۲۱:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲

حسنعلی اخلاقی‌امیری، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، کیست؟ + بیوگرافی

پنجمین نماینده مردم شریف مشهدوکلات در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با رأی اعتماد مردم به «حسنعلی اخلاقی‌امیری» مشخص شد.

نمایندگان مجلس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حسنعلی اخلاقی‌امیری متولد ۱۳۴۹ در مشهد مقدس است. وی از سال ۱۳۶۳ وارد حوزه علمیه مشهد شد و پس از پایان سطوح حوزه، درس خارج را فراگرفت.

حجت‌الاسلام اخلاقی‌امیری از رزمندگان حاضر در جنگ تحمیلی بود و نزدیک به ۱۵ ماه سابقه حضور در جبهه‌های دفاع مقدس را در کارنامه خویش دارد.

او پس از پایان جنگ، به ادامه‌تحصیل در سطوح دانشگاهی پرداخت و در سال ۱۳۷۷، کارشناسی رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی، پس از آن کارشناسی‌ارشد رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی و سپس در سال ۱۳۹۰، موفق شد در همین رشته از دانشگاه فردوسی مدرک دکتری بگیرد.

اخلاقی‌امیری در چهارمین دوره از شورای اسلامی مشهد مقدس به‌عنوان نماینده مردم بر کرسی‌های میدان شهدا تکیه زد و در کنار آن، برخی مشاغل را تاکنون بدین شرح تجربه کرده است:

  • مدیریت مدرسه علمیه بقیه‌الله(عج) مشهد مقدس به‌مدت یک سال؛
  • معاون آموزشی مرکز جهانی علوم اسلامی مشهد به‌مدت دو سال از ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴؛
  • معاون پژوهشی جامعه‌المصطفی مجتمع آموزش عالی مشهد از سال ۱۳۸۵ تاکنون؛
  • سردبیری فصل‌نامه تخصصی علوم و معارف اسلامی «سفیر» به‌مدت ۷ سال؛
  • سردبیری فصل‌نامه خبری‌پژوهشی «طلیعه» به‌مدت ۵ سال؛
  • عضویت در شورای برنامه‌ریزی معاون فرهنگی شهرداری مشهد مقدس؛
  • عضویت در کارگروه ستاد تفسیر حوزه علمیه خراسان.

وی با نامزدشدن در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه مشهدوکلات، همراه با کاظم معتمدی‌فر به دور دوم این انتخابات راه یافت که سرانجام با کسب ۱۱۱ هزار و ۵۹۷ رأی، به‌عنوان پنجمین منتخب حوزه، انتخاب شد.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : شهرآرا

مطالب مرتبط