۲۳:۳۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶

حقوق معلم ابتدایی چقدر است؟| صفر تا صد حقوق معلم ابتدایی

حقوق معلم ابتدایی چقدر است؟| صفر تا صد حقوق معلم ابتدایی و جزئیات بیشتر را در خبر زیر در اندیشه معاصر بخوانید.

حقوق معلم ابتدایی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حقوق معلم ابتدایی چقدر است؟| صفر تا صد حقوق معلم ابتدایی و جزئیات بیشتر را در خبر زیر در اندیشه معاصر بخوانید.

حقوق معلم ابتدایی، حقوق معلمان ابتدایی طبق مصوبات حقوق معلمان ابتدایی ۱۴۰۲/ حقوق معلمان آموزش و پرورش + جدول محاسبۀ حقوق و مزایای فرهنگیان و جزئیات بیشتر را در اندیشه معاصر بخوانید. وزارت آموزش و پرورش کشور دربردارنده بیش از یک میلیون و ۱۳ هزار معلم و کارمند اداری ، بزرگترین وزارت خانه کشور را تشکیل داده است که همین تراکم جمعیت و زیاد بودن تعداد کارمندان ، باعث به وجود آمدن مشکلاتی همچون مناسب نبودن حقوق دریافتی و سختی شرایط کار می شود که اکثر معلمان این مشکلات را به خوبی متوجه هستند. حقوق و مزایای معلمان ابتدایی از مسائلی مهمی است که باید مورد نقد و بررسی قرار گیرد و اخیرا طبق مصوباتی که به تصویب رسیده است ، تلاش شده تا تسهیلات بیشتری به فرهنگیان عزیز عرضه می شود و به همین منظور ، ما در این مطلب به بررسی مصوبات حقوق معلمان ابتدایی ۱۴۰۲ می پردازیم تا شفاف سازی لازم در این خصوص انجام گیرد.

ابلاغ قانون رتبه بندی

رئیس جمهور طی حکمی در تاریخ ۲۳ اسفند سال ۱۴۰۰ در راستای اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «قانون نظام رتبه‌بندی معلمان» مصوب مجلس شورای اسلامی برای اجرا به وزارتخانه آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.

«قانون نظام رتبه‌بندی معلمان» در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ پانزدهم اسفند ماه یکهزار و چهارصد مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ شانزدهم اسفندماه یکهزار و چهارصد به تایید شورای نگهبان رسیده بود.

پایه حقوق معلمان در سال ۱۴۰۲ مشمول قانون رتبه بندی معلمان به شرح زیر افزایش خواهد یافت:

(مبالغ زیر نهایی نبوده و به محض دریافت ارقام دقیق جدول ویرایش خواهد شد)

جدول افزایش حقوق فرهنگیان مشمول طرح رتبه بندی
رتبهحقوق پایه (بر مبنای ریال)درصد افزایش حقوق (بر مبنای ریال)مبلغ حقوق نهایی
۱۷۹,۲۰۰,۰۰۰۴۵۱۱۴،۸۴۰،۰۰۰
۲۷۹,۲۰۰,۰۰۰۵۵۱۲۲،۷۶۰،۰۰۰
۳۷۹,۲۰۰,۰۰۰۶۵۱۳۰,۶۸۰,۰۰۰
۴۷۹,۲۰۰,۰۰۰۷۵۱۳۸,۶۰۰,۰۰۰
۵۷۹,۲۰۰,۰۰۰۹۵۱۵۴,۴۴۰,۰۰۰

نحوه محاسبه حقوق معلمان ابتدایی ۱۴۰۲

معلمان ابتدایی وزارت آموزش و پرورش به دو صورت استخدام رسمی و همچنین قراردادی و پیمانی در حال خدمت هستند. معلمانی که به صورت رسمی استخدام شده اند ، از تمام مزایای استخدامی بهره مند هستند و حقوق بیشتری نیز به آنها اختصاص داده می شود. اما معلمان قراردادی استخدام رسمی ندارند و حقوق کمتری نیز دریافت می کنند البته طبق مصوبات وزارت آموزش و پرورش ، معلمان قراردادی نیز باید بیمه شوند.
مرتبط بخوانید : شرایط رتبه بندی معلمان – رتبه بندی معلمان شامل چه کسانی می شود ؟

همچنین معلمان حق التدریس ابتدایی که با قرارداد تعهدی و پیمانی استخدام می شوند ، حقوق دریافتی آنها با توجه به ساعات کار ماهانه محاسبه می شود. حداکثر ساعت کار ماهانه معلمان حق التدریس ۶۰ ساعت است. معلمان قرار دادی برای تداوم و تضمین کارشان ، مشمول حق بازنشستگی نیستند البته سازمان آموزش و پرورش موظف به بیمه کردن آنهاست.

نظام رتبه بندی معلمان ابتدایی

پیش از این معلمان ابتدایی رسمی وزارت آموزش و پرورش با توجه به سابقه کار و سنوات خدمتی که داشتند ، گروه بندی می شدند و هر چهار سال سابقه کار ، یک گروه در نظر گرفته می شد که در محاسبه حقوق مد نظر قرار می گرفت. اما در چند سال اخیر نظام رتبه بندی معلمان جایگزین گروه بندی شده است و بر اساس این نظام ، معلمان در ۵ رتبه قرار می گیرند و برای تعیین رتبه معلم فاکتورهایی همچون سابقه کار ، ساعات گذرانده شده ضمن خدمت فرهنگیان ، صلاحیت های عمومی ، صلاحیت های تخصصی و صلاحیت های حرفه ای بررسی می شوند.
مرتبط بخوانید : میزان افزایش حقوق در نظام رتبه بندی معلمان

جزئیات رتبه ۱ نظام رتبه بندی معلمان

سابقه کاری حداقل ۲ سال
گذراندن حداقل ۱۲۰ ساعت دوره های آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان
حداقل امتیاز ارزیابی عملکرد در دو سال ۷۵ درصد باشد.
حداقل ۶۰ درصد از هر کدام از صلاحیت ‌های عمومی ، تخصصی و حرفه ای معلمی
جزئیات رتبه ۲ نظام رتبه بندی معلمان
سابقه کاری حداقل ۶ سال و چهار سال سابقه در رتبه ۱
گذراندن حداقل ۱۸۰ ساعت دوره های آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان
حداقل ارزشیابی ۸۰ درصد (امتیاز سه سال اخیر نباید از ۷۵ کمتر باشد.)
حداقل ۶۵ درصد از هر کدام از صلاحیت ‌های عمومی ، تخصصی و حرفه ای معلمی
جزئیات رتبه ۳ نظام رتبه بندی معلمان
سابقه کاری حداقل ۱۲ سال و سه سال سابقه در رتبه ۲
گذراندن حداقل ۱۵۰ ساعت دوره های آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان
حداقل ۸۵ درصد امتیاز ارزشیابی
حداقل ۷۰ درصد از هر کدام از صلاحیت ‌های عمومی ، تخصصی و حرفه ای معلمی
جزئیات رتبه ۴ نظام رتبه بندی و حقوق معلمان ابتدایی
سابقه کاری حداقل ۱۸ سال و سه سال سابقه در رتبه ۳
گذراندن حداقل ۱۲۰ ساعت دوره های آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان
۹۰% امتیاز ارزشیابی در رتبه ۳
حداقل ۷۵ درصد از هر کدام از صلاحیت ‌های عمومی ، تخصصی و حرفه ای معلمی
جزئیات رتبه ۵ نظام رتبه بندی معلمان
سابقه کاری حداقل ۲۴ سال و سه سال سابقه در رتبه ۴
گذراندن حداقل ۱۰۰ ساعت دوره های آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان
۹۰ درصد امتیاز ارزیابی در رتبه قبلی
حداقل ۸۵ درصد از هر کدام از صلاحیت ‌های عمومی ، تخصصی و حرفه ای معلمی
در مورد دوره های ضمن خدمت آموزش و پرورش سوالی دارید؟

 

جزئیات افزایش حقوق معلمان ابتدایی در سال ۱۴۰۲

حقوق معلمان ابتدایی

پایه حقوق معلمان در سال ۱۴۰۲که مشمول قانون رتبه بندی هستند ، به صورت زیر افزایش خواهد داشت :

رتبه یک : حقوق پایه ۷/۹۲۰/۰۰۰ تومان با افزایش ۴۵ درصدی و مبلغ نهایی حقوق ۱۱/۴۸۴/۰۰۰ تومان
رتبه دو : حقوق پایه ۷/۹۲۰/۰۰۰ تومان با افزایش ۵۵ درصدی و مبلغ نهایی حقوق ۱۲/۲۷۶/۰۰۰ تومان
رتبه سه : حقوق پایه ۷/۹۲۰/۰۰۰ تومان با افزایش ۶۵ درصدی و مبلغ نهایی حقوق ۱۳/۰۶۸/۰۰۰ تومان
رتبه چهار : حقوق پایه ۷/۹۲۰/۰۰۰ تومان با افزایش ۷۵ درصدی و مبلغ نهایی حقوق ۱۳/۸۶۰/۰۰۰ تومان
رتبه پنج : حقوق پایه ۷/۹۲۰/۰۰۰ تومان با افزایش ۹۵ درصدی و مبلغ نهایی حقوق ۱۵/۴۴۰/۰۰۰ تومان
مرتبط بخوانید : تاثیر مدرک تحصیلی در رتبه بندی معلمان

سوالات متداول

حقوق معلمان ابتدایی چقدر است ؟
درباره حقوق معلمان ابتدایی در این مطلب به طور کامل توضیح داده شد.

چه عواملی در حقوق معلمان ابتدایی تاثیر گذار است ؟
معلمان ابتدایی وزارت آموزش و پرورش به دو صورت استخدام رسمی و همچنین قراردادی و پیمانی در حال خدمت هستند. معلمانی که به صورت رسمی استخدام شده اند ، از تمام مزایای استخدامی بهره مند هستند و حقوق بیشتری نیز به آنها اختصاص داده می شود.

میزان دقیق حقوق معلمان ابتدایی چقدر است ؟
در حال حاضر میانگین حقوق معلمان ابتدایی ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است

 

حقوق معلمان آموزش و پرورش، از جمله موضوعات مهمی است که همواره در صدر خبرهای مربوط به فرهنگیان و آموزش و پرورش قرار دارد. همۀ ما بارها خبرهایی را در مورد تصویب قوانین جدید برای افزایش حقوق و مزایای معلمان، رتبه‌بندی فرهنگیان و ارائۀ تسهیلات جدید به این قشر از افراد شاغل شنیده‌ایم.

اگر شما هم قصد شرکت در آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش را داشته باشید حتما علاقمند هستید که بدانید میزان حقوق معلمان چقدر است؟ تفاوت حقوق معلم ابتدایی با حقوق معلم دبیرستان چه میزان است؟

به دلیل اهمیت این موضوع و با هدف پاسخ به سؤالات مربوط به حقوق معلمی، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله‌ از مجله اساتید استادبانک (بزرگترین سامانه تدریس خصوصی ایران) به طور مفصل به بررسی حقوق انواع معلمان آموزش و پرورش، از جمله معلمان رسمی، معلمان قراردادی، معلمان مدارس دولتی، مدارس خاص، مدارس استثنایی، مدارس غیردولتی و بررسی مصوبات این حوزه بپردازیم.

آمار کارکنان آموزش و پرورش و تعداد معلمان 

طبق آخرین آمار موجود تا سال ۱۴۰۰، تعداد معلمان آموزش و پرورش برابر با ۸۴۴۶۸۳ هزار نفر است

ضمن اینکه وزارت آموزش و پرورش با تعداد ۱ میلیون و ۱۳ هزار و ۶۵۵ نفر معلم و کارمند اداری، بزرگ‌ترین وزارتخانه کشور محسوب می‌شود. همین تراکم جمعیت، گاهی باعث ایجاد مشکلاتی مثل پائین بودن حقوق معلم در ایران، کم بودن امکانات آموزشی، شرایط سخت کار و غیره می‌شود. این مشکلات، برای هیچ یک از معلمان و فرهنگیان کشور، تازگی ندارد.

همچنین وزیر آموزش و پرورش بیان کرد که از بین معلمان شاغل در آموزش و پرورش، ۸۰۶ هزار نفر مشمول طرح رتبه‌ بندی معلمان خواهند شد. اخبار رتبه بندی معلمان یکی از مهم‌ترین خبرهایی است که اکثر معلمان به دقت پیگیر آن هستند و از حدود ده سال پیش در کشور ما مطرح شد. هدف این طرح ارتقای شایستگی‌ها، توانمندی‌ها، وضعیت معیشت معلمان و ایجاد انگیزه در آن‌ها به عنوان بخشی از منابع انسانی آموزش و پرورش بود. با نطالعه مقاله زیر می‌توانید از آخرین اخبار مربوط به رتبه بندی معلمان مطلع شوید.

بررسی میزان حقوق معلمان آموزش و پرورش

معلمان آموزش و پرورش به دو صورت رسمی و حق‌التدریس (که از حق‌التدریس تحت عناوین خرید خدمات یا قراردادی هم یاد می‌شود)، در مدارس عادی، مدارس دولتی خاص، مدارس استثنایی و مدارس غیر دولتی در حال خدمت هستند. در ادامۀ این بخش، به بررسی حقوق معلمان بر اساس نوع قرارداد و نوع مدارس محل خدمت آن‌ها می‌پردازیم.

همچنین اگر جزو دانشجو معلمان کشور هستید می‌توانید با مطالعۀ مقاله حقوق دانشجو معلمان در سال ۱۴۰۱، اطلاعات کاملی را در این زمینه به دست بیاورید. علاوه بر این، جهت کسب اطلاع از وضعیت حقوقی معلمان و دانشجو معلمان در فصل تابستان می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

۱. حقوق معلمان رسمی آموزش و پرورش 

در پاسخ به این سؤال که “حقوق فرهنگیان چقدر است” باید بگوییم که این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله تحصیلات و ادامه تحصیل معلمان، سابقۀ کار، سختی کار، مبالغ مربوط به فوق‌العاده ویژه، امتیاز رتبه‌بندی معلمان، مقطع تدریس، مدرک تحصیلی و غیره که در ادامۀ این مقاله به برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

اما بر اساس اظهارات منادی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی،  در حال حاضر میانگین دریافتی کل معلمان ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است که بدون اجرای لایحه رتبه‌بندی نیز در سال ۱۴۰۱ حقوق آن‌ها یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

منادی همچنین بیان کرد که با اجرای طرح رتبه بندی معلمان، ۵۳۸ هزار و ۲۴۸ معلم لیسانس، فوق دیپلم و دیپلم متوسط دریافتی ۶ میلیون ۸۶۳ هزار تومان، ۱۹۰ هزار و ۹۹ نفر فوق لیسانس متوسط دریافتی ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ۵ هزار و ۴۰۰ معلم با مدرک دکترا به‌ طور متوسط نیز ۸ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد (برای مشاهده منبع خبر روی این لینک کلیک کنید).

۲. حقوق معلمان تمام وقت آموزش و پرورش در مدارس غیر دولتی

طبق گفتۀ رییس سازمان مدارس غیر دولتیِ وزارت آموزش و پرورش، حداقل حقوق معلمان تمام‌وقتِ مدارس غیر دولتی در سال ۱۴۰۰، ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. بر اساس این اظهارات، اگر حقوق ثبت شده در سامانه، با حقوق پرداختی معلمان متفاوت باشد، مؤسس مدرسۀ غیردولتی باید پاسخگو باشد و با او برخورد خواهد شد.

بیمۀ معلمان تمام وقت در مدارس غیردولتی نیز ۹ ماهه است. بر اساس قانون کار، از ۳۰ درصد حق بیمۀ معلمان، ۷ درصد آن را معلم و ۲۳ درصد آن را باید مؤسسان مدارس غیر دولتی پرداخت کنند. اگر معلمی در این مدارس بیمۀ کامل نشده و یا با وی قراردادی کمتر از این میزان منعقد شده، می‌تواند به ادارات آموزش و پرورش شکایت کند (برای مشاهده منبع خبر روی این لینک کلیک کنید).

۳. حقوق معلمان آموزش و پرورش در مدارس دولتی خاص

درآمد معلمان در مدارس دولتی خاص مانند مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان، تفاوتی با معلمان مدارس دولتی عادی ندارد. تمام شرایط معلمان در این مدارس با معلمان مدارس دولتی یکسان است.

۴. حقوق معلمان آموزش و پرورش که به صورت حق التدریس فعالیت می‌کنند

معلمان حق‌التدریس آموزش و پرورش، آن دسته از معلمانی هستند که آموزش و پرورش تعهدی برای استخدام آن‌ها ندارد. این دسته از معلمان نسبت به معلمان رسمی آموزش و پرورش از حقوق و مزایای بسیار کمتری برخوردار هستند و از ۸۰ درصد امکانات سایر معلمان برخوردار می‌شوند. ضمن اینکه حقوق آن‌ها بر اساس تعداد واحدها و ساعات کار محاسبه می‌شود.

به طور کلی حقوق معلمان حق‌التدریس در مدارس دولتی بسیار ناچیز است. این مبلغ با توجه به مدرک تحصیلی از دیپلم تا دکترا، از ساعتی ۱۸ هزارتومان تا ۲۳ هزار تومان متغیر است. برای مثال، اگر شما طی یک ماه، ۱۰ ساعت تدریس داشته باشید، مبلغی بین ۱۸۰ تا ۲۳۰ هزار تومان به شما تعلق می‌گیرد که معمولا پرداخت آن نیز با چند ماه تأخیر صورت می‌گیرد.

۵. حقوق معلمان آموزش و پرورش در مدارس استثنایی

معلمان مدارس استثنایی مشمول قانون سختی کار می‌شوند. به همین دلیل، حقوق آن‌ها در مقایسه با سایر معلمان آموزش و پرورش کمی بیشتر است. بر اساس منابع موجود، تا سال ۹۳، حقوق معلمان استثنایی، حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان بیشتر از سایر معلمان بوده و این رقم تا سال ۹۷ به ۱۶۰ هزار تومان در ماه افزایش یافته است.

از سویی دیگر، با استخدام به عنوان معلم استثنایی، هر سال خدمت شما، ضریب ۱.۲ می‌گیرد؛ یعنی اگر معلم مدارس استثنایی، ۵ سال سابقه کار داشته باشد، برای او ۶ سال حساب می‌شود. بنابراین معلمان مدارس استثنایی به جای ۳۰ سال خدمت، با ۲۵ سال خدمت بازنشسته می‌شوند.

معلمان استثنایی از قانون ضریب ۱.۲ برای تعداد سال‌های خدمتشان بهره‌مند می‌شوند

تفاوت حقوق معلمان آموزش و پرورش در مقطع ابتدایی و متوسطه 

همواره این سوال برای معلمان مطرح می‌شود که کدام نوع معلمان بیشترین و کمترین حقوق را دریافت می کنندحقوق معلمان مقطع ابتدایی، دبیران مقطع متوسطه و هنرآموزان که در مدارس فنی حرفه‌ای یا کار و دانش تدریس می‌کنند و معلمان مدارس استثنایی تا حدی متفاوت است.

البته باید این نکته را در نظر گرفت که مقایسۀ ما در شرایط یکسان صورت می‌گیرد. یعنی با فرض این که این چهار گروه معلم سابقه تدریس و مدرک تحصیلی یکسان داشته باشند تفاوت حقوق‌شان به صورت زیر خواهد بود:

الف) حقوق معلمین مدارس استثنایی بیشتر از سایر گروه‌ها هست. به دلیل این که این معلمان با دانش آموزان خاص و دارای معلولیت‌های ذهنی و جسمی سر و کار دارند، به دلیل سختی کار حقوق بیشتری دریافت می‌کنند. توضیحات بیشتر در رابطه زمان بازنشستگی این عزیزان نیز در قسمت‌های قبل بیان شد.

ب) در ردۀ دوم، حقوق معلمان ابتدایی یا همان آموزگاران نسبت به دبیران و هنرآموزان بیشتر است، زیرا این افراد پنج روز از هفته به ارائۀ خدمات آموزشی مشغول هستند و سختی کار بیشتری به این گروه تعلق می‌گیرد.

ج) در مرحلۀ بعد هنرآموزان قرار می‌گیرند. اکثر دروس فنی شامل کارگاه و آزمایشگاه و کارهای عملی بر عهدۀ هنرآموزان است. هنرآموزان، به علت عملی بودن دروسی که ارائه می‌دهند، حقوق بیشتری نسبت به گروه دبیران دارند.

د) در نهایت هم دبیران در بین این چهار گروه حقوق کمتری می‌گیرند. زیرا ارائۀ دروس تئوری متوسطه بر عهدۀ آن‌ها قرار دارد و موظفی آن‌ها ۲۴ ساعت در هفته است.

 

برخی موارد تأثیرگذار در حقوق معلمان آموزش و پرورش

در این بخش به بررسی برخی عوامل موثر بر کاهش یا افزایش حقوق معلمان می‌پردازیم.

۱. رتبه‌بندی معلمان

در سال‌های گذشته آموزش و پرورش جهت امتیازبندی معلمان رسمی و تعیین میران حقوق آن‌ها، بر اساس سنوات خدمت، به گروه‌بندی معلمان می‌پرداخت. در این روش، هر چهار سال سابقه، به عنوان یک گروه در نظر گرفته می‌شد. برای مثال معلمی با ۷ سال سابقۀ تدریس، در گروه ۲ قرار می‌گرفت و دستمزد او نیز بر اساس حقوق معلمانِ گروه ۲ تعیین می‌شد.

اما اخیرا قانون جدیدی تصویب شده است که طرح رتبه‌بندی را جایگزین گروه‌بندی کرده است. این رتبه‌بندی‌ها مختص معلمان رسمی آموزش و پرورش و شامل پنج طبقه‌بندی است. بر اساس رتبه‌ای که به معلم تخصیص داده می‌شود.

عواملی که در رتبه‌بندی تاثیرگذارند عبارتند از:

  • سابقۀ تدریس
  • ساعت‌های آموزش ضمن خدمت گذرانده شده
  • امتیاز ارزشیابی عملکرد
  • صلاحیت‌های سه‌گانۀ معلمی

صلاحیت‌های سه‌گانۀ معلمی شامل موارد زیر می‌شود:

صلاحیت عمومی: مجموعه‌ای است از ویژگی‌های شخصیتی فرد شامل باورها، نگرش‌ها، اعتقادات و رفتار مبتنی بر نظام ارزشی، فرهنگی و اخلاقی جامعه و پایبندی به نظام جمهوری اسلامی.

صلاحیت تخصصی: صلاحیت‌های تخصصی عبارتند از مدرک تحصیلی، صلاحیت و تخصص شغلی، ارتباط مدرک تحصیلی با رشتۀ تدریس که برای هر یک از این عوامل در نظر گرفته شده است.

صلاحیت حرفه‌ای: برای سنجش این صلاحیت، آزمونی به‌صورت الکترونیکی که شامل اخلاق حرفه‌ای، توانمندی‌های آموزشی، پرورشی و پژوهشی است برگزار می‌شود و بر اساس امتیاز کسب شده توسط معلم در این آزمون، صلاحیت حرفه‌ای او تأیید یا رد می‌شود.

شرایط مورد نیاز برای کسب هر رتبه 

رتبه ۲
رتبه ۳
رتبه ۴
رتبه ۵

این شیوۀ رتبه‌بندی مطابق با آخرین اصلاحاتی است که بر روی این لایحه انجام شده و البته جهت اجرائی شدن، باید شیوه‌نامۀ رتبه‌بندی معلمان به تصویب مجلس برسد و در قالب قانون ارائه شود.

بر اساس بخشنامه‌ای که در تیر ماه ۱۳۹۹ برای رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شد، معلمان تمام‌وقتِ مشمول رتبه‌های پنج‌گانه، طبق جدول زیر از افزایش حقوق بهره‌مند می‌شوند.

افزایش حقوق معلمان بر اساس رتبه بندی-استادبانک

 

همان طور که ملاحظه کردید امتیاز دوره‌های ضمن خدمت تاثیری قابل توجهی در رتبه بندی معلمان دارد. اطلاع از تمامی جزئیات مربوط به ضمن خدمت معلمان، شرایط و جزییات ثبت نام در سایت ضمن خدمت، کافیست مقاله راهنمای کامل ضمن خدمت فرهنگیان را مطالعه فرمایید.

۲. طبقه‌بندی معلمان

علاوه بر رتبه‌بندی، از گذشته طبقات چهارگانۀ پایه، ارشد، خبره و عالی برای طبقه‌بندی معلمان مورد استفاده قرار گرفته است. این طبقه‌بندی بر اساس سابقۀ کار، گذراندن دوره‌های ضمن خدمت، امتیاز ارزشیابی عملکردی، امتیازات مربوط به صلاحیت‌های حرفه‌ای صورت می‌گیرد. این مورد هم یکی از عوامل مؤثر روی افزایش حقوق معلمان است.

۳. افزایش فوق‌العاده

افزایش‌های فوق‌العاده‌ایی نیز مانند شرایط آب و هوایی، مناطق محروم، حق عائله‌مندی، حق اولاد، مدیریت یا معاونت نیز در صورت مشمول بودن فرهنگیان به فیش حقوقی آن‌ها اضافه می‌شود.

جدول محاسبات حقوق و مزایای فرهنگیان

محاسبه‌ی حقوق و مزایای معلمان

نمونه فیش حقوق فرهنگیان

در تصویر زیر، یک نمونه فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته (فیش حقوقی معلم ابتدایی) را مشاهده می‌کنید.

فیش حقوقی فرهنگیان-استادبانک

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط