20:45 - 1403/04/20

خبر فوری از واگذاری زمین رایگان دولتی ۵۰۰ متری به این افراد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان از واگذاری زمین ۵۰۰ متری به مردم خبر داد.

مسکن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان با اشاره به اینکه ۱۲ هزار متقاضی روستایی در استان وجود دارد که پراکنده و در ۵۰۰ تا ۶۰۰ روستایی حضور دارند، اظهار کرد: برای ایجاد انگیزه زمین ۵۰۰ متری به صورت یک طبقه و ویلایی در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن کردستان از اختصاص زمین رایگان  ۵۰۰ متری به روستائیان جهت ساخت مسکن ملی روستایی ویلایی در استان خبر داد.

سعید رسولی صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان در محل سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، درباره الحاق پهنه‌های روستایی، اظهار داشت: یکی از اهداف مهم دولت سیزدهم تامین اراضی روستایی برای اجرای طرح مسکن ملی بود.

وی با اشاره به اینکه تامین یک میلیون قطعه زمین روستایی در کشور برعهده بنیاد مسکن است، افزود: از این تعداد ۱۰ هزار قطعه مربوط به کردستان است که خوشبختانه با همدلی و همکاری دستگاه‌های متولی، تا به امروز ۶ هزار قطعه اراضی روستایی تامین شده و ۴ هزار قطعه نیز در حال پیگیری است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: ۳۶۶ هکتار اراضی منابع ملی در استان شناسایی شده که از این میزان ۴۸ روستای کردستان را در می‌گیرد، انتظار می‌رود که دستگاه‌های متولی با در اختیار قرار دادن این اراضی در اختیار طرح مسکن نهضت روستایی موافقت کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از فعالیت‌ها واگذاری اراضی روستایی به متقاضیان است، خاطرنشان کرد: برای واگذاری زمین نهضت مسکن ملی اشتعلامی گرفته نمی‌شود اما برای تایید فرد متقاضی اینکه فرد روستایی هست یا خیر، استعلام‌ گرفته شده تا مورد هجمه روستائیان قرار نگیرد.

رسولی عنوان کرد: به‌خاطر تسهیل در امورات، اگر بخشداری پاسخ استعلام و متقاضیان را بدهد، کفایت می‌کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان با اشاره به اینکه ۱۲ هزار متقاضی روستایی در استان وجود دارد که پراکنده و در ۵۰۰ تا ۶۰۰ روستایی حضور دارند، اظهار کرد: برای ایجاد انگیزه زمین ۵۰۰ متری به صورت یک طبقه و ویلایی در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

جعفر توان، فرماندار سقز نیز با ایراد گرفتن اختصاص این میزان اراضی منابع ملی به طرح مسکن روستایی که بخشی از آن در ۵ روستای شهرستان است، تصریح کرد: برای اختصاص این اراضی، استعلامات منوط به تاییدیه شورا و دهیار نشود چراکه آنان موافقت نمی‌کنند و در قبال این کار از فرمانداری خدمات می‌خواهند.

منبع: تسنیم

مطالب مرتبط