۰۹:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹

خبری مهم درباره سقف اجاره مسکن ۱۴۰۳ رسید

اقتصاد 100- تا به امروز ۴ تا ۵ استان تعیین سقف‌های اجاره خود را اعلام کرده‌اند که تا یک هفته آینده سقف اجاره مسکن تعیین و اعلام می‌شود.

خبری مهم درباره سقف اجاره مسکن ۱۴۰۳ رسید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، مهرداد بذرپاش وزیر راه وشهرسازی در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های مسکن مهر مهستان و پردیس گفت: در برنامه است تا پایان امسال و حداکثر تا اواسط سال آینده واحدهای باقی مانده مسکن مهر تحویل داده شود.

وی به آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن اشاره کرد و گفت: سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۱ وضعیت پرداخت تسهیلات رشد ۲برابری داشت اما در دوماهه ابتدای سال عملکرد بانک ها کمتر از انتظار بود.

بذرپاش بیان کرد: در جلسه هفدهم شواری عالی مسکن که با ریاست آقای مخبر برگزار شد در برنامه قرار گرفت تا از طریق بانک مرکزی عملیات تزریق مالی برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن انجام شود و پروژه‌ها متوقف نشود.

وی تصریح کرد: توقف پروژه‌های نهضت ملی مسکن خط قرمز ما است .

بذرپاش اظهار کرد: تاکنون دو میلیون و ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن آغاز شده که از این تعداد بیش از ۵۵۰ هزار واحد مسکن تکمیل و تحویل متقاضیان شد.

بذرپاش با بیان اینکه در شهرهای جدید که یکی از کانون های جمعیتی واحدهای مسکونی مهر به شمار می رود تمرکز ویژه داریم گفت: در حال حاضر در پردیس تعداد محدودی باقی مانده و هم اکنون در این شهر از حالت بحران خارج شده ایم .

وی ادامه داد: در مهستان نیز ۱۱ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده بود که با افتتاح واحدهای مسکن مهر طی امروز به تعداد ۱۰ هزار واحد یک هزار واحد باقی می ماند که تلاش می‌کنیم در ماه های آینده تکمیل و تحویل داده شود.

وی با بیان اینکه واحد های مسکونی مهر در شهر جدید پرند نیز تقریبا به اتمام رسیده است گفت: همچنین در شهر های جدید گلبهار، فولاد شهر و تعداد دیگری از شهرهای جدید واحد های کمی باقی مانده است.

بذرپاش گفت: بخشی از منابع مالی برای تولید مسکن اختصاص به واحدهای مسکن مهر داشت که با تحویل این واحدها تمرکز بیشتری بر روی تکمیل واحدهای مسکن مهر خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران درباره تعیین سقف اجاره بها نیز گفت: تعیین سقف اجاره بها در شورای عالی مسکن مصوب شده تا با پیشنهاد استان ها جمع بندی شود تاکنون نظرات برخی از استان ها اخذ شده و منتظر هستیم تا تمامی استان ها نظر خود را اعلام کنند و حداکثر ظرف یک هفته ابلاغ خواهد شد.

وی تعیین سقف اجاره بها را قانونی با ظرفیت مناسب برای تعیین اجاره بها عنوان کرد.

منبع:اقتصادآزاد

مطالب مرتبط