۰۰:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷

جدیدترین خبر از زمان واریز مرحله سوم سود سهام عدالت در خرداد

سود سهام عدالت سال ۱۴۰۲ که قرار بود در دو مرحله پرداخت شود به دلیل عدم واریز سهم برخی شرکت‌ها به سه مرحله تقسیم شد. مرحله اول آذرماه مرحله دوم اسفند و مرحله سوم که موعد آن خرداد ماه اعلام شده بود.

سهام عدالت. یارانه نقدی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، با گذشت ماه‌ها از سال ۱۴۰۳، هنوز بخش قابل توجهی از سهامداران سهام عدالت در انتظار دریافت مرحله سوم سود خود هستند. در حالی که وعده واریز این مرحله در خرداد ماه داده شده، اما ابهامات و سوالات زیادی در این خصوص وجود دارد.

مقامات مربوطه در سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از پیگیری واریز سود سهام عدالت از سوی شرکت‌های تعلل‌کننده خبر داده‌اند، اما هنوز زمان دقیق واریز این مرحله مشخص نشده است.

این تأخیر در پرداخت، نگرانی سهامداران را به دنبال داشته است، به خصوص با توجه به کاهش ۳۰ درصدی سود مرحله دوم نسبت به مرحله اول.

در این میان، برخی از سهامداران و وراث نیز با مشکلاتی در دریافت سود خود مواجه بوده‌اند که هنوز به طور کامل حل و فصل نشده است.

با توجه به این شرایط، ضروری است که مسئولان ذیربط با شفافیت کامل، اطلاعات دقیق و به‌روز را در خصوص زمان واریز مرحله سوم سود سهام عدالت به اطلاع سهامداران برسانند و برای حل مشکلات باقی‌مانده اقدامات لازم را انجام دهند.

۲۸ فروردین ماه مجید عشقی رئیس سازمان در رسانه ملی در خصوص این دیرکرد گفت: مجموعه اتفاقاتی رخ داد که سبب شد برخی شرکت‌ها تخلفی داشته باشند و نتوانند سود سهام عدالت را پرداخت کنند این شرکت‌ها اکثرا با کمبود نقدینگی مواجه هستند ما هم توصیه کردیم که باید سود سهام عدالت پرداخت شود امیدواریم تا خرداد بتوانیم این سودها راجمع آوری و مابقی سود سهام عدالت را پرداخت کنیم البته باید زمان دقیق آن را شورای عالی بورس مشخص کند.

دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت در این‌باره گفت: چند شرکت بخشی از سود سهام عدالت را واریز نکردند و کماکان پیگیری‌ها از سمت سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در حال انجام است به محض این که سودها دریافت شود زمان واریز آن اطلاع رسانی خواهد شد.

زمانی که سود مرحله سوم و تسویه سهام عدالت تعیین تکلیف شد همانند سال‌های گذشته سود به شماره شبای بانکی افراد که در سامانه سجام اعلام کردند واریز خواهد شد. در نهایت هم سهامداران اخبار مربوط به واریز سود سهام عدالت و دیگر موارد مربوط به این حوزه را تنها از مراجع رسمی پیگیری کنند.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این‌باره گفت: اگر این شرکت‌ها سود سهام عدالت را واریز نکنند سازمان بورس بر اساس ضوابط، مقررات، وظایف و اختیاراتی که دارد حتما برخورد مقتضی را انجام می‌دهد در نهایت سازمان بورس پیگیر است که مابقی سود سهام عدالت را دریافت تا برای سهامداران این سود واریز شود.

منبع:اقتصادآنلاین

مطالب مرتبط