۱۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

جانبازان و ایثارگران غرامتِ جنگی دریافت می کنند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید، درباره ماجرای شکایت ۵ جانباز ایرانی از یک شرکت هلندی و دریافت غرامت به تابناک گفت: قرار شد تشکل‌های فعال ایثارگری به نمایندگی از ایثارگران در اجلاسیه‌های...

جانبازان و ایثارگران غرامتِ جنگی دریافت می کنند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید، درباره ماجرای شکایت ۵ جانباز ایرانی از یک شرکت هلندی و دریافت غرامت به تابناک گفت: قرار شد تشکل‌های فعال ایثارگری به نمایندگی از ایثارگران در اجلاسیه‌های بین‌المللی، که در آینده برگزار می‌شود، حضور یابند و شکایاتی علیه شرکت‌های آلمانی و هلندی مطرح کنند.

چندی پیش، خبری مبنی بر محکومیت یک شرکت هلندی به دلیل فروش مواد شیمیایی به عراق در جریان جنگ تحمیلی علیه ایران و پرداخت غرامت به ۵ ایرانی منتشر شد. امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید، در این باره به تابناک گفت: پیرو شکایت پنج جانباز ایرانی از شرکت‌های فروشنده مواد شیمیایی به عراق، یکی از این شرکت‌ها محکوم شد.

وی درباره وضعیت سایر ایثارگران توضیح داد: طی جلسه‌ای که با معاونت حقوق ریاست جمهوری داشتیم، قرار شد تشکل‌های فعال ایثارگری به نمایندگی از ایثارگران در اجلاسیه‌های بین‌المللی ـ که در آینده قرار است برگزار شود ـ حضور پیدا کنند و شکایاتی علیه شرکت‌های آلمانی و هلندی مطرح کنند. اما لازمه این کار این است که مستندات قوی درباره ارتباط آن‌ها با رژیم صدام پیدا شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار