۱۹:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶

حمله وحشتناک پلنگ به جنگلبان محلی در هند+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، در یک حادثه دراماتیک در سیلیگوری در بنگال غربی هند، ورود پلنگ به قلمرو انسانی منجر به درگیری و تنش شد. در این حادثه یکی از جنگلبانان مورد حمله پلنگ قرار گرفت اما به طرز معجزه آسایی زنده ماند. &nb...

حمله وحشتناک پلنگ به جنگلبان محلی در هند+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، در یک حادثه دراماتیک در سیلیگوری در بنگال غربی هند، ورود پلنگ به قلمرو انسانی منجر به درگیری و تنش شد. در این حادثه یکی از جنگلبانان مورد حمله پلنگ قرار گرفت اما به طرز معجزه آسایی زنده ماند.

 

 


حملات پلنگ در هند چقدر رایج است؟

حملات پلنگ در هند، اگرچه هر روز اتفاق نمی افتد، اما به اندازه ای قابل توجه است که باعث نگرانی شود. این حوادث اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که پلنگ‌ها به دلیل از بین رفتن زیستگاه یا جستجوی غذا وارد سکونت گاه های انسان می‌شوند. گسترش سکونتگاه های انسانی به مناطق جنگلی این رویارویی را افزایش داده است.

جنگلبانان در هند نقش مهمی در مدیریت درگیری های بین حیات وحش و افراد محلی دارند و اغلب جان خود را برای این کار به خطر می اندازند.

هنگامی که حیوانات وحشی مانند پلنگ وارد زیستگاه انسان می شوند، آنها اولین کسانی هستند که وارد عمل می شوند. کار آنها شامل نظارت بر حیات وحش، تضمین امنیت عمومی و تلاش برای شکار و جابجایی ایمن حیوانات است. شجاعت و تخصص آنها در مدیریت موقعیت هایی اینچنین حیاتی است.


حمله پلنگ به یک جنگلبان

حمله اخیر در سیلیگوری نمونه ای دلخراش از غیرقابل پیش بینی بودن برخورد با حیات وحش بود: یک پلنگ سرگردان به روستای پراکاش ناگار وارد شد. ورود این حیوان موجب آشفتگی و وحشت ساکنان محلی شد. در ادامه مسئولان جنگلبانی که سعی می کردند اوضاع را مدیریت کنند مورد حمله این حیوان قرار گرفتند و پنج نفر مجروح شدند.

فرار باورنکردنی جنگلبان خوش شانس

در یک صحنه یکی از جنگلبانان، جراحاتی را متحمل شد که می‌توانست زندگی اش را به خطر بیندازد. خوشبختانه او شانس آورد که با تحمل جراحات غیرمرگباری موفق به فرار شد. سرانجام این حیوان در نهایت شکار و با دقت به زیستگاه طبیعی خود در جنگل منتقل شد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار