12:59 - 1403/04/03

خبر فوری حمیدرضا حاجی‌بابایی در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بانک رفاه امروز ۳ تیر ۱۴۰۳

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را تشریح کرد.

خبر فوری حمیدرضا حاجی‌بابایی در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بانک رفاه امروز ۳ تیر ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حمیدرضا حاجی‌بابایی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان توضیحاتی ارائه داد.

حاجی‌بابایی گفت: مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان پیش‌بینی شده است.

در حالی که قرار بود همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای سال در حقوق‌ها درنظر گرفته شود، خبرها حاکی از آن است که شاید در در تیرماه هم به نتیجه نرسد.

بازنشستگی عبارت است از کناره گیری از موقعیت یا شغل یا از زندگی کاری فعال. همچنین ممکن است فرد با کاهش ساعات کاری یا حجم کاری نیمه بازنشسته شود. بسیاری از افراد زمانی که مسن هستند یا به دلایل سلامتی قادر به انجام کار خود نیستند، بازنشستگی را انتخاب می‌کنند.

رحمت الله نوروزی در نشست علنی (سه‌شنبه، ۲۲ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود، اظهار کرد: بازنشستگان با مشکلات متعددی مواجه هستند، این در حالی است که تأکید امام (ره) و مقام معظم رهبری این بود که سفره مردم کوچک نشود. همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

رئیس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور اعلام کرده متناسب سازی حقوق بازنشستگان قطعی بوده و به طور حتم اجرایی می‌شود.

نوروزی خطاب به وزیر اقتصاد گفت: مستأجران برای رهن و اجاره مسکن دچار مشکل هستند، این در حالی است که فرزندآوری نیازمند اشتغال و تأمین مسکن دارد و باید به این مسئله توجه شود.

حمیدرضا حاجی‌بابایی که ریاست جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به این نماینده، گفت: در بودجه مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان پیش‌بینی شده است که باید اجرایی شود.

وی ادامه داد: اینکه ما گفته‌ایم حقوق بازنشستگان بر اساس ۹۰ درصد حقوق شاغلان پرداخت می‌شود برای این است که شاغلان ۱۰ درصد کسورات دارند. از سوی دیگر در برنامه هفتم توسعه آمده است که همسان سازی حقوق بازنشستگان باید طی سه سال اجرایی شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی توضیح داد: شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه هفتم برای مبالغ ایراداتی گرفت که برطرف شد که اگر برنامه ابلاغ شود و دولت آئین‌نامه را به تصویب برساند، همسان‌سازی اجرایی خواهد شد.

حاجی‌بابایی بیان کرد: بازنشستگان کشوری دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند، از دولت هم خواستاریم در این خصوص اطلاع رسانی کند و به بازنشستگان توضیح دهد تا آن‌ها دغدغه‌ای نداشته باشند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

2 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

مهدی سلطانی نژاد

پاسخ دادن

03 تیر 1403


این قدر وعده دروغ ندهید قریب با ۴ ماه از گذشت سال ۱۴۰۳ هنوز مستمری بگیران وبازنشستگان تامین اجتماعی در هزینه های زندگی نابود وشرمنده سفره خالی خود هستن،چرا ماده ۹۶ وهمسان سازی را اجرا نمی کنید،چرا تامین اجتماعی یک سازمانی عمومی ویک ریال دولت بودجه برایش در نظر نمی گیرد ولی هر سال بر بدهی دولت به این سازمان افزوده می شود،فقر،فساد،وزندگی فلاکت بار مردم را نمی بینید،با ماهی ۱۰ میلیون تومان با مسکن اجاره ای وتورم ۷۰ درصدی در مواد غذایی ومصرفی چگونه زندگی کنند،خودتان را جای یک کارگر بازنشسته بگذارید ان وقت طعم تلخ زندگی را به خوبی حس می کنید،افزایش مستمری ۲۲ درصد ولی تورم وگرانی ۷۰ درصد از خورو ومسکن هم صرفنظر کنیم چگونه وچرا،چرا در امور سازمانی عمومی دولت دخالت می کند،مدیر عمل وکل تشکیلات این سازمان باید هئیت امنایی باشد،چرا به قوانین توجه نمیشود،مگر در ماده ۹۶ به صراحت نگفته افزایش دستمزد ومستمری مساوی با تورم وگرانی ،۲۲ درصد دستمزد افزایش سال ۱۴۰۳ ولی گرانی افسار گسسته وهر روز با افزایش،به خدا این قدر ظلم وستم نکنید این مردم از جان ومال خود در ایام جوانی گذشتن وبه جبهه های نبرد شتافتن ولی امروز که پیر وناتوان هستن شرمنده فرزند،عروس وداماد هستن،ایا برای حق قانونی خود باید کف خیابونها بیایند واین زیبنده ونظام جمهوری اسلامی وکشور زرخیز ایران نیست،ایا این حق این قشر است

مسیح اله برازنده

پاسخ دادن

03 تیر 1403


درودبرتمامی بازنشستگان عزیز میگندانچه که عوض داره جای گله نداره من به عنوان یک عضوخانواده ازبازنشسته همین جااعلام میکنم باتوجه به وعده های داده شده ازسوی دولت مردان ونماینده های قبل وبعدودرحال حاضرواعتراض رای به هیچ یک ازکاندیداهانخواهم دادتادرس عبرتی باشه برای ایندگان