21:17 - 1403/03/27

اجتماعی

جدول حقوق بازنشستگان پس از همسان سازی کشور اعلام شد

وزیر کار نیز در تازه‌ترین اظهارنظر درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفته است: افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و سایر صندوق‌هایی که تحت پوشش وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی بودند

جدول حقوق بازنشستگان پس از همسان سازی کشور اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از نبض بازار وزیر کار نیز در تازه‌ترین اظهارنظر درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفته است: افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و سایر صندوق‌هایی که تحت پوشش وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی بودند.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

جدول حقوق بازنشستگان پس از همسان سازی کشور اعلام شد

خبر خوش برای بازنشستگان کشوری و لشکری،طبق گفته قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس حقوق این گروه در سال ۱۴۰۳، ۴۰% افزایش خواهد یافت. اما تکلیف حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی چه می‌شود؟

حقوق

جدول حقوق بازنشستگان پس از همسان سازی کشور اعلام شد

طبق گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ، قرار است مطالبات مربوط به اجرای متناسب سازی تا شهریورماه پرداخت شود .

در حالی که خبر افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در سال ۱۴۰۳ بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشته است اما هنوز تکلیف حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی مشخص نیست.

قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس در این باره گفته است که مجلس در این زمینه ورود اولیه داشته، اما به دلیل کمبود زمان در مجلس یازدهم، به سرانجام نرسیده است. وی همچنین تأکید کرده است که در مجلس دوازدهم پیگیری خواهد شد که حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز بر اساس تورم افزایش یابد.

وزیر کار نیز در تازه‌ترین اظهارنظر درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفته است: افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و سایر صندوق‌هایی که تحت پوشش وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی بودند، اجرا، اعمال و پرداخت شد، اما در موضوع همسان سازی باید تامین منابع صورت بگیرد.

متناسب‌سازی حقوق از مطالبات جدی و به حق بازنشستگان است و باید اجرا شود. تلاش می‌کنیم با در اختیار داشتن ۹ هزار میلیارد تومان، مشکلات بازنشستگان را حل و مطالبات آن‌ها را پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: در مجموع ۹ هزار میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۱ برای این طرح در نظر گرفته شده بود که دولت سهام شرکتی را برای این موضوع به صندوق واگذار کرد که در تلاش هستیم با نقد شدن این سهام متناسب‌سازی را عملیاتی کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: قرار است تا شهریور مطالبات مربوط به اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و البته در مرداد موضوع رتبه‌بندی معلمان و مطالبات فرهنگیان بازنشسته تعیین تکلیف و تسویه شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط