۲۲:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۶

تکنولوژی و فناوری

جنگنده/بمب افکن هیبریدی فول بک سوخو-۳۴ روسیه!

خلاصه: طبق گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی تاکتیک‌های نظامی خود را علیه قابلیت‌های هوایی روسیه تشدید کرده‌اند

سوخو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،خلاصه: طبق گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی تاکتیک‌های نظامی خود را علیه قابلیت‌های هوایی روسیه تشدید کرده‌اند.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

جنگنده

خلاصه: طبق گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی تاکتیک‌های نظامی خود را علیه قابلیت‌های هوایی روسیه تشدید کرده‌اند و ادعا می‌کنند ۱۱ جنگنده بمب‌افکن سوخو-۳۴ و دو جت سو-۳۵ را در شرق اوکراین در یک دوره دو هفته‌ای سرنگون کرده‌اند.

سوخو

سوخو

علاوه بر این، اوکراین استراتژی‌های تهاجمی مانند استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای هدف قرار دادن هواپیماهای روسی در زمین، از جمله حمله قابل توجه به پایگاه هوایی موروزوفسک، که محل هنگ ۵۵۹ هواپیمای بمب‌افکن روسیه است، اتخاذ کرده است.

– Su-34 که توسط ناتو به عنوان “Fullback” شناخته می شود، یک دارایی کلیدی در نیروی هوایی روسیه است که می تواند سرعت ۱.۸ ماخ داشته باشد و محموله قابل توجهی را حمل کند، اما در این درگیری مطابق انتظارات عمل نکرده است. علی‌رغم این ادعاها، تأثیر کلی و راستی‌آزمایی این خسارات همچنان تحت نظارت است و چالش‌های مستمری را که روسیه در تداوم عملیات هوایی خود علیه اوکراین با آن مواجه است، برجسته می‌کند.

نیروی هوایی روسیه هم اینک تحت فرماندهی ژنرال الکساندر زلین قرار دارد. در عین حال نیروی دریایی روسیه نیز بخش هوایی جداگانه خود را دارد که «هوانوردی دریایی روسیه» نامیده می‌شود. این بخش در زمان شوروی AV-MF نامیده می‌شد.

پس از فروپاشی اتحاد شوروی و تقسیم آن به پانزده جمهوری مستقل در دسامبر ۱۹۹۱، تجهیزات و پرسنل نیروی هوایی شوروی (نیروی هوایی سرخ) میان جمهوری‌های تازه تقسیم شد. از این میان، ۴۰ درصد تجهیزات و ۶۵ درصد پرسنل نیروی هوایی شوروی به ان تعلق گرفت

نیروی هوایی این کشور نیز دارای بیش از ۳٬۰۰۰ فروند جنگنده و هواپیما، ۱٬۱۲۰ فروند هلیکوپتر و ۱٬۲۱۸ فرودگاه عملیاتی است. بیشتر توان‌ها یا ذخیره است یا محرمانه محسوب می‌شود و به همین دلیل تعداد و وضعیت نیروها، پایگاه‌ها و تجهیزات معلوم نیست. به مقاله فهرست هواگردهای نظامی فعال ان مراجعه شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط