۰۰:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۶

حقوق دانشجویان فرهنگی |حقوق دانشجویان فرهنگیان ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، له رشته هایی است که دانشجو در دانشگاه هم حقوق میگیرد و یکی از دلایلی که رشته فرهنگیان خواهان زیادی دارد همین حقوق دانشجویی آن است. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کن...

حقوق دانشجویان فرهنگی |حقوق دانشجویان فرهنگیان ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،

له رشته هایی است که دانشجو در دانشگاه هم حقوق میگیرد و یکی از دلایلی که رشته فرهنگیان خواهان زیادی دارد همین حقوق دانشجویی آن است. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

حقوق دانشعلمان درسال ۱۴۰۳ چقدر جو ممیشود ؟

حقوق دانشجو معلمان در سال ۱۴۰۲ ۷میلیون و ۹۲۰ هزار تومان بود که برای سال ۱۴۰۳ این مبلغ به ۱۰ میلیون تومان میرسد البته زمزمه هایی درباره افزایش فوق العاده ویژه نیز به گوش میرسد که در صورت تصویب به حقوق ۱۰ میلیونی اضافه میشود البته این مبلغ با توجه به استفاده از امکانات و کسوراتی مانند بیمه و…. قابل تغییر میباشد.

کسریات حقوق دانشجو فرهنگیان چه مقدار میباشد ؟

در نوع اول کسورات هر ماه مبلغی از حقوق دانشجو معلمان برای کسورات اداری مانند بیمه و …. کم میشود علاوه بر این مبلغی به عنوان کسورات توسط دانشگاه از حقوق دانشجویان کم میشود که درصورت استفاده از خوابگاه و سایر امکانات و باتوجه به فصل تابستان و…. متفاوت میباشد.

مزایا و معایب دانشگاه فرهنگیان

توجه داشته باشید که شما برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هیچ گونه هزینه تحصیلی و شهریه پرداخت نمی کنید و تمام خدمات آموزشی ارائه شده‌ رایگان است. بعضی از داوطلبان پردیس های دانشگاه فرهنگیان را با واحد های پردیس خودگردان اشتباه می گیرند ولی این دو دانشگاه فرق دارند شما برای تحصیل در پردیس فرهنگیان شهریه پرداخت نمی کنید اما برای تحصیل در پردیس خودگردان باید شهریه پرداخت نمایید.

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان علاوه بر دریافت حقوق ماهانه از مزایای دیگری نیز برخودار هستند از جمله :

نداشتن دغدغه بیکاری و استخدام قطعی بلافاصله پس از فارغ التحصیلی
دانشجویان آقا نیازی به گذراندن دوره خدمت سربازی ندارند و فقط باید رزم مقدماتی را بگذرانند.
دوران تحصیل شما به عنوان سوابق کاری محسوب می شود یعنی زود تر بازنشسته خواهید شد.
امکان ادامه تحصیل در رشته‌ های دانشگاه دانشگاه فرهنگیان تا مقطع دکتری تخصصی وجود دارد.
امکان ارتقا شغلی برای فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان فراهم است.
شرط سنی دانشگاه فرهنگیان افزایش یافته است و این مورد از مزایای دانشگاه محسوب می شود. . طبق قوانین جدید ، داوطلبان ۴۵ ساله دارای مدرک دکتری و داوطلبان ۴۰ ساله دارای مدارک پایین‌ تر از دکتری مجاز هستند در کنکور تربیت معلم برای ورود به دانشگاه فرهنگیانب شرکت کنند.

البته با وجود آنکه مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان از معایب آن بیشتر است ، بسیاری از دانشجویان در خصوص کسر هزینه خوابگاه و هزینه غذا از حقوق ماهانه اعتراض دارند و خواستار لغو کسر ۴۵ درصد از حقوق شان هستند اما طبق گفته مسئولان دانشگاه ، رقمی که از حقوق دانشجویان به عنوان هزینه خوابگاه و غذا کسر می شود ، بسیار کمتر از مبلغی است دانشجو خودش هزینه کند. هزینه سه وعده غذایی صبحانه ، ناهار ، شام ، هزینه سکونت و منزل دانشجویی را اگر به صورت آزا حساب کنید ، بیشتر از مبلغی است که دانشگاه در قبال ارائه همین امکانات از حقوق شما کسر می کند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط