۱۹:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۶

حذف پرسپولیس از آسیا ؟

در شرایطی که چند روز پیش خبر حذف استقلال از آسیا منتشر شد، باشگاه استقلال بیانیه داد و با سند و مدرک خبر حذفش از آسیا را تکذیب کرد. حالا امروز این شایعه درباره پرسپولیس مطرح و گمانه زنی شده است.

پرسپولیس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،پرسپولیس شانس بالایی برای کسب مجوز حرفه‌ای داشت باز هم پرونده مالیات این تیم باعث شده تا برخی شایعات و اخبار به راه بیافتند و حتی خبر حذف پرسپولیس از آسیا در چند رسانه هم مطرح شود.

البته فوتبالی تا زمانی که فدراسیون فوتبال به صورت رسمی در این باره اظهار نظر نکند، به صورت قطعی از حذف یا عدم حذف پرسپولیس یا استقلال خبر نمی‌دهد و اظهارنظر را به مقامات رسمی واگذار می‌کند اما در حالی که گفته می‌شد پرسپولیس مدارکش را برای کسب مجوز حرفه‌ای به صورت درست بارگذاری کرده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد برخی خبرها حاکی از آن است که مشکل مالیاتی گریبان این تیم را خواهد گرفت.

این طور که برخی رسانه‌ها نوشته‌اند پرونده مالیاتی این باشگاه همچنان در جریان است و احتمال دارد که قرمزها به واسطه همین مشکل نتوانند مجوز حرفه‌ای را به راحتی دریافت کنند.

یکی از اخباری که در این مورد شنیده شده این است که باشگاه پرسپولیس به جای مفاصا حساب مالیاتی، نامه شکایت از اداره مالیات! را بارگذاری کرده است. اگرچه این خبر عجیب و غیرقابل باور است و باید خود باشگاه هم در این باره شفاف سازی کند اما در این مدت به قدری اشتباهات این مدلی از مسئولان باشگاهها دیده شده که هر خبری می تواند نگران‌کننده باشد.

سال گذشته هم استقلال در بارگذاری اشتباهاتی انجام داده بود. البته عده‌ای هم این اتفاق را اشتباه ندانسته‌اند و می‌گویند به خاطر این که پرسپولیس با پرونده باز مالیاتی نتوانسته مفاصا حساب را دریافت کند نامه شکایت را بارگزاری کرده است.

باشگاه پرسپولیس ظاهراً بابت بدهی مالیاتی خود در سال‌های گذشته، دارای پرونده مالیاتی بیش از ۳۰۰ میلیارد تومانی بوده که به این مبلغ اعتراض کرده است. این پرونده ابتدا در دیوان عدالت اداری بررسی شده و گفته می‌شود اعتراض پرسپولیس هم مورد قبول قرار گرفته و پرونده برای رسیدگی مجدد به یکی از شعب مالیاتی ارسال شده است.

با این حال رسانه ها گمانه‌زنی کرده‌اند که این شکایت و حتی مورد قبول واقع شدن آن کمکی به پرسپولیس که تا تاریخ مورد نظر برگه مفاصا حساب را دریافت نکرده نخواهد کرد و شنیده‌ها حاکی از این است که همین مساله احتمال حذف پرسپولیس را بیشتر خواهد کرد. حالا باید منتظر ماند و دید که باشگاه پرسپولیس چه واکنشی به این خبر نشان خواهد داد و آیا مثل استقلال با سند و مدرک، اثبات خواهد کرد که مشکلی برای مجوز حرفه‌ای ندارد یا اتفاق دیگری می‌افتد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط