۱۸:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶

اجتماعی

خبر خوش راجع به سنوات بازنشستگان/بازنشستگان منتظر اطلاعیه جدید باشند

در انتظار ابلاغ معاون تعهدات بیمه‌ای تامین اجتماعی گفت: فعلا برنامه هفتم توسعه به سازمان ابلاغ نشده و به روال قبل کار انجام میشود.بازنشستگان

خبر خوش  راجع به سنوات بازنشستگان/بازنشستگان منتظر اطلاعیه جدید باشند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از اندیشه قرن در انتظار ابلاغ معاون تعهدات بیمه‌ای تامین اجتماعی گفت: فعلا برنامه هفتم توسعه به سازمان ابلاغ نشده و به روال قبل کار انجام میشود بازنشستگان.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

خبر خوش راجع به سنوات بازنشستگان/بازنشستگان منتظر اطلاعیه جدید باشند

در انتظار ابلاغ معاون تعهدات بیمه‌ای تامین اجتماعی گفت: فعلا برنامه هفتم توسعه به سازمان ابلاغ نشده و به روال قبل کار انجام میشود، اما مبلغ سنوات بازنشستگان اضافه شده و نحوه تعیین مبلغ حقوق نیز افزایش پیدا کرده است.

معاون تعهدات بیمه‌ای تامین اجتماعی در برنامه روی خط رادیو قزوین گفت: سازمان تامین اجتماعی برای نیروی کاری که در حوزه اقتصاد دچار مشکلات شده اند پیشنهاد سه جانبه گرایی در ۳ حوزه فنی حرفه‌ای و اداره کار و کارفرمایان داشته و کسانی که کمتر از ۴۵ سال دارند و توانایی جسمی دارند و بیمه بیکاری دریافت می‌کنند به شرکت‌ها معرفی می‌شوند تا هم نیرو تامین شود و هم از صندوق بیمه بیکاری حمایت شود.

بازنشستگان

خبر خوش راجع به سنوات بازنشستگان/بازنشستگان منتظر اطلاعیه جدید باشند

رحمانی گفت: بیمه شدگان که سوابق شان دچار خلل باشد باید اول به کارفرما مراجعه کنند در غیر این صورت با مراجعه به شعبه بیمه، فرم ماده ۱۴۸ با مدارک به کمیته اشتغال داده شده و بعد از تعیین تکلیف سوابق درج می‌شود.
وی در ادامه گفت: فعلا برنامه هفتم توسعه به سازمان ابلاغ نشده و به روال قبل کار انجام میشود، اما مبلغ سنوات بازنشستگان اضافه شده و نحوه تعیین مبلغ حقوق نیز افزایش پیدا کرده است.
رحمانی تصریح کرد: از برنامه‌های دیگری که سازمان تامین اجتماعی در دستور کار قرار داده اصلاح عناوین شغلی است که یکی از مهمترین ان‌ها کمیته اصلاح سخت و زیان اور است. در سال جاری به تمام کارفرمایان ابلاغ شده که به کارگران زیر مجموعه شان اطلاع رسانی کنند.
وی اظهار کرد: کسانی که در لیست‌ها شرایط نزدیک به بازنشستگی هستند فرم اصلاح عناوین شغلی را از شعب مختلف اخذ کنند و با قید دوره و شغل به کمیته‌ها بدهند مدارک بررسی می‌شود و اگر کارفرما پذیرفت شرایط سخت و زیان آور در سوابق درج می‌شود.
رحمانی گفت: سازمان تامین اجتماعی به همسران بیمه شدگان دختران بالای ۱۸ سال مجرد و فرزندان دانشجو اجازه داده در سرویس تامین اجتماعی ثبت نام کنند و خودشان راسا حق بیمه پرداخت کنند و دارای سوابق مستقل باشند ودر کنار آن برای درمان از کفالت استفده کنند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط