13:59 - 1403/04/14

حقوق بازنشستگان در فیش حقوقی تیرماه ۴ میلیون بیشتر می شود

در حالی سرنوشت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کماکان نامعلوم است که منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان دیگر از محل افزایش یک درصد ارزش افزوده تعیین شده است.

آخرین وضعیت و خبر از همسان سازی و افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،در حالی سرنوشت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کماکان نامعلوم است که منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان دیگر از محل افزایش یک درصد ارزش افزوده تعیین شده است.

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، از پرداخت مبلغ سه میلون تومان بابت علی‌الحساب متناسب‌ سازی و معیشت بازنشستگان برای ماه‌های فروردین تا خرداد ماه طی ساعات آینده خبر داد.

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، از پرداخت مبلغ سه میلون تومان بابت علی‌الحساب متناسب‌ سازی و معیشت بازنشستگان عزیز برای ماه‌های فروردین تا خرداد ماه خبر داد.

موسوی با اشاره به رویکرد دولت مردمی سیزدهم و شهید جمهور در مورد ارتقای معیشت اقشار بازنشسته و مستمری‌بگیر گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی و مهم دولت مردمی سیزدهم و شخص رئیس‌جمهور شهیدمان حضرت آیت‌الله رئیسی، توجه به معیشت و زندگی بازنشستگان و مستمری‌بگیران عزیز بود.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: در استمرار این نگاه، دولت محترم براساس مصوبه‌ای که در هفته گذشته به موجب قانون بودجه داشت؛ به همه صندوق‌های بازنشستگی ابلاغ کرد که سه میلون تومان بابت متناسب‌سازی فروردین تا خرداد به‌صورت علی‌الحساب برای متناسب‌سازی و معیشت بازنشستگان عزیز؛ واریز کنند. ما هم اعلام کرده بودیم که در تلاش هستیم به محض تأمین منابع که رقمی بالغ بر ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان را شامل می‌شود؛ این مبلغ علی‌الحساب را پرداخت کنیم. به لطف خداوند متعال و با همکاری سازمان برنامه و نظام پولی و بانکی کشور و عزیزانی که در سازمان تلاش کردند، این منابع تأمین شده و طی ساعات آینده مبلغ سه میلیون تومان به همه حساب مستمری‌بگیران و بازنشستگان عزیز سازمان تأمین‌اجتماعی واریز می‌شود.

وی افزود: بعد از این ما در تعامل با بازنشستگان عزیز و نمایندگان کانون‌های بازنشستگی، احکام و شرایطی را که به موجب قانون بایستی تطبیق و اجرا کنیم، جمع‌بندی خواهیم کرد.

وی افزود: این واریز برای همه بازنشستگان و مستمری‌بگیران خواهد بود و با هماهنگی فنی با بانک، همین امروز به صورت کامل به حساب همه بازنشستگان و مستمری‌بگیران عزیز تأمین‌اجتماعی واریز می‌شود.

آخرین تصمیمی هم که درباره حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در دولت سیزدهم گرفته شده، واریز مبالغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق است که مبلغ آن یک میلیون در نظر گرفته شده و قرار است بابت سه ماه، سه میلیون تومان به صورت علی‌الحساب به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شود. البته براساس آنچه مخبر اعلام کرده، هنوز زمان واریز آن سر نرسیده است.

همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از جمله نگرانی‌های طولانی‌مدت بازنشستگان این صندوق است. هرچند توئیت داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه با این محتوا «بازنشستگان عزیز! الوعده وفا؛ خبرهای خوشی در راه است.» در ابتدا خبر خوشایندی برای بازنشستگان تامین اجتماعی محسوب می‌شد، اما در ادامه مشخص شد که مخاطب توئیت منظور، بازنشستگان کشوری هستند نه بازنشستگان تامین اجتماعی.

طبق مصوبه قانون بودجه امسال که به بند الحاقی یک ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم توسعه اشاره دارد، دولت مکلف است به منظور عدالت در پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان و نیز متناسب‌ سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر مشمول کسور شاغلان مشابه و همتراز، تا پایان سال سوم برنامه اقدام لازم در این زمینه را به عمل آورد. این افزایش از سال ۱۴۰۳ در سال اول معادل ۴۰ درصد و در سال‌های دوم و سوم هر کدام ۳۰ درصد مابه‌التفاوت تا ۹۰ درصد یاد شده خواهد بود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

3 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

ح

پاسخ دادن

14 تیر 1403


انشالله هرکس ریس جمهور اینده شد فقرا محرومان از جنس مردم صادق صادقانه شفافیت عدالت حامی فقرا مستعضفان قشر ضعیف مخصوصا معلولان بدون خونه اجاره نشین اندک ماهانه پول دکتر دارو درمان معلولان سرپرست خانواده شرمنده خانواده نشیم واقعیت دغدغه اصلی مردم ایران و معلولان قشر ضعیف معشیت است حل شدنی است مقام معظم رهبری فرمودند همیشه هوای فقرا معلولان قشر کم درآمد ایران در نظر بگیرید ماده ۲۷ معلولان چندین سال است توسط نمایندگان مجلس و دولت اجرا شده ولی هنوز خیری نیست دو سال است عیدی معلولان قطع کردند هنوزم چشم انتظار موندیم اندک عیدی شاید واریز کردند به محرومان و معلولان بدون خونه اجاره نشین اندک ماهانه چندین معلولیت شدید رسیدگی کنند ما معلولان نه سیاسی هستیم نه ضد انقلاب نه وطن فروش نه اختلاسگر نه دزد ووووو بلکه کشورمان ایران نظام جمهوری اسلامی ایران خیلی دوست داریم و در انتخابات مثل همیشه شرکت خواهیم کرد بخاطر وطنم پاره تنم ایران... دشمن شاد کن نباشیم انشالله همه پای صندون رأی خواهیم بود با صندوق رأی قهر نکنید سپاسگزارم ایران سرای من است همه قومیت‌ها نژاد‌ها تو هر زبانی باشد باهم برادریم زنده باد گرونی لحظه به لحظه ثانیه به ثانیه قیمت اجناس عوض میشوند واقعا خیلی سخته زندگی روزمره مردم مخصوصا معلولان بدون خونه اجاره نشین اندک ماهانه انشالله ریس جمهور اینده به قشر ضعیف محرومان معلولان رسیدگی خواهند کرد و هیچ وقت جنگ طلب نباشیم نمونش مرگ بر اسرائیل کودک چگارا کش نمیکند مردم مظلوم فلسطین نه در داخل کشور نه بیرون ایرانمان انشالله جنگ نشود خیلی شهدای وطنم ایران در جنگ صدام کافر شهید و جانباز دادیم روح همه شهدای وطنم ایران شاد و گرامی باد دغدغه اصلی مردم معشیت است حل شدنی است انشالله منه معلول بدون خونه هر سال ثبت نام میکنند اداره بهزیستی ولی خبری نیست تا بحال ما معلولان هم دریابید خدا جای هممون انتخاب کرده تو هر پست مقامی باشیم تنها مهمانیم در دنیا قربون خدا برم روزی هزاران بار شکرت خداوند متعال و پیامبران خدا راه خدا و پیامبران خدا پیش بگیرید بهترین راه است والله هزاران وعده همه بلدن وعده در عمل نشان بدید خدا را در نظر بگیرید همیشه ایران سرای من است وطنم پاره تنم ایران همیشه سرافراز باش انتخابات ریاست جمهوری شرکت خواهیم کرد رأی کسی می‌دیم دغدغه اصلی مردم معشیت است حل کند از جنس مردم فقرا مستعضفان محرومان باشد ساده زیست با مردم فقرا مستعضفان قشر ضعیف فرقی بین بعضیا نذارد همه یکسان ببیند درد محرومان حس کند از همه مردم ایران خواهش میکنم با صندوق رأی قهر نکنید آبادی کشورمان ایران پای صندون رأی خواهیم بود وصلام علیکم و رحمت الله علیه السلام و حقوق ها بخاطر انتخابات واریز نشود بخاطر رأی گرفتن...بلکه همیشه چنین باشد انشالله

س

پاسخ دادن

14 تیر 1403


سلام فیش حقوق تیر ماه بازگذاری شده بدون همسان سازی

علیرضا

پاسخ دادن

14 تیر 1403


باز هم دروغ حقوق تیر ماه 1403 با همان مبلغ خرداد ماه در سایت سازمان تامین بارگذاری شده است اپر قرار بود متناسب سازی با حقوق تیر پرداخت شود بارگذاری نمیکردند