بانک و بیمه

خبر فوری/پوشش بیمه ای رایگان دولت برای این افراد

مدیرکل بیمه سلامت سمنان با اشاره به پوشش بیمه‌ای زنان باردار، مادران شیرده و نوزادان فاقد بیمه درمانی تا پایان دوره شیردهی به صورت رایگان

حق بیمه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،به نقل از مکتوب نامه مدیرکل بیمه سلامت سمنان با اشاره به پوشش بیمه‌ای زنان باردار، مادران شیرده و نوزادان فاقد بیمه درمانی تا پایان دوره شیردهی به صورت رایگان…برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

خدمات رایگان بیمه سلامت برای دهک‌های ۱ تا ۵ با کد دستوری #۱۶۶۶

مدیرکل بیمه سلامت سمنان با اشاره به پوشش بیمه‌ای زنان باردار، مادران شیرده و نوزادان فاقد بیمه درمانی تا پایان دوره شیردهی به صورت رایگان با هدف کاهش هزینه‌های آن‌ها، گفت: ۶۲۲ مادر باردار از خدمات درمانی و بیمه‌ای در این استان بهره‌مند شده‌اند.سید محمد حسینی افزود: بیشترین زنان باردار زیر چتر این تسهیلات سلامت استان سمنان با فراوانی ۴۱۲ نفر مربوط به جامعه روستایی از زمان آغاز طرح با تصویت قانون جوانی جمعیت تا کنون است.

وی ادامه داد: این تسهیلات  شدگان تحت پوشش بیمه سلامت می توانند از خدمات درمانی نازایی و ناباروری سازمان بیمه ایران تا سه دوره با پوشش ۹۰ درصدی بیمه که البته شامل بانوان تا سن ۴۹ سالگی می‌شود، استفاده کنند.وی به حمایت از زنان باردار و فرزندان آنها اشاره کرد و افزود: زنان بارداری که تحت پوشش این تسهیلات نیستند، بدون شرایط خانوار، می‌توانند تحت پوشش این تسهیلات قرار بگیرند.

در سامانه جامع بیمه کشاورزی ۹.۷ همت حق بیمه تولیدی ثبت شد!

خبر فوری/پوشش بیمه ای رایگان دولت برای این افراد

مدیرکل این تسهیلات سلامت سمنان گفت: حمایت از زنان باردار از طریق عقد قرارداد با ماماهای متقاضی نیز در دستور کار قرار گرفت و ۷۲ ماما با بیمه سلامت این استان قرارداد دارند و زنان باردار می‌توانند برای بهره‌مندی از خدمات حمایتی بیمه سلامت در سمنان به مطب این ماماها مراجعه کنند.

۲۱۱ شهروند این استان از خدمات حمایتی این تسهیلات سلامت در حوزه درمان ناباروری به صورت نسخه الکترونیکی از زمان آغاز این طرح(از اواخر ۱۴۰۱ تا کنون) بهره‌مند شدند و ۱۱ میلیارد و ۷۸۲ میلیون ریال برای افراد زیر حمایت خدمات درمان ناباروری از سوی این تسهیلات سلامت استان سمنان از زمان اجرای طرح هزینه شد.

حدود ۱۳۰ مرکز درمان ناباروری در کشور طرف قرارداد با این تسهیلات سلامت هستند. طبق گزارش‌ها، حدود چهار میلیون زوج نابارور در کشور زندگی می‌کنند که نیازمند خدمات درمان هستند و تا کنون ۷۵ هزار زوج نابارور توسط این تسهیلات سلامت نشان‌دار شده اند و از خدمات این تسهیلات استفاده می‌کنند.

مدیرکل این تسهیلات سلامت استان قم از ارائه خدمات رایگان این تسهیلات سلامت به خانواده‌های دهک یک تا پنج خبر داد.

مدیرکل این تسهیلات سلامت استان گفت: ارائه خدمات این تسهیلات سلامت به خانواده‌های دهک یک تا پنج رایگان است.

عباس فتحی افزود: تمامی سرپرستان خانوار برای استعلام وضعیت این تسهیلات خود و سایر اعضای خانواده شان می توانند کد ستاره ۱۶۶۶ مربع را شماره گیری کنند.

وی افزود: دهک‌های ۶ تا ۹ هم به ترتیب ۲۰، ۳۰، ۴۰ و ۵۰ درصد از کل حق این تسهیلات را پرداخت می‌کنند و دهک ۱۰ هم کل حق این تسهیلات را پرداخت می‌کند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط