۰۸:۵۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۳۰

حقوق بازنشستگان به ۱۶ میلیون تومان رسید| شوک اول صبحی به بازنشستگان؟

میانگین اولین حقوق افرادی که در سال 1402 بازنشسته شده و حقوق‌بگیر صندوق بازنشستگی کشور شده‌اند، معادل 16میلیون و 33هزار تومان بوده، در حالی‌که میانگین آخرین حقوق اشتغال آنان 16میلیون و 966هزار تومان بوده است.

حقوق بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، آخرین گزارش صندوق بازنشستگی حاکی از آن است که تعداد بازنشستگان حقوق‌بگیر این صندوق در پایان شهریور ماه امسال به یک میلیون و ۶۴۱هزار و ۳۴۰ نفر رسیده که نسبت به پایان شهریور سال ۱۴۰۱ معادل ۳.۵۳درصد افزایش یافته است. براساس این گزارش میانگین حقوق حقوق‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری در پایان شهریور امسال (برای کل برقراری‌ها) معادل ۱۱میلیون و ۲۹۱هزار تومان بوده که نسبت به پایان شهریور سال گذشته حدود ۴۲درصد افزایش داشته است.

این افزایش عمدتا ناشی از ۲۰درصد افزایش حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشگری و سایر صندوق‌های بازنشستگی و همچنین اجرای قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری بوده است. توزیع حقوق بازنشستگان دولتی در پایان شهریور ماه امسال به تفکیک میزان حقوق دریافتی نشان می‌دهد از ۱.۶ میلیون نفر بازنشسته دولتی، حدود ۴۱۸هزار نفر، حقوقی بین ۱۰ تا ۱۱.۲ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

 

این میزان تقریبا ۲۵.۵درصد تعداد حقوق‌بگیران صندوق بازنشستگی را تشکیل می‌دهند. همچنین حدود ۲۱.۳درصد از تعداد حقوق‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری که تعداد آنها حدود ۳۵۰هزار نفر است حقوقی بین ۱۱.۲ تا ۱۲.۵میلیون تومان دریافت می‌کنند. به عبارتی توزیع حقوق بازنشستگان دولتی در پایان شهریور امسال نشان می‌دهد که حدود ۷۸درصد تعداد بازنشستگان کشوری تقریبا حقوقی بین ۹ تا ۱۳.۵ میلیون تومانی دریافت می‌کنند.

 

طبق این گزارش ۴.۸دصرد تعداد بازنشستگان دولتی نیز که تعداد آنها حدود ۷۹هزار نفر است، حقوقی کمتر از ۷.۷ میلیون تومان دریافت می‌کنند. از سوی دیگر توزیع درآمدی بازنشستگان دولتی تا پایان شهریور امسال نشان می‌دهد حدود ۱.۶درصد تعداد بازنشستگان که حدود ۲۴هزار نفر را شامل می‌شود حقوقی بیش از ۲۰.۷ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار