۰۰:۲۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۲

خبر بامدادی از ساماندهی کارکنان دولت| قراردادهای کار موقت حذف می شود

قراردادهای کار موقت حذف می شود.

ساماندهی کارکنان دولت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حسین رجایی با اشاره به مصوبه ایرادات شورای نگهبان به طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس، اظهار کرد: طرح ساماندهی کارکنان دولت. یکی یکی از طرح های خوبی بود که مجلس یازدهم برای نهایی شدن آن تلاش کرد و کمیسیون اجتماعی نیز سه سال برای نهایی شدن این طرح تلاش کرد.

نماینده مردم لنجان در ادامه بیان کرد: یکی یکی از گلایه های کارکنان دولت وجود یک سری شرکت های واسطه ای به نام شرکت های تامین برق بود که واسطه بین کارمندان و ارگان های دولتی بودند. واقعیت این است که برخی از حقوق کارکنان به دلیل وجود این شرکت های واسطه پرداخت نشد، بنابراین مجلس تصمیم گرفت برای ساماندهی این وضعیت برای کارکنان دولت تدابیری اتخاذ کند.

این عضو کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی بیان کرد: حدود ۱۷ نوع قرارداد با عناوین مختلف داریم که هر کدام باعث شد یک سری ظلم ها و ظلم ها به قشر زحمتکش کشور تحمیل شود. با مصوبه مجلس پس از سه سال توانست به طرح ساماندهی کارکنان دولت به نتیجه برسد. طبق مصوبه مجلس از سال آینده دیگر هیچ نوع قرارداد موقت، سه ماهه و حجمی نخواهیم داشت و همه قراردادها حداقل یک ساله خواهد بود.

رجایی در پایان تاکید کرد: از سال آینده قراردادهایی به صورت مستقیم بین فرد و آن سازمان منعقد می شود و انشالله دیگر شاهد ظلم و ظلم هایی که برخی از این شرکت های واسطه در حق کارکنان کردند، نباشیم.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

آخرین اخبار