای اجرای ماده (۹۶) قانون تأمین اجتماعی مصوب ۱۳۵۴ با اصلاحات و الحاقات بعدی مکلف است در طول سه سال اول برنامه نسبت به همسان سازی حقوق بازنشستگان غیرحداقل بگیر اقدام نماید به نحوی که در پایان سال سوم برنامه، نسبت مستمری بازنشسته به حداقل دستمزد همان سال، با ۹۰ درصد نسبت اولین مستمری بازنشستگی به حداقل دستمزد سال برقراری مستمری، متناسب گردد.

بند ث ماده ۳۱ حذف شد که در این بند آمده بود: «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است با رعایت جزء (۳) بند «الف» ماده واحده قانون برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور مصوب ۱/ ۴/ ۱۴۰۰، پنجره واحد خدمات حمایتی و پرونده الکترونیک رفاهی افراد یا خانوار را به‌طور کامل راه‌اندازی نماید. دستگاههای اجرائی که به هر شکل از اقشار آسیب‌پذیر حمایت می‌کنند مکلفند تمامی حمایت‌های نقدی و غیرنقدی خود را از طریق این پنجره ارائه دهند.

متقاضیان دریافت حمایت‌ها نیز باید از این طریق برای دریافت حمایت‌های مذکور اقدام کنند. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است گزارش عملکرد این بند را هر ۶ ماه یکبار به کمیسیون اجتماعی و معاونت نظارت مجلس ارسال نماید.»

میرتاج‌الدینی عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ بیان کرد: میزان افزایش حقوق بازنشستگان نیز ۲۰ درصد تعیین شد، البته بازنشستگان علاوه بر ۲۰ درصد، شامل ۴۰ درصد اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان براساس برنامه هفتم توسعه هم می‌شوند.

وی بیان کرد: میزان افزایش حقوق بازنشستگان نیز ۲۰ درصد تعیین شد، البته بازنشستگان علاوه بر ۲۰ درصد، شامل ۴۰ درصد اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان براساس برنامه هفتم توسعه هم می‌شوند.

با یک ایده خوب واسه سرمایه گذاری، ضرر امسال رو جبران کن!
تبلیغ
با یک ایده خوب واسه سرمایه گذاری، ضرر امسال رو جبران کن!
ثبت‌نام
yn-ad
اجرای دور جدید همسان سازی حقوق بازنشستگان
حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی؛ افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ آنگونه که اعلام شده است ۲۰ درصد خواهد بود، این رقم ابتدا ۱۸ درصد بود که بعد از بررسی ۲ درصد به آن اضافه شد.

به این ترتیب افزایش حقوق ۱۴۰۳ کارمندان معادل ۲۰ درصد است، به این ترتیب رقم حقوق کارمندان به ۶۳،۶۹۹،۴۰۸ ریال رسیده است که با مزایا و اضافات آن حداقل حقوق دریافتی ۱۰ میلیون تومان است. از سویی دیگر افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ برای کارگران نیز ۲۰ درصد خواهد بود و حداقل حقوق آن‌ها ۹ میلیون تومان [۹،۰۰۰،۰۰۰]خواهد بود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : خبرجو

مطالب مرتبط