۱۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۵

حکم بازنشستگان کشوری/ صندوق بازنشستگی کشوری+ لینک ورود به سامانه حقوق بازنشستگان کشوری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، حکم بازنشستگان کشوری/ صندوق بازنشستگی کشوری+ لینک ورود به سامانه حقوق بازنشستگان کشوری را در ادامه خبر زیر بخوانید. حکم بازنشستگان کشوری از سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی https://www1.retire...

افزایش حقوق بازنشستگان 19 خرداد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، حکم بازنشستگان کشوری/ صندوق بازنشستگی کشوری+ لینک ورود به سامانه حقوق بازنشستگان کشوری را در ادامه خبر زیر بخوانید.

حکم بازنشستگان کشوری از سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی https://www1.retirement.ir/hokm_n/default.aspx قابل دریافت است. بازنشستگان کشوری که مدت زیادی است منتظر همسان سازی حقوق ها هستند در این روزگار پرتورم و گرانی نیازمند حمایت بیشتر از سوی صندوق بازنشستگان کشوری هستند.

لینک ورود به سامانه حقوق بازنشستگان کشوری

برای ورود به سایت صندوق بازنشستگی کشوری اینجا کلیک کنید

 

فیش حقوق بازنشستگان کشوری/ حکم افزایش حقوق بازنشستگان کشوری را در اندیشه معاصر بخوانید.

 • فیش حقوقی فقط برای دستگاه هایی که حقوق بازنشستگان آنها به طور مستقیم از طرف صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می شود و همچنین برای دستگاه هایی که در طرح پرداخت مستقیم حقوق صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند صادر می گردد .  بازنشستگان سایر دستگاه ها جهت دریافت فیش حقوقی باید به دستگاه متبوع خود مراجعه نمایند.
 • اگر از مرورگر google Chrome برای برای چاپ فیش استفاده می نمایید در نظر داشته باشید که تیک Background graphics خورده باشد و Headers and footers تیک نداشته باشد. مانند عکس زیر :
 • مانند: 
 • اگر از مرورگر google Chrome برای برای چاپ فیش استفاده می نمایید چنانچه آرم صندوق در صفحه پیش نمایش ، نمایش داده نشد دکمه Cancle را زده و دکمه چاپ را مجددا بزنید.

 

لینک دریافت فیش حقوق بازنشستگان 

دریافت فیش حقوقی صندوق بازنشستگی کشوری


دریافت فیش حقوقی صندوق بازنشستگی کشوری به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود و بازنشستگان محترم می‌توانند با اطلاعات زیر، فیش حقوقی خود را مشاهده و دریافت نمایند:

 

اطلاعات لازم برای دریافت فیش حقوقی

 • شماره دفتر کل
 • کد ملی
 • شماره حساب

بر اساس اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری، حقوق بازنشستگان کشوری سال ۱۴۰۲، به میزان ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال هزار و چهارصد و یک، افزایش خواهد داشت و بنابراین احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲، متناسب با این مبلغ افزایش حقوق اصلاح گردیده و در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.افزایش حقوق بازنشستگان کشوری، هر ساله در حکم حقوق بازنشستگان کشوری منعکس گردیده و از طریق صندوق بازنشستگی کشوری به اطلاع آن ها می رسد. بر اساس اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری، حقوق بازنشستگان کشوری سال ۱۴۰۲، به میزان ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال هزار و چهارصد و یک، افزایش خواهد داشت و بنابراین احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲، متناسب با این مبلغ افزایش حقوق اصلاح گردیده و در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت. برای دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ با اندیشه معاصر همراه باشید.

حکم حقوقی، یکی از احکام بسیار مهم برای کارمندان و یا بازنشستگان می باشد. در این حکم تمامی جزئیات مربوط به واریز حقوق، میزان واریزی حقوق، میزان افزایش و یا کاهش حقوق افراد نشان داده می شود. بنابراین، بسیار مهم است که افراد بتوانند به راحتی از طریق یک سامانه، حکم حقوقی خود را دریافت کنند.

خوشبختانه؛ امکانی فراهم شده است که بازنشستگان کشوری بتوانند با ورود به سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری ، حکم حقوقی خودشان را دریافت نمایند. سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری یک زیر سامانه ای مربوط به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی اینترنتی cspf.ir می باشد که افراد می توانند با ورود به این سایت، حکم حقوقی بازنشستگان کشوری را دریافت نمایند.

بنابراین، با توجه به توضیحات داده شده، نیازی به مراجعه حضوری بازنشستگان و یا حتی مستمری بگیران کشوری، برای دریافت فیش حقوقی و یا حکم حقوقی نیست و می توان به راحتی از طریق سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری www.cspf.ir ، حکم حقوقی خود را دریافت نمود. در ادامه در رابطه با نحوه ورود به سامانه دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ توضیح بیشتری خواهیم داد.

ورود به سامانه حکم حقوقی بازنشستگان کشوری www.cspf.ir

کلیه افرادی که قصد دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری را دارند، می بایست ابتدا از نحوه ورود به سامانه حکم حقوق بازنشستگان کشوری مطلع باشند تا بتوانند با کمک این سامانه، حکم حقوقی خود را دریافت کنند.

دسترسی به سامانه حکم حقوقی بازنشستگان کشوری از طریق سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir امکان پذیر است. بنابراین، افرادی که قصد دریافت فیش حقوق بازنشستگان کشوری را دارند، ابتدا باید به سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوند و سپس از طریق درگاه خدمات الکترونیک، به قسمت مربوط به دریافت حکم حقوقی بازنشستگان وارد شوند. برای آشنایی بیشتر شما با مراحل ورود به این سامانه، در ادامه نحوه ورود به سامانه و دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری را ذکر می کنیم.

سایت سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری cspf.ir

در سال های گذشته، بازنشستگان کشوری، در ابتدای سال و پس از تصویب و اعمال افزایش حقوق بازنشستگی باید برای اطلاع از احکام جدید بازنشستگان کشوری حضورا به صندق بازنشستگی کشوری مراجعه نموده و احکام جدید بازنشستگی خود را دریافت می نمودند که فرآیندی وقت گیر و هزینه بر بود.

به همین دلیل، همراستا با گسترش مفهوم دولت الکترونیک و غیر حضوری شدن خدمات دولتی، صندوق بازنشستگی کشوری نیز اقدام به تاسیس سامانه ای نموده است که بازنشستگان کشوری می توانند در ابتدای هر سال، با مراجعه به آن برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری اقدام نمایند.

نحوه دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲

بازنشستگان کشوری برای دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ و فیش حقوقی بازنشستگان لازم است که ابتدا وارد سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری شوند. ورود به سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری و نحوه دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ ضمن راهنمای تصویری زیر برای شما توضیح داده شده است:

۱مرورگر دستگاه خود را باز کرده و آدرس سایت صندوق بازنشستگی کشوری یعنی cspf.ir را جست و جو نمایید تا مطابق تصویر زیر وارد صفحه اصلی سایت شوید.

۲برای دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ ، بر روی گزینه (درگاه خدمات الکترونیکی ) که در تصویر با فلش قرمز مشخص گردیده، کلیک نمایید.

۳در صفحه جدید یعنی صفحه درگاه خدمات الکترونیکی سایت صندوق بازنشستگی کشوری ، گزینه (حقوق ) را کلیک کنید تا منوی مربوطه به شما نشان داده شود. از این منو، بر روی گزینه (دریافت حکم حقوق) کلیک نمایید.

۴اکنون برای دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگی کشوری ۱۴۰۲ خود لازم است تا اطلاعات مربوط به شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب خود را در کادرهای مربوطه وارد کرده و دکمه ورود را کلیک نمایید.

پس از اینکه وارد پورتال شخصی خود در سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری شدید ، می توانید برای مشاهده و دریافت حکم حقوق احکام جدید بازنشستگی کشوری خود اقدام نمایید.

زمان صدور احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲

در بخش های قبل، احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲، سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری cspf.ir و نحوه دریافت حکم حقوق را بررسی نمودیم. سوالی که در این بخش، مطرح می شود آن است که زمان صدور احکام جدید بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی، چه موقع می باشد.

احکام جدید بازنشستگان کشوری، در سال های گذشته، در فروردین ماه اعلام می شد، بنابراین انتظار می رود، افزایش حقوقی بازنشستگان ۱۴۰۲ نیز در فروردین، اعلام شده و در حقوق ماه فروردین آن ها، اعمال شود.

در مورد احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی نیز، لازم به ذکر است، با افزایش حقوق بازنشستگان در سال گذشته، در تاریخ ۲۲ فروردین ماه، موافقت شد که بر این اساس، حداقل بگیران بازنشستگی، ۵۷.۴ درصد و سایر سطوح حقوق بگیر، ۳۸ درصد به‌ علاوه ۵۱۵ هزار تومان به حقوقشان، افزوده گردید. ولیکن، در خصوص حقوق ۱۴۰۲ طبق آخرین اخبار و مصوبات مجلس در ۱۵ اسفند ماه هزار و چهارصد و یک، حقوق بازنشستگان، ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال هزار و چهارصد و یک، افزایش خواهد داشت.

احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲

با توجه به اینکه احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ از فروردین ماه سال ۱۴۰۱ صادر شده است، تمامی افراد می توانند با ورود به سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری به نشانی اینترنتی cspf.ir احکام جدید بازنشستگان کشوری را دریافت کنند.
لازم به ذکر است که طبق اطلاعیه های منتشر شده، مستمری بگیران و بازنشستگان کشوری برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ باید حتما به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir مراجعه کنند و حکم جدید حقوقی خود را دریافت کنند.

مشاهده و دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۱

با توجه به اطلاعیه های منتشر شده در افزایش حقوق در احکام جدید بازنشستگان کشوری ، به طور میانگین به هر فرد بازنشسته نسبت به سال گذشته حدود ۹۰ درصد حقوق بیشتری تعلق می گیرد. در واقع، ۹۰ درصد افزایش حقوق در احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ نسبت به احکام سال گذشته وجود دارد. دقت داشته باشید که درصد افزایش حقوق ذکر شده، به صورت میانگین می باشد و ممکن است در بعضی از احکام این حقوق نسبت به ۹۰ درصد کم تر و در بعضی از احکام این حقوق نسبت به ۹۰ درصد بیشتر اضافه شده باشد.
لذا کلیه افرادی که قصد دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ را دارند، باید به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir مراجعه کنند و حکم جدید خود را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که حقوق تمامی بازنشستگان کشوری که حکم جدید حقوقی آن ها منتشر شده است، از فروردین ماه سال ۱۴۰۲ طبق احکام جدید بازنشستگان کشوری پرداخت می شود.

دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲

همانطور که توضیح داده شد، در اوایل سال ۱۴۰۱ ، احکام حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ لحاظ شده و حقوق بسیاری از بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲ به طور میانگین به اندازه ۹۰ درصد افزایش داشته است.

با توجه به اهمیت بسیار زیاد دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ ، کلیه بازنشستگان کشوری می توانند برای دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ به سایت صندوق بازنشستگی به نشانی اینترنتی www.cspf.ir مراجعه کنند و مراحل مربوط به دریافت حکم جدید بازنشستگی خود را انجام دهند. لازم به ذکر است افراد نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ ندارند و تنها با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری می توان حکم جدید حقوقی بازنشستگان کشوری را دریافت نمود.

برای راهنمایی بیشتر در رابطه با نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگی کشوری، کافیست که طبق مراحل ذکر شده برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری که در این مقاله ذکر شد، پیش بروید.

لازم به ذکر است که برای دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ ، نیازی به ثبت نام غیر حضوری و یا حضوری در سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir نیست و تنها می توان با وارد کردن کد ملی، شماره حساب و شماره دفتر کل بازنشستگان به سامانه وارد شد و فیش حقوقی خود را دریافت کرد.

 

بازنشستگی/ صندوق بازنشستگی کشوری/ فیش حقوقی بازنشستگان و هر آنچه مورد نیاز است را در ادامه خبر اندیشه معاصر بخوانید. بازنشستگی به معنی کناره‌گیری از ادامه شغل در اثر بالا بودن سن و گاه در پی بیماری و ازکارافتادگی است. شخص بازنشسته تا زمانی که زنده است شخصاً از حقوق بازنشستگی استفاده می‌کند و پس از مرگش بازماندگانش واجد شرایط دریافت این مستمری هستند.
پایان دوره خدمت برحسب سختی و زیان‌آور بودن کار سال‌ها فرق می‌کند. همچنین پایان دوره خدمت درکشورهای مختلف متفاوت است.

به استناد اساسنامه صندوق بازنشستگی کشوری ، این سازمان موسسه ای بیمه ای ، دارای شخصیت حقوقی مستقل و وابسته به وزارت رفاه وتامین اجتماعی است که مسئولیت اداره امورصندوق بازنشستگی مستخدمان مشمول مقررات بازنشستگی کشوری را با رعایت مقررات استخدامی مربوط عهده دار است .

گزارش فعالیت‌ها و اقدامات صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۱۴۰۱| فیلم

 

عمده مشمولین مقررات بازنشستگی کشوری عبارتند از :

  1. ۱ – مستخدمین رسمی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری .

 

  1. ۲ – مستخدمین رسمی مشمول آئین نامه استخدامی اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی .

 

  1. ۳ – قضات قوه قضائیه و دادگستری مشمول مقررات استخدامی قضات .

 

  1. ۴ – مستخدمین رسمی (کادر سیاسی ) وزارت امورخارجه مشمول مقررات استخدامی وزارت امورخارجه .

 

  1. ۵ – مستخدمین ثابت شهرداریهای سراسر کشور به استثناء شهرداری تهران .

 

  1. ۶ – مستخدمین پیمانی دستگاههای اجرائی ( متقاضی استفاده از مقررات بازنشستگی و وظیفه صندوق بازنشستگی کشوری ) .

 

  1. ۷ – خویش فرمایان ( مستخدمین بازخریدی وزارت راه وترابری و ماده ۱۴۷ قانون برنامه چهارم توسعه) .

صندوق بازنشستگی کشوری

پس از تصویب قانون استخدام کشوری در تاریخ ۳۱/۳/۱۳۴۵ به موجب ماده ۷۰ قانون مزبور اداره کل بازنشستگی با کلیه دارائی و موجودی صندوق بازنشستگی و اسناد و اوراق و بودجه وتعهدات خود از وزارت دارائی منتزع و تابع سازمان اموراداری واستخدامی کشور گردید و براساس اصلاحیه ماده مذکور از اول سال ۱۳۵۴ صندوق بازنشستگی کشوری به صورت موسسه ای مستقل وابسته به سازمان اموراداری و استخدامی کشور تشکیل گردید . با ادغام سازمانهای اموراداری و استخدامی کشور و برنامه وبودجه در تاریخ ۱۱/۱۲/۱۳۷۸و تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ، صندوق بازنشستگی کشوری نیز یکی از موسسات تابعه این سازمان شد ، با تصویب قانون نظام جامع رفاه وتامین اجتماعی در تاریخ ۲۱/۲/۱۳۸۳ و به موجب تبصره ۲ ماده ۱۷ این قانون ، صندوق بازنشستگی کشوری از سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور منتزع و تابع وزارت رفاه وتامین اجتماعی گردید و توسط صندوق بازنشستگی کشوری اداره می گردد.

فیش حقوقی بازنشستگان

 • فیش حقوقی فقط برای دستگاه هایی که حقوق بازنشستگان آنها به طور مستقیم از طرف صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می شود و همچنین برای دستگاه هایی که در طرح پرداخت مستقیم حقوق صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند صادر می گردد .  بازنشستگان سایر دستگاه ها جهت دریافت فیش حقوقی باید به دستگاه متبوع خود مراجعه نمایند.
 • اگر از مرورگر google Chrome برای برای چاپ فیش استفاده می نمایید در نظر داشته باشید که تیک Background graphics خورده باشد و Headers and footers تیک نداشته باشد. مانند عکس زیر :
 • مانند:
 • اگر از مرورگر google Chrome برای برای چاپ فیش استفاده می نمایید چنانچه آرم صندوق در صفحه پیش نمایش ، نمایش داده نشد دکمه Cancle را زده و دکمه چاپ را مجددا بزنید.
لطفا جهت مشاهده فیش حقوقی ، اطلاعات زیر را وارد نمایید.
شماره دفتر کل
شماره ملی
شماره حساب
مربوط به ماه

 سن بازنشستگی چه تغییری می‌کند؟

داوود منظور با اشاره به افزایش سن بازنشستگی در لایحه برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: صندوق‌های بازنشستگی ناترازی‌های شدیدی دارند و منابع و مصارف آن‌ها با هم سازگاری نداشته و دچار کسری هستند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: بنابراین باید برخی از اصلاحات، که اصطلاحاً اصلاحات سنجه‌ای نامیده می‌شوند، در ضوابط بازنشستگی اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: در پیش‌نویس لایحه برنامه هفتم، این اصلاحات پیش‌بینی شده که برخی از آن‌ها به سن بازنشستگان برمی‌گردد و تحت تدابیری، سن بازنشستگی تا پایان برنامه هفتم، به تدریج افزایش خواهد داشت.

منظور از وجود اصلاحاتی دیگری در همین زمینه خبر داد و گفت: امیدواریم مجموعه این اصلاحات به کسانی که در سن کار هستند به اندازه‌ای به افزایش منابع صندوق‌های بازنشستگی کمک کنند که صندوق‌ها بتوانند خدمات شایسته‌ای را به بازنشستگان ارائه کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع صندوق‌های بازنشستگی، خدماتی که بازنشستگان انتظار دارند دریافت کنند، عملاً تحقق پیدا نمی‌کند که باعث عدم رضایتمندی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین در طول برنامه هفتم تلاش خواهیم کرد با اصلاحاتی که انجام می‌دهیم، منابع صندوق‌های بازنشستگی بهبود و افزایش پیداکند و ورودی‌ها بیشتر شود و طبیعتاً صندوق‌ها بتوانند خدمات شایسته و پایداری را به بازنشستگان ارائه دهند.

منظور همچنین درباره تأثیر افزایش سن بازنشستگی در بکارگیری نیروی کار جوان، گفت: باید برای جوانان فرصت‌های شغلی جدید ایجاد شود. اگربخواهیم جوانی را شاغل کنین، قاعدتاً نباید کسی که هنوز در سن کار است و توانایی کار کردن دارد، از بازار کار خارج کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تأکید کرد: حتماً باید برای جوانان فکر کنیم، فرصت‌های شغلی جدید ایجاد کنیم. این از هدف‌گذاری‌های دولت است که درهر سال تا ۱ میلیون فرصت شغلی جدید ایجاد شود.

 

cspf ir احکام جدید بازنشستگان کشوری

cspf ir احکام جدید بازنشستگان کشوری را در اندیشه معاصر ببینید.حقوق بازنشستگان کشوری سال ۱۴۰۲، به میزان ۲۵ درصد، نسبت به آخرین حکم حقوق سال قبل، افزایش خواهد داشت و بنابراین احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ متناسب با این مبلغ افزایش حقوق، اصلاح گردیده و از طریق سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری سایت صندوق بازنشستگی کشوری قابل دریافت می باشد.

دریافت حکم حقوق صندوق بازنشستگی کشوری

دریافت حکم حقوق صندوق بازنشستگی کشوری به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود و بازنشستگان محترم می‌توانند با اطلاعات زیر، حکم حقوقی خود را مشاهده و دریافت نمایند:

اطلاعات لازم برای دریافت حکم حقوق

 

 • شماره دفتر کل
 • کد ملی
 • شماره حساب

شیوه‌ی دریافت حکم حقوق

دریافت حکم حقوق با روش‌های زیر امکان‌پذیر است:

دریافت حکم حقوق (سرور اول)

دریافت حکم حقوقی(سرور دوم)

ورود به درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری

کاربر گرامی توجه داشته باشید
 1.  در حفظ و نگهداری رمز (گذر واژه) خود دقت نمایید.
 2. از مرورگر های مطمئن و بروز مانند گوگل کروم و فایرفاکس استفاده کنید.
 3. رمز عبور خود را در فواصل زمانی کوتاه تغییر دهید.
 4. پس از انجام و اتمام کار، حتما از سیستم خارج شوید.
 5. هرگز نام کاربری و گذرواژه خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.

مشاهده فیلم آموزشی دریافت حکم حقوق

افزایش ۲۵ درصدی افزایش حقوق با دریافت احکام از صندوق بازنشستگی کشوری

شهروز عبادی با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی حقوق بازنشستگان در سال جاری افزود: احکام افزایش حقوق سال جاری، به همراه حقوق فروردین ماه صادر و پرداخت شد و تنها احکام تعداد کمی از بازنشستگان بالای ۹۰ سال صادر نشده که باید پس از احراز هویت توسط دستگاه‌های اجرایی، صادر شود.

وی با اشاره به اینکه میانگین حقوق بازنشستگان با توجه به متناسب سازی آن در سال گذشته، حدود ۹۰ درصد افزایش یافته است، ادامه داد: صدور احکام ارتقای گروه بازنشستگانی که پیش از یکم فروردین سال ۹۶ بازنشسته شده بودند نیز در فروردین ماه سال جاری انجام شد.

به گفته وی، فقط تعداد کمی از احکام ارتقای گروه بازنشستگان سال ۹۶ صادر نشده که بطور مکتوب به دستگاه‌های اجرایی اعلام شده و نهادهای مزبور باید احکام گروه‌های تشویقی این افراد را بصورت الکترونیکی به این صندوق ارسال کنند تا احکام آنها به مرور صادر شود.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان اصفهان اظهار داشت: ۳۰ درصد احکام افزایش حقوق ایثارگران شامل جانبازان، آزادگان، خانواده شهدا و رزمندگان که مدارک آنها توسط دستگاه‌های اجرایی ارائه شده بود، صادر شد و معوقه افزایش‌ حقوق این افراد از یکم مهرماه ۹۹ محاسبه و پس از تامین اعتبار پرداخت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: همه خدمات صندوق بازنشستگی کشوری به بازنشستگان و موظفین، بدون مراجعه حضوری و از طریق درگاه خدمات الکترونیک این صندوق به نشانی sabasrm.ir ارائه می شود.

عبادی بیان کرد: چاپ فیش حقوقی، چاپ حکم، صدور گواهی کسر از حقوق، حذف و اضافه بیمه تکمیل درمان و بیمه عمر و حادثه و ثبت نام وام ضروری و وام ازدواج، پنج خدمتی است که ضمن ارائه در درگاه خدمات الکترونیک صندوق، در دفاتر پیشخوان دولت به بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری ارائه می‌شود.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان اصفهان گفت: هشت خدمت دیگر شامل احراز هویت و ارائه مدارک صدور و تمدید کارت شناسایی، جمع‌آوری و ارسال مدارک هزینه‌های بیمه تکمیلی درمان، استعلام و ثبت‌نام بیمه عمر مکمل و پرداخت غرامت بیمه عمر مکمل و خدمات بیمه‌ای، خدمات مربوط به بورس، گردشگری، امداد خودرو و افزایش یا کاهش بیمه تکمیلی درمان و استعلام سابقه بیمه‌پردازی در صندوق بازنشستگی براساس کدملی ظرف ۲ ماه آینده در این دفاتر امکان‌پذیر خواهد شد.

وی با اشاره به هزینه‌های این نوع خدمات افزود: هزینه‌های خدمات مربوط به صندوق بازنشستگی در دفاتر پیشخوان براساس تعرفه‌های ابلاغ شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعیین می‌شود.

عبادی یادآور شد: بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری در صورت بروز هرگونه مشکل یا ارائه شکایت، انتقاد و پیشنهاد می‌توانند از طریق سامانه ۲۵۰۰ (۰۲۱) یا درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.ir در قسمت ثبت درخواست در بخش ارتباط با ذینفعان اقدام کنند.

به گفته وی، هفت درصد از جمعیت بازنشستگان کشوری در استان اصفهان ساکن هستند.

اصفهان با ۱۱۵ هزار بازنشسته کشوری پس از تهران و خراسان رضوی، سومین استان است که بیشترین بازنشسته کشوری را دارد، همچنین ۶۵ درصد بازنشستگان این استان را آقایان و ۳۵ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲

با توجه به اینکه نرخ تورم در کشور ما سرعت فزاینده ای را داشته و هر ساله شاهد افزایش قیمت ها در بخش های مختلف اقتصادی کشور می باشیم، نهادهای حمایت کننده کارمندان و کاگران نیز سعی بر این داشته تا با جلب موافقت دولت و مجلس، حقوق این گروه ها را نیز تا حد امکان ، ماتناسب با نرخ تورم افزایش داده تا این افراد برای تامین معاش خود و خانواده شان دچار مشکل نشوند.

سازمان بیمه ‌ای مربوط به بازنشستگان کشوری، صندوق بازنشستگی کشوری بوده که با دارا بودن شخصیت حقوقی مستقل از زیر مجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و مسئولیت اداره امور بازنشستگان کشوری را بر عهده دارد. صندوق بازنشستگی کشوری هر ساله با توجه به تصمیم دولت و مصوبه مجلس، افزایش حقوق بازنشستگی بازنشستگان کشوری را اجرایی نموده و منابع لازم برای پرداخت آن را می نماید.

افزایش حقوق بازنشستگان کشوری، هر ساله در حکم حقوق بازنشستگان کشوری منعکس گردیده و از طریق صندوق بازنشستگی کشوری به اطلاع آن ها می رسد. بر اساس اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری، حقوق بازنشستگان کشوری سال ۱۴۰۲، به میزان ۲۵ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال هزار و چهارصد و یک، افزایش خواهد داشت و بنابراین احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲، متناسب با این مبلغ افزایش حقوق اصلاح گردیده و در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است موارد اعلام شده، بر اساس اعلام در سال گذشته و مصوبه مجلس، قبل از تصویب در شورای نگهبان بوده و به محض اعلام برای سال ۱۴۰۲ و قطعیت تصویب، در متن مقاله اطلاع رسانی می گردد.

زمان صدور احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲

در بخش های قبل، احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲، سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری cspf.ir و نحوه دریافت حکم حقوق را بررسی نمودیم. سوالی که در این بخش، مطرح می شود آن است که زمان صدور احکام جدید بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی، چه موقع می باشد.

احکام جدید بازنشستگان کشوری، در سال های گذشته، در فروردین ماه اعلام می شد، بنابراین انتظار می رود، افزایش حقوقی بازنشستگان ۱۴۰۲ نیز در فروردین، اعلام شده و در حقوق ماه فروردین آن ها، اعمال شود.

در مورد احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی نیز، لازم به ذکر است، با افزایش حقوق بازنشستگان در سال گذشته، در تاریخ ۲۲ فروردین ماه، موافقت شد که بر این اساس، حداقل بگیران بازنشستگی، ۵۷.۴ درصد و سایر سطوح حقوق بگیر، ۳۸ درصد به‌ علاوه ۵۱۵ هزار تومان به حقوقشان، افزوده گردید. ولیکن، در خصوص حقوق ۱۴۰۲ طبق آخرین اخبار و مصوبات مجلس در ۱۵ اسفند ماه هزار و چهارصد و یک، حقوق بازنشستگان، ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال هزار و چهارصد و یک، افزایش خواهد داشت.

به شکل غیرحضوری از طریق درگاه خدمات الکترونیک صبا قابل انجام است؛ 

“پایان خردادماه” آخرین مهلت برای حذف و اضافه بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری که تاکنون موفق به حذف و اضافه یا استفاده از خدمت بیمه تکمیلی درمان نشده اند تا پایان خردادماه مهلت دارند به صورت غیرحضوری، از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری اقدام کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، مهلت حذف و اضافه بیمه تکمیلی درمان (آتیه سازان حافظ) تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۳۱خردادماه ۱۴۰۰ است.

بازنشستگان و وظیفه بگیران مشترک صندوق بازنشستگی کشوری که تاکنون موفق به حذف یا اضافه کردن این خدمت برای خود یا افراد تحت تکفل نشده اند، می توانند به صورت غیرحضوری به درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir بخش بیمه تکمیلی درمان مراجعه و درخواست خود را ثبت یا تغییر دهند.

این امکان در نرم افزار تلفن همراه صبا و همچنین دفاتر پیشخوان دولت نیز میسر است.

میزان سهم ماهانه بازنشستگان و وظیفه بگیران عزیز برای استفاده از بیمه تکمیلی درمان، برای هر نفر ۳۰هزار تومان و بدون تغییر نسبت به سال های گذشته است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار