05:00 - 1403/03/21

خبر دست اول سرصبحی برای بازنشستگان لشکری+ نحوه دریافت مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح

معاون وزیر دفاع گفت: مقرر شده ۵۰۰ هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح ساخته شود که تا پایان سال گذشته ۴۸ درصد تعهدات اجرایی شده است.

فیش حقوق بازنشستگان لشکری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سردار سرتیپ پاسدار سیدمجید ابن‌الرضا امروز در جلسه شورای مسکن استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد با اشاره به نیاز کشور به ساخت و ساز هر چه بیشتر مسکن، اظهار داشت: در ۱۰ ساله آینده حدود ۲۴ میلیون جوان در کشور حضور خواهد داشت که در سن ازدواج هستند و باید برای آن‌ها مسکن تأمین شود.

وی عنوان کرد: علاوه بر این، هشت میلیون واحد مسکونی در کشور نیاز به بازسازی دارند و اگر این ارقام را در نظر بگیریم سالانه دو میلیون مسکن باید در کشور ساخته شود تا کمبودها مرتفع شود. رونق ساخت و ساز مسکن در کشور نه تنها سبب رفع یکی از نیازهای اولیه خانوارها می‌شود، بلکه به رونق تولید، اشتغال و جلوگیری از تورم هم در کشور کمک می‌کند.

ابن‌الرضا با تأکید بر تلاش ستاد کل نیروهای مسلح برای خانه‌دار شدن نیروهای مسلح، افزود: تمام تلاش این است که نیروهای مسلح در طول خدمت صاحب‌خانه شوند، نه اینکه بازنشسته شده و سپس صاحب مسکن شوند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با وزارت راه و شهرسازی برای ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح، گفت: تا پایان سال گذشته ۴۸ درصد تعهدات در خصوص مسکن نیروهای مسلح اجرایی شده و امیدواریم کار با سرعت بیشتری پیش رود.

معاون وزیر دفاع گفت: از مجموع ۲۲۹ هزار واحدی که هم‌اکنون در حال انجام است، ۳۰ هزار واحد در مرحله تأمین زمین و تجهیز کارگاه قرار داشته، ۱۴ هزار واحد پروانه ساخت دریافت کرده، ۷۵ هزار واحد در مرحله فونداسیون قرار داشته، ۵۲ هزار واحد به مرحله اسکلت و سقف رسیده، ۳۲ هزار واحد در مرحله سفت‌کاری قرار داشته، ۶۰۰۰ واحد آماده تحویل و ۱۸ هزار واحد تحویل شده است.

ابن‌الرضا با بیان اینکه عمده اراضی این طرح متعلق به نیروهای مسلح است، گفت: ۱۴۲۹ هکتار توسط نیروهای مسلح و ۶۷۶ هکتار توسط دولت تأمین شده و اختصاص ۲۱۰ هکتار اراضی دیگر از سوی نیروهای مسلح برای انجام پروژه‌های مسکن در دست پیگیری است.

وی در خصوص بهره‌گیری از تسهیلات بانکی در پروژه‌های مسکن نیروهای مسلح هم گفت: تاکنون ۸۴۱۰ میلیارد تومان تسهیلات از دو بانک سپه و مسکن برای اجرای پروژه‌ها دریافت کرده‌ایم.

معاون وزیر دفاع با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم بر اجرای طرح نهضت ملی مسکن عنوان کرد: تأمین مسکن کمک بسیار بزرگی برای مردم جامعه است.

ابن‌الرضا با بیان اینکه شهید رئیسی در این زمینه بسیار دغدغه‌مند بود و جلسات شورای عالی مسکن به صورت مرتب برگزار می‌شد، افزود: بعد از شهادت ایشان هم برگزاری جلسه شورای عالی مسکن تداوم یافت تا کار پیگیری ساخت و ساز واحدهای مسکونی مردم روی زمین نماند.

وی از پروژه نهضت ملی مسکن به عنوان یکی از ابرپروژه‌های کشور یاد کرد و گفت: اگر کار جهادی شهید رئیسی و دولت سیزدهم نبود، این پروژه اجرایی نمی‌شد و ایشان به صورت جهادی این نهضت ساخت و ساز مسکن را پیش بردند و نیاز است که این مسیر ادامه پیدا کند.

نحوه دریافت مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح

​بازنشستگان نیروهای مسلح (بازنشستگان لشکری) می‌توانند با مراجعه به سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح فیش حقوقی خودشان را دریافت کنند.
ایران بروکر

طبق قانون سه قشر بازنشسته در کشور وجود دارد: بازنشسته تامین اجتماعی، بازنشسته کشوری و بازنشسته لشکری.

۱- بازنشسته لشکری (بازنشسته نیروهای مسلح)، فردی است که در نیروهای مسلح کار کرده است.

۲- بازنشسته تامین اجتماعی،‌ فردی است که بیمه شده سازمان تامین اجتماعی بوده و به مدت ۳۰ سال حق بیمه خود را به این سازمان پرداخت کرده است.

۳- بازنشسته کشوری، فردی است که استخدام رسمی دولت بوده است.

بر اساس همین دسته‌بندی،‌ روشهای مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان به صورت اینترنتی متفاوت است.

در این متن نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح (بازنشستگان لشکری) توضیح داده شده است.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح از طریق سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح ممکن شده است.

برای دریافت فیش حقوقی باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱: ابتدا وارد سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح به آدرس esata.ir شوید و در منوی سمت راست روی گزینه برگ حقوقی بازنشستگان کلیک کنید.

۲: با انتخاب گزینه برگ حقوقی بازنشستگان وارد صفحه زیر می‌شود. در این بخش بایستی کد شناسایی ۱۳ رقمی و کد امنیتی خود را وارد کنید.

نکته:نام کاربری عبارت است از «شماره شناسائی ۱۳ رقمی مندرج در فیش حقوقی» و رمز عبور عبارت است از «پنج رقم سمت راست کد ملی»، مگر اینکه تغییر داده باشید.

۳: در این مرحله برای دریافت فیش حقوقی، بایستی کد شناسایی ۱۳ رقمی و کد امنیتی را وارد کنید.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط