۲۱:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

جدال تماشایی ببر و کروکدیل بر سر گراز وحشی+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، صحنه تعامل گونه‌های شکارچی مختلف هنگام شکار طعمه با یکدیگر بسیار جذاب است. کروکدیل ها به عنوان شکاچریان فرصت طلب شناخته می شوند که اغلب لاشه های باقی مانده از شکارچیان دیگر را از بین می خورند. &n...

جدال تماشایی ببر و کروکدیل بر سر گراز وحشی+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، صحنه تعامل گونه‌های شکارچی مختلف هنگام شکار طعمه با یکدیگر بسیار جذاب است. کروکدیل ها به عنوان شکاچریان فرصت طلب شناخته می شوند که اغلب لاشه های باقی مانده از شکارچیان دیگر را از بین می خورند.

 

 

با این حال، در یک بصحنه جالب از حیات وحش که به تصویر کشیده شده است یک کروکدیل بی حوصله تصمیم گرفت در شکار یک گراز وحشی توسط ببر دخالت و نظم طبیعی زنجیره غذایی را مختل کند. به «جدال ببر و کروکدیل بر سر طعمه» خوش آمدید.

نبرد شدید بین دو شکارچی بر سر طعمه مشترک از منظر حیات وحش هم هیجان انگیز و هم گران کننده است. کروکدیل‌ها، موجودات جذاب با تاکتیک‌های شکار عالی هستند. برخلاف بسیاری از شکارچیان راس که برای شکار طعمه خود به سرعت و چابکی خود متکی هستند، کروکدیل ها از تاکتیک صبر و پنهانی کاری برای شکار استفاده می کنند. این قابلیت ها به آنها اجازه داده تا میلیون ها سال زنده بمانند.

یکی از تاثیرگذارترین تاکتیک‌های شکار کروکدیل‌ها توانایی آن‌ها در ثابت ماندن کامل و استتار طولانی مدت در آب است.  آنها منتظر فرصتی مناسب برای حمله می مانند و به طعمه حمله می کنند.

از سوی دیگر ما بارها و بارها مجذوب هیبت تاکتیک‌های شکار ببر شده ایم. این گربه‌های بزرگ و باشکوه شکارچیانی زیبا و بسیار ماهر هستند که برای از بین بردن بزرگترین و قوی‌ترین طعمه‌ها در حیات وحش تکامل یافته‌اند.

یکی از تاثیرگذارترین تاکتیک‌های شکار ببرها، استفاده آنها از توانایی تعقیب شکار با صبر و دقت باورنکردنی است. آنها از بینایی تیز و شنوایی عالی خود برای تشخیص کوچکترین حرکات طعمه ها استفاده می کنند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار