۰۰:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰

خبر فوری از تطیلی مدارس| تعطیلی مدارس در هفته آینده صحت دارد ؟+ علت تعطیلی مدارس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، رییس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا درباره آلودگی هوا و تعطیلات مدارس گفت: از امروز تا اواسط هفته آینده در شهرهای صنعتی نظیر تهران, کرج، اراک، اصفهان و تبریز به سبب پایداری جو و سکون نسبی هوا افزایش غ...

مدارس ابتدایی مناطق ۱ تا ۵ شهر تهران امروز - یکشنبه ۲۳ بهمن - غیرحضوری است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، رییس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا درباره آلودگی هوا و تعطیلات مدارس گفت: از امروز تا اواسط هفته آینده در شهرهای صنعتی نظیر تهران, کرج، اراک، اصفهان و تبریز به سبب پایداری جو و سکون نسبی هوا افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

در هفته های گذشته مدارس برخی شهرها به دلیل آلودگی هوا تعطیل شد اما هنوز خبری درباره تعطیلی مدارس در هفته آینده نرسیده است باید منتظر ماند مسئولان مربوطه در این شرایط جوی چه تصمیمی خواهند گرفت.

سازمان هواشناسی کشور نسبت به سکون نسبی هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم، تبریز، قزوین و مشهد هشدار داد.

بر اساس هشدار سطح زرد سازمان هواشناسی کشور، پایداری هوا از فردا (پنج‌شنبه) تا دوشنبه هفته آینده ضمن سکون نسبی هوا، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.

این سامانه فردا تهران، اصفهان و اراک و جمعه تهران، کرج، اصفهان و اراک را در بر می‌گیرد.

هوای شهرهای تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم و تبریز روز شنبه آلوده است و آلودگی هوا تا روزهای یکشنبه و دوشنبه در شهرهای تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم، تبریز، قزوین و مشهد ادامه می‌یابد.

سکون هوا موجب افزایش غلظت آلاینده‌ها و افزایش شاخص‌ آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس می‌شود و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک)، وضعیت هوا در مناطق پرتردد برای همه گروه‌ها ناسالم خواهد شد.

مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی و کنترل فعالیت‌های صنعتی آلاینده برای مقابله با این شرایط ضروری است.

سازمان هواشناسی به کاهش تردد غیرضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی توصیه کرد./ مکتوب نامه

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار