۲۱:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۲

خبر بزرگ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از یک واریزی بزرگ به حساب بازنشتگان

پور ابراهیمی خبر داد: بررسی برنامه هفتم در حال اتمام است و به زودی ایرادات شورای نگهبان برطرف خواهد شد و حتما بعد از تأیید به مجلس می‌آید و آقای قالیباف هم به رئیس‌جمهور ابلاغ می‌کند؛ بنابراین پیش بینی ما این است که آن چیزی که در قانون آم...

آغاز واریز حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان تامین اجتماعی با افزایش سالانه از امروز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، محمدرضا پورابراهیمی در این خصوص که با توجه به عدم ابلاغ احکام برنامه هفتم، همچنان متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان بر زمین مانده است و آیا اجرایی شدنش به نیمه اول سال خواهد رسید و چه زمانی برای این متناسب‌سازی پیش‌بینی می‌شود؟ بیان کرد: این نکته مورد سوال بازنشستگان است و مدت‌هاست پیگیری می‌شود.

وی افزود: در قانون برنامه هفتم دقیقا این مطلب تصویب شد. ما پیشنهاد کردیم ۹۰ درصد افزایش حقوق بازنشستگان کشوری، لشگری، تأمین اجتماعی، فولاد و همه در طول بازه زمانی ۳ ساله اتفاق بیفتد و این کار عملیاتی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دلیل آنکه برنامه هفتم نهایی نشده است و رسماً احکامش نیست، مانند همه احکام بودجه که گاهی اوقات اردیبهشت ماه می‌آمد و مابه‌التفاوتش را می‌دهند، ما پیشنهادمان این است که مابه‌التفاوت متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان محاسبه و در احکام بازنشسته‌ها لحاظ شود؛ حال با یک یا ۲ ماه تاخیر مابه‌التفاوت فروردین و اردیبهشت ماه در خرداد پرداخت شود.

پور ابراهیمی خبر داد: بررسی برنامه هفتم در حال اتمام است و به زودی ایرادات شورای نگهبان برطرف خواهد شد و حتما بعد از تأیید به مجلس می‌آید و آقای قالیباف هم به رئیس‌جمهور ابلاغ می‌کند؛ بنابراین پیش بینی ما این است که آن چیزی که در قانون آمده است، اجرایی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای عنوان کرد: در حال حاضر مسئله اعتباری و مالی است که طبیعتا باید در این خصوص با دولت به نتیجه برسیم؛ این امکان متناسب با تورم به بازنشستگان اختصاص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تورم به شدت معیشت بازنشستگان را تحت تاثیر قرار داده و سفره‌شان را کوچک کرده است؛ یک بخشی از آن باید جبران شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط