۰۵:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

خبر خوش از واریزی جدید برای مستمری بگیران بهزیستی در این ماه| واریز ۹۰ درصد معوقات مستمری مددجویان بهزیستی

۹۰درصد معوقات دانشجویان بهزیستی خراسان رضوی پرداخت شد.

بهزیستی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی، گفت: در سال گذشته بیش از ۵ میلیارد تومان برای شهریه دانشجویان تخصیص یافت و خوشبختانه بیش از ۹۰ درصد معوقات دانشجویان تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی پرداخت شد.
مسعود فیروزی بیان کرد: بهزیستی تمام شهریه دانشگاه دانشجویان دارای معلولیت که شدت معلولیت آنها متوسط، شدید و خیلی شدید باشد را پرداخت می‌کند.

وی تصریح کرد: دانشجویانی که شدت معلولیت آنها خفیف است و دانشجویانی که سرپرست آنها معلول و شدت معلولیتش شدید باشد، از کمک هزینه دانشجویی به اندازه ۵۰ درصد مبلغ شهریه برخوردار می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی، افزود: همزمان با پرداخت شهریه ترم بهمن، باقی‌مانده معوقات دانشجویان دارای معلولیت نیز پرداخت خواهد شد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۸۷۹ دانشجوی دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی هستند که ۴۰ درصد از دانشجویان دارای معلولیت تحت پوشش را افراد دچار معلولیت بینایی تشکیل می‌دهند.

مستمری اردیبهشت ماه معلولان سازمان بهزیستی واریز شد (۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳)با اعلام سازمان بهزیستی کشور، مستمری اردیبهشت ماه معلولان واریز شد.
مستمری اردیبهشت ماه مددجویان سازمان بهزیستی با ارقام زیر به حساب مددجویان این سازمان واریز شد:

یک نفره ۹۹۳۷۲۰ تومان
دو نفره ۱۴۱۹۰۰۰ تومان
سه نفره ۱۹۸۷۴۴۰ تومان
چهار نفره ۲۵۵۵۲۸۰ تومان
پنج نفره ۳۱۲۳۱۲۰ تومان

این مستمری از سوی سازمان هدفمندی یارانه ها واریز و عملیات واریز همچنان ادامه دارد و در صورت عدم واریز تا پایان امشب، ادامه عملیات پرداخت یارانه فردا نیز ادامه خواهد داشت.

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: ۳۰۹ نفر از مادران باردار، زیرپوشش طرح همیار مادر و کودک قرار گرفتند.
محمدی‌فلاح مدیرکل بهزیستی استان البرز در حاشیه بازدید پیشگیری از آسیب های اجتماعی در البرز، هدف از اجرای این طرح را پیشگیری از طریق توانمندسازی مادران در ایجاد رابطه ایمن با کودک عنوان کرد و اظهار داشت: در این برنامه تلاش می‌شود نگرش مادران از مادر کامل به مادر کافی تغییر کند و بتواند سه مقوله مهم دلبستگی یعنی در دسترس بودن، پاسخگو بودن و حساس بودن را در رابطه با کودکش اجرا کند.

وی تصریح کرد: این برنامه بر سلامت کودک متمرکز بوده و هدف آن کاهش عوامل خطرساز و افزایش عوامل مؤثر بر رشد مناسب کودک می باشد که بیانگر اهمیت تجارب سال های اولیه در تحول کودک بوده است.

محمدی‌فلاح افزود: دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی البرز نیز در این رابطه طرحی با عنوان توانمندسازی خانواده محور ـ همیار مادر و کودک که مخاطبان آن متشکل از مادران باردار یا مادران دارای کودکان صفرتا ۳ سال ساکن مناطق کم برخوردار و آسیب خیز می باشند در دست اجرا دارد که توسط تسهیلگران محلی آموزش دیده اجرا می‌شود که نتیجه اجرای این طرح برای ۳۰۹ نفر در قالب ۱۸ گروه بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان اضافه کرد: برش ابلاغی سازمان بهزیستی کشور برای اجرای طرح در البرز ۱۹۵ نفر بود که با تلاش کارشناسان موضوعی و همکاری موسسات و مراکز مجری این طرح برای تعداد ۳۰۹ نفر در قالب ۱۸ گروه اجرا شده است.

گفتنی است این طرح با تاکید برشکل گیری وابستگی ایمن بین مادران و کودکان ،گام هایی موثر در افزایش تاب آوری کودکان و مادران در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

مسئول بسیج سازندگی لرستان از ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد استان خبر داد.

احسان جهانبخش امروز، ۲۶ اردیبهشت در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت گرامیداشت عملیات حاج عمران و هفته بسیج سازندگی در سپاه لرستان برگزار شد، اظهار کرد: بسیج سازندگی بعد از تأسیس منشأ خدماتی در کشور بوده است در استان لرستان ۳ هزار و ۲۰ گروه جهادی در سامانه اطلس ثبت شده که ۴۵ هزار نفر از اقشار مختلف در قالب ۱۲ کارگروه در عرصه‌های مختلف سازندگی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: برپایی دو بیمارستان صحرایی در سال گذشته، توزیع ۷۴۰ هزار بسته معیشتی، آزادی ۵۱۹ زندانی، توزیع ۳ میلیون و ۲۹۰ هزار ماسک و نذر ۴ هزار و ۵۰۰ گوسفند از ابتدای کرونا تاکنون توسط بسیج سازندگی انجام شده است.

مسئول بسیج سازندگی لرستان تصریح کرد: ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی برای کمیته امداد، ساخت ۶۸ واحد مسکونی برای بهزیستی، تعمیر ۴۰۰ واحد منزل، تعمیر و بازسازی۵۰ مسجد، ایجاد ۳۰۳ کیلومتر خط انتقال آب، تکمیل ۲۱ مخزن ذخیره آب، ایجاد هشت حلقه چاه عمیق، احداث ۹ ایستگاه پمپاژ از جمله اقدامات بسیج سازندگی در لرستان است.

جهانبخش بیان کرد: ایجاد ۸۰ کیلومتر کانال در طرح آبخیز تا جالیز، وارد کردن ۲۰۰ نیروگاه به مدار، اهداء ۲۰۰ میلیارد تومان وام اقتصاد مقاومتی به ۲ هزار نفر و ایجاد ۸۵۰ صندوق قرض‌الحسنه از دیگر اقدامات بسیج سازندگی است.

وی با اشاره به تجهیز کارگاه ماشین‌آلات بسیج سازندگی، عنوان کرد: این کارگاه تاکنون به ۱۱ ماشین‌آلات سنگین، یک دستگاه جرثقیل و یک اتوبوس کلینیک سیار مجهز شده است.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط