جنگ دیپلماتیک مسکو-واشنگتن ادامه دارد

رسانه‌ها چهارشنبه بعد از ظهر به وقت تهران از قصد مسکو در اخراج ۱۰ دیپلمات آمریکا خبر دادند. به گزارش منابع خبری، وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که قصد دارد ۱۰ دیپلمات آمریکا را اخراج کند. شبکه خبری «راشاتودی» نیز اعلام کرد که وزارت خارجه روسیه به قائم مقام سفارت آمریکا در روسیه اعلام کرده […]

رسانه‌ها چهارشنبه بعد از ظهر به وقت تهران از قصد مسکو در اخراج ۱۰ دیپلمات آمریکا خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که قصد دارد ۱۰ دیپلمات آمریکا را اخراج کند.

شبکه خبری «راشاتودی» نیز اعلام کرد که وزارت خارجه روسیه به قائم مقام سفارت آمریکا در روسیه اعلام کرده که ۱۰ دیپلمات امریکا عنصر نامطلوب شناخته شده و باید خاک این کشور را ترک کنند.

دولت آمریکا پنجشنبه گذشته تحریم‌های جدیدی را علیه ۳۲ فرد و نهاد روسی اعمال کرد. کاخ سفید در بیانیه‌ای علاوه بر اعلام تحریم‌های جدید که به بهانه دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و حمله سایبری علیه این کشور وضع شده‌اند، ۱۰ دیپلمات روس را به جاسوسی متهم کرده و از آن‌ها درخواست کرد آمریکا را ترک کنند.

این تحریم‌ها که بر اساس دستور اجرایی رئیس جمهور آمریکا وضع شده‌ و از ۱۴ ژوئن امسال اجرایی می‌شوند، ۶ شرکت روس فعال در زمینه تکنولوژی را نیز در بر می‌گیرند.

در واکنش به این اقدام آمریکا نیز، مسکو از اخراج ۱۰ دیپلمات آمریکایی از روسیه خبر داد و ۸ مقام آمریکایی را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین روسیه روزسه شنبه گفته بود که بازگشت «جان سالیوان» سفیر آمریکا در روسیه به تحولات در روابط دو کشور بستگی دارد. سالیوان پیشتر تایید کرد که برای انجام رایزنی‌هایی به واشنگتن سفر کرده و طی چند هفته به مسکو باز خواهد گشت.

پسکوف که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «معمولا، سفیران پس از انجام رایزنی‌ها در پایتخت‌های خود، بر اساس مصلحت باز خواهد گشت. در حال حاضر روابط میان واشنگتن و مسکو را در پایین ترین سطح می‌بینیم.»

افکار