۱۱:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

جزئیات جدید از تبدیل وضعیت نیروهای قدیمی در آموزش و پرورش/ مصوبه‌ ممنوعیتِ بکارگیریِ معلمانِ خرید خدمات، آموزشیار و نهضت سوادآموزی (۷ آذر ۱۴۰۲)

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، جزئیات جدید از تبدیل وضعیت نیروهای قدیمی در آموزش و پرورش به همراه مصوبه‌ ممنوعیتِ بکارگیریِ معلمانِ خرید خدمات، آموزشیار و نهضت سوادآموزی را به تفضیل در این گزارش از اندیشه معاصر گنجانده ایم که د...

تبدیل وضعیت معلمان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، جزئیات جدید از تبدیل وضعیت نیروهای قدیمی در آموزش و پرورش به همراه مصوبه‌ ممنوعیتِ بکارگیریِ معلمانِ خرید خدمات، آموزشیار و نهضت سوادآموزی را به تفضیل در این گزارش از اندیشه معاصر گنجانده ایم که در ادامه می خوانیم.

جلال محمودزاده، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، در خصوص این طرح می‌گوید: طبق بند ج ماده ۸۸ این لایحه، هرگونه بکارگیری نیروی جدید از طریق خرید خدمت آموزشی، حق‌‎التدریس آزاد و آموزشیار نهضت سوادآموزی به جز افرادی که در سنواتِ گذشته تحت هر عنوان شاغل در آموزش و پرورش بوده‌اند در مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی دولتی ممنوع است.

محمودزاده گفت: در طول دو سال تلاش‌های بسیاری برای تبدیلِ وضعیتِ معلمانی صورت گرفت که در قالبِ طرح خرید خدمات، نهضت سوادآموزی، حق‌التدریس، آموزشیار و… در خدمت آموزش و پرورش بودند.

برای احقاق حقوق این معلمان مسیرهای زیادی رفتیم و فراز و نشیبهای بسیاری داشتیم.نماینده مردم مهاباد گفت: طرح‌هایی در این خصوص مطرح شد اما به دلیلِ مخالفتِ بدنه‌‎ی مجلس این طرح‌ها به نتیجه نرسید تا اینکه در برنامه توسعه هفتم چند طرح مطرح و در نهایت یکی از این طرح‌‎ها به تصویب رسید،به گفته فرهنگیان صدوبیست وی گفت که امیدواریم در شورای نگهبان هم به تصویبِ نهایی برسد.

وی گفت: این بند در واقع امیدی است برای آنکه نیروهایی که در گذشته در قالبِ معلمان حق التدریس، خرید خدمات، نهضت و… در آموزش و پرورش خدمت کرده‌اند، جذب شوند. تا دیگر استفاده از این نیروها ممنوع و نیروهای آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب شوند

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار