۰۰:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲

اجتماعی

جدول افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲ + فیلم

جدول افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی که در سال 1402 اتفاق افتاده منتشر شده است. چنانچه خواهان اطالاعات بیشتر در ارتباط با جدول افزایش حقوق بازنشستگان هستید اندیشه معاصر را تا انتها این اخبار دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، جدول افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی که در سال ۱۴۰۲ اتفاق افتاده منتشر شده است. چنانچه خواهان اطالاعات بیشتر در ارتباط با جدول افزایش حقوق بازنشستگان هستید اندیشه معاصر را تا انتها این اخبار دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

هر ساله زمانی که دولت لایحه بودجه را به مجلس ارائه می‌دهد، در آن میزان افزایش حقوق بازنشستگان هم مورد بررسی قرارگرفته است و تکلیف آن هم معلوم می شود. همانطور که در مقاله‌های قبلی نورا درباره حداقل دستمزد کارگران ۱۴۰۲ صحبت کردیم در اینجا درباره افزایش حقوق بازنشستگان توضیح خواهیم داد.

حقوق بازنشستگان

حقوق بازنشستگان

در همین رابطه چندی پیش کمیسیون تلفیق بودجه مجلس درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به رقم ۲۰ درصدی اشاره کرد؛ این کمیسیون گفته است:

با مصوبه اعضا، حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه اجرایی نیز مشابه کارمندان به‌میزان ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال ۱۴۰۱ افزایش می‌یابد.

کمیسیون تلفیق بودجه مجلس

صحبت های جدیدی درباره افزایش حقوق بازنشستگان مطرح شده است. در متن زیر آخرین اخبار درباره زمان واریز حقوق آنها را می خوانید.

حقوقشان مسئله پر چالش همه دولت ها بوده است . مقدار دریافتی حقوق آنها همیشه موجب نارضایتی قشر عظیمی از بازنشستگان است زیرا بازنشستگان بر این اعتقادند که مبلغ حقو بسیار ناچیز است . تعیین میزان حقوق آنها در اواخر هر سال با تنش همراه است. طبق نظر کارشناسان حقوق بازنشستگان با فرمول جدید بیشتر می شود. جزئیات جدید از حقوق آنها را بخوانید.بر این اساس، حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های آنها وابسته به دستگاههای ‌اجرایی، به میزان بیست درصد (۲۰%) نسبت به آخرین حکم حقوق سال ۱۴۰۱ افزایش می‌یابد. حداقل حکم حقوق آنها، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی مذکور در سال ۱۴۰۲ معادل (۱/۲) برابر حداقل حکم حقوق سال ۱۴۰۱، موضوع جزء(۲) بند(الف) تبصره(۱۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ با اعمال افزایش جزء (۲) قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری خواهد بود.

۰مبنای پرداخت عیدی مستمری‌بگیران و حقوق آنها وی ادامه داد: عیدی مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در چارچوب ضوابط و مقررات صندوق و مطابق مصوبه هیئت مدیره محترم صندوق از محل سود سرمایه‌گذاری صندوق تامین شده است.

شریعتی گفت: کلیه مستمری‌بگیرانی که تاریخ اجرای احکام مستمری آن‌ها تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ است مبلغ ۷ میلیون ریال و مستمری‌بگیرانی که بعد از تاریخ مذکور مشمول انواع تعهدات صندوق گردیده‌اند ۵۰ درصد مبلغ تعیین شده پرداخت گردیده است، لازم به ذکر است کلیه افرادی که تا پایان سال ۱۴۰۱ مشمول بهره‌مندی از تعهدات بلندمدت صندوق شده یا خواهند شد از مبلغ عیدی بهره‌مند خواهند شد.

خبر جدید درباره حقوق بازنشستگان در تابستان ۱۴۰۲؟

متاسفانه برخی سایت‌های خبری برای بازدید بیشتر خبرهایی با تیترهای دروغین منتشر می‌کنند در حالی که هیچ اتفاق جدیدی در حوزه حقوق بازنشستگان نیافتاده و نخواهد افتاد. به عنوان مثال برخی از این سایت‌ها حرف‌های تکراری برخی نمایندگان مجلس را که بیشتر قدردانی از زحمات کارگران است را منتشر می کنند!

برای نمونه، به این مورد نگاه کنید؛ نماینده ساری و رئیس فراکسیون کارگری مجلس در جلسه ماهانه اعضای هیات مدیره کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور اخیرا در گفتگویی اعلام کرده است:

فراکسیون کارگری مجلس با همراهی و همکاری نمایندگان مجلس اقدامات خوبی را دربحث پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی درقالب رد دیون واجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی انجام داد اما عمق گرفتاری‌ها ومشکلات بالاست و اعتقاد دارم که زمانی می‌توانیم ادعا کنیم عدالت برقرار شده که کارگران و بازنشستگان در آرامش و آسایش باشند.
علی بابایی کارنامی

جدول افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال۱۴۰۲

ردیف حقوق ماهانه سال ۱۴۰۰ (بر مبنای ریال) حقوق ماهانه سال ۱۴۰۱ (بر مبنای ریال) میزان افزایش

۱ ۳۵,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵,۸۰۰,۰۰۰

۲ ۳۷,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵,۸۰۰,۰۰۰ ۵۰.۸%

۳ ۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵,۸۰۰,۰۰۰ ۳۹.۵%

۴ ۴۳,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵,۸۰۰,۰۰۰ ۲۹.۸%

۵ ۴۶,۰۰۰,۰۰۰ ۵۷,۱۰۰,۰۰۰ ۲۴,۱%

۶ ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ۶۱,۵۰۰,۰۰۰ ۲۳

۷ ۵۵,۰۰۰,۰۰۰ ۶۷,۰۰۰,۰۰۰

۸ ۶۵,۰۰۰,۰۰۰

۹ ۶۵,۰۰۰,۰۰۰ ۷۸,۰۰۰,۰۰۰ ۲۰%

۱۰ ۷۰,۰۰۰,۰۰۰ ۸۳,۵۰۰,۰۰۰ ۱۹.۳%

۱۱ ۷۵,۰۰۰,۰۰۰ ۸۹,۰۰۰,۰۰۰ ۱۸.۷%

۱۲ ۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ۹۴,۵۰۰,۰۰۰ ۱۸.۱%

۱۳ ۸۵,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۷.۶%

۱۴ ۹۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰۵,۵۰۰,۰۰۰ ۱۷.۲%

۱۵ ۹۵,۰۰۰,۰۰۰ ۱۱۱,۰۰۰,۰۰۰ ۱۶.۸%

۱۶ ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۱۱,۶۵۰,۰۰۰ ۱۶.۵%

۱۷ ۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۲۱,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰%

۱۸ ۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۳۲,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰%

۱۹ ۱۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۵۴,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰%

بر اساس اخبار منتشر شده از سوی هیئت وزیران، مصوب شده تا حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از حداقل میزان نزد دریافتی مصوب کارگران در همان سال کمتر نباشد.بر این اساس و با توجه به مصوبات شورای عالی کار در اسفندماه سال ۱۴۰۰، حداقل حقوق و دستمزد کارگران برای سال ۱۴۰۱ مبلغ ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان بود.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار