جدیدترین اخبار از همسان سازی حقوق بازنشستگان/ دریافت احکام جدید همسان سازی حقوق بازنشستگان + لینک

نماینده مجلس تاکید کرد دولت سریع‌تر لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان را به مجلس ارائه کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان یک موضوع مهم و پیچیده در ایران است.همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به معنای برابر کردن درآمدهای بازنشستگان با توجه به شرایط فعلی جامعه است. در گذشته، سیستم بازنشستگی در ایران بر پایه نظام وظیفه بود، به این معنی که حقوق بازنشستگان به مبنای حقوق آخرین شغلی که انجام داده بودند، تعیین می‌شد. در ادامه گزارش کاملی از همسان سازی حقوق بازنشستگان می خوانید.

همسان سازی حقوق بازنشستگان باعث ایجاد عدالت نامتوازن در نحوه پرداخت حقوق بازنشستگان شده بود.اما در سال‌های اخیر، تلاش‌هایی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در ایران انجام شده است.

برخی از این تلاش‌ها شامل تغییر قوانین و مقررات مربوط به بازنشستگی، اصلاح سیستم بازنشستگی و تعیین استانداردهای جدید در پرداخت حقوق بازنشستگان است.

با این حال، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان همچنان یک چالش بزرگ در ایران است.

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی خواستار ورود مجلس و دولت به موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان شد.

رحمت الله نوروزی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی مجلس، بیان کرد: به مردم منطقه نمی دانیم چه پاسخی بدهیم. پول گندم پرداخت نشده و به انتهای شهریور ماه رسیده ایم. از سوی دیگر نیز شالی با قیمت ۱۸ هزار تومان به فروش می رسد. انتظار می‌رود در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی هرچه سریع تر اقدام لازم صورت گیرد.

وی در ادامه اظهار کرد: محرومیت استان گلستان را در برنامه هفتم توسعه دریابید. این استان از زمان تشکیل تاکنون محروم و مظلوم مانده است. از مجلس و دولت انتظار می رود درخصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان اقدام کرده و دولت هر چه سریعتر لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان را به مجلس ارائه کند.

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اقتصاد استان گلستان کشاورزی است و باید سهم این استان از تبصره ۱۶ قانون بودجه افزایش یابد.

دولت نسبت به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان توجه ویژه‌ای داشته باشد

نماینده مردم ورزقان در مجلس گفت: دولت نسبت به همسان سازی حقوق بازنشستگان توجه ویژه ای داشته باشد.

دولت نسبت به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان توجه ویژه‌ای داشته باشد
اله‌ویردی دهقانی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزیر راه و شهرسازی، گفت: علیرغم اینکه بین شرکت ملی مس و وزارتخانه راه و شهرسازی اجرای کریدور شمال به جنوب که مورد تاکید مقام معظم رهبری است به توافق رسیده و قراردادهای آن نیز منعقد شده است از اجرای آن امتناع می ورزند.

وی افزود: متاسفانه اوایل شهریورماه سال جاری یک تصادف در همین محل جان ۱۲ نفر از هموطنانمان را در آذربایجان شرقی گرفت همچنین در این محل بیش از ۳۰ نفر در ۳ الی ۴ سال اخیر جان خود را از دست داده اند و تعدادی هم زخمی شده اند اما تاکنون وزیر هیچ اقدامی در این رابطه انجام نداده است و انگار جان مردم برایشان اهمیتی ندارد. اگر در یک کشور دیگری چنین اتفاقی می افتاد وزیر استعفا می داد بنابراین انتظار می رود اقدام جدی در این رابطه از سوی وزیر راه و شهرسازی صورت پذیرد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزرای کشور، اطلاعات و صمت گفت: ۴ روز پیش در معدن طلای اندریان یک درگیری مسلحانه اتفاق افتاده است که امنیت شهر را زیر سوال برده و مردم را به وحشت انداخته است لذا از مسئولان امنیتی، استانی و کشوری انتظار می رود که به این ماجرا ورود کنند و اجازه ندهند اراذل و اوباش با استفاده از سلاح های جنگی به خانه های مردم هجوم ببرند و جان، مال و ناموس مردم را مورد تعرض قرار دهند بنابراین برخورد جدی با این خاطیان داشته باشید./اندیشه معاصر

وی ادامه داد: دولت نسبت به همسان سازی حقوق بازنشستگان توجه ویژه ای داشته باشد.

سایت احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان

دریافت حکم همسان سازی بازنشستگان کشوری از طریق سایت اختصاصی بازنشستگان سایت صبا به نشانی و ادرس الکترونیکی https://eservices.cspf.ir / قابل دریافت و مشاهده است. بازنشستگان عزیز برای دریافت حکم همسان سازی بازنشستگان کشوری باید به سایت صندوق بازنشستگی کشور به نام صبا مراجعه کنند و نسبت به آخرین وضعیت حکم حقوقی، فیش حقوقی و ثبت نام و دریافت وام اقدام کنند.
برای دریافت حکم همسان سازی حقوق بازنشستگان باید به سایت https://services.sabasrm.ir/Hokm/ مراجعه کنید.

حقوق بازنشستگان کشوری سال ۱۴۰۲، به میزان ۲۰ درصد، نسبت به آخرین حکم حقوق سال قبل، افزایش خواهد داشت و بنابراین احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ متناسب با این مبلغ افزایش حقوق، اصلاح گردیده و از طریق سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری سایت صندوق بازنشستگی کشوری قابل دریافت می‌باشد.

همسان سازی حقوق بازنشستگان

حقوق بازنشستگان کشوری سال ۱۴۰۲، به میزان ۲۰ درصد، نسبت به آخرین حکم حقوق سال قبل، افزایش خواهد داشت

با توجه به اینکه نرخ تورم در کشور ما سرعت فزاینده‌ای را داشته و هر ساله شاهد افزایش قیمت‌ها در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور می‌باشیم، نهاد‌های حمایت کننده کارمندان و کاگران نیز سعی بر این داشته تا با جلب موافقت دولت و مجلس، حقوق این گروه‌ها را نیز تا حد امکان، ماتناسب با نرخ تورم افزایش داده تا این افراد برای تامین معاش خود و خانواده شان دچار مشکل نشوند.

سازمان بیمه‌ای مربوط به بازنشستگان کشوری، صندوق بازنشستگی کشوری بوده که با دارا بودن شخصیت حقوقی مستقل از زیر مجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و مسئولیت اداره امور بازنشستگان کشوری را بر عهده دارد. صندوق بازنشستگی کشوری هر ساله با توجه به تصمیم دولت و مصوبه مجلس، افزایش حقوق بازنشستگی بازنشستگان کشوری را اجرایی نموده و منابع لازم برای پرداخت آن را می‌نماید.

افزایش حقوق بازنشستگان کشوری، هر ساله در حکم حقوق بازنشستگان کشوری منعکس گردیده و از طریق صندوق بازنشستگی کشوری به اطلاع آن‌ها می‌رسد. بر اساس اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری، حقوق بازنشستگان کشوری سال ۱۴۰۲، به میزان ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال هزار و چهارصد و یک، افزایش خواهد داشت و بنابراین احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲، متناسب با این مبلغ افزایش حقوق اصلاح گردیده و در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت./مکتوب نامه

در سال‌های گذشته، بازنشستگان کشوری، در ابتدای سال و پس از تصویب و اعمال افزایش حقوق بازنشستگی باید برای اطلاع از احکام جدید بازنشستگان کشوری حضورا به صندق بازنشستگی کشوری مراجعه نموده و احکام جدید بازنشستگی خود را دریافت می‌نمودند که فرآیندی وقت گیر و هزینه بر بود.

به همین دلیل، همراستا با گسترش مفهوم دولت الکترونیک و غیر حضوری شدن خدمات دولتی، صندوق بازنشستگی کشوری نیز اقدام به تاسیس سامانه‌ای نموده است که بازنشستگان کشوری می‌توانند در ابتدای هر سال، با مراجعه به آن برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری اقدام نمایند.

سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ همچون سال‌های گذشته سایت صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس cspf.ir بوده که بازنشستگان کشوری می‌توانند با مراجعه به آن و بی آنکه نیاز به مراجعه حضوری باشد، از طریق بخش (درگاه خدمات الکترونیکی) برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ و اطلاع از میزان افزایش حقوق بازنشستگی خود اقدام نمایند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.