۰۵:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹

جلسه سرنوشت ساز صحرایی با کمیسیون آموزش مجلس درباره رتبه بندی معلمان و صدور احکام بازنشستگان

صحرایی با کمیسیون آموزش مجلس درباره حق التدریس معلمان و مزایای رتبه بندی به فرهنگیان بازنشسته ۱۴۰۰ جلسه برگزار کرد.

جلسه سرنوشت ساز صحرایی با کمیسیون آموزش مجلس درباره رتبه بندی معلمان و صدور احکام بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، صحرایی با کمیسیون آموزش مجلس درباره حق التدریس معلمان و مزایای رتبه بندی به فرهنگیان بازنشسته ۱۴۰۰ جلسه برگزار کرد.

اختصاص اعتبار برای پرداخت سرانه مدارس و حق التدریس معلمان ضرورت دارد. عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به حضور وزیر آموزش و پرورش و مسئولان سازمان برنامه و بودجه در جلسه امروز کمیسیون برای بررسی بودجه ۱۴۰۳، عنوان کرد: اختصاص ردیف اعتباری برای پرداخت سرانه مدارس، مطالبات حق التدریس‌ها و اختصاص مزایای قانون رتبه بندی به بازنشستگان نیمه دوم ۱۴۰۰ ضرورت دارد.

حسین حق وردی در تشریح نشست (دوشنبه ۲۷ فرودین) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به حضور رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی و همچنین مسئولان سازمان برنامه و بودجه، اظهار کرد: با تغییر بررسی بودجه کل کشور در مجلس، جداول و فهرست ها به صورت جداگانه در مجلس بررسی می‌شود.

نماینده مردم شهریار، ملایر و شهرقدس در مجلس افزود: مهم ترین بحث در حوزه آموزش و پرورش این است که باید مطالبات همکاران آموزش و پرورش پرداخت و برای این مهم ردیف بودجه دیده شود.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد، پرداخت سرانه مدارس به ویژه سرانه هنرستان ها و کار و دانش است. از سوی دیگر باید برای نیروهای بازنشسته نیمه دوم سال ۱۴۰۰ که مشمول رتبه بندی نشده اند، تأمین بودجه شود.

حق وردی یادآور شد: بر اساس قانون این گروه از معلمان بازنشسته مشمول قانون می ‎ ‌شوند، اما افزایش حقوق ناشی از رتبه بندی معلمان برای آنان اعمال نشده است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: طبق وزیر آموزش و پرورش نباید هیچ بازنشسته ای که مشمول قانون بوده از مزایای رتبه بندی معلمان بی بهره باشد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط