۲۰:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

اقتصادی

ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ | از وام مستاجران چه میدانید؟/شرایط جدید و آسان ثبت نام وام ودیعه مسکن

نحوه دریافت وام ودیعه مسکن را میتوانید در اندیشه معاصر تماشا کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، به دلیل ورود به ماه اسباب کشی تمامی اذهان ملت به سمت افزایش پول پیش خانه میباشد و برای همین به وام ودیعه مسکن فکر میکنند و زمانی که مقدار سود آن را میبینند پشیمان میشوند و به فکرای دیگری میروند البته در صورت موافقت صاحبخانه. وام ودیعه مسکن به مستاجران تعلق میگیرد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره وام ودیعه مسکن اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳

در سال های اخیر، سامانه های متعددی، در رابطه با مساله املاک، از سوی دولت راه اندازی شده است که ثبت نام در برخی از آن ها، مانند سامانه املاک و اسکان، توسط مالکان و مستاجران، الزامی بوده و در برخی دیگر، مانند سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن،​ شکل اختیاری داشته است.

بنابر اعلام معاونت ساختمان و مسکن وزارت راه و شهر سازی، ثبت نام وام ودیعه مسکن سال گذشته، از ۲۶ خرداد ماه، آغاز گردید و تا ۳۰ آذر ماه، ادامه داشت. متقاضیان دریافت وام اجاره خانه، برای اینکه، جهت دریافت این تسهیلات، واجد شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن شناخته شوند، لازم است که دارای شرایط اعلام شده، در سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن، به نشانی اینترنتی tem.mrud.ir، همچون شرایط ثبت نام مسکن اولی ها باشند. در ادامه، در رابطه با شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳، برای متقاضیان، توضیحات لازم آورده شده است.

۱متقاضی تسهیلات اجاره خانه، می بایست متاهل بوده یا سرپرست خانواده باشد.

۲اجاره نامه ارائه شده از سوی متقاضی وام ودیعه مسکن، می بایست به صورت رسمی تنظیم گردیده یا اینکه در سامانه ایران املاک، به ثبت رسیده و دارای کد رهگیری نیز باشد.

۳تاریخ اجاره نامه ارائه شده می بایست، حداکثر تا پایان زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن باشد.

وام ودیعه مسکن

وام ودیعه مسکن

شرایط وام اجاره مسکن: وضعیت تاهل متقاضی

برای دریافت وام مستاجران در سال ۱۴۰۳، متقاضیان باید مطابق با دستورالعمل‌های مشخص شده توسط دولت عمل کنند. این دستورالعمل‌ها شامل الزامات خاصی برای وضعیت تاهل متقاضیان است.

دولت به دلیل محدودیت‌های بودجه‌ای نمی‌تواند به همه مستاجران، وام ودیعه ارائه دهد. بنابراین متقاضیان متاهل در اولویت دریافت این وام قرار دارند. این امر به این دلیل است که متاهلین به طور کلی نیازهای بیشتری برای مسکن دارند.

طبق مقررات وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند تا بتوانند برای وام اجاره مسکن اقدام کنند. افراد مجردی که سرپرست خانوار نیستند، معمولاً واجد شرایط دریافت این وام نیستن..

در عین حال وزارت راه و شهرسازی استثنائاتی را برای برخی از موارد در نظر گرفته است. به عنوان مثال زنان مجرد بالای ۳۵ سال که خودسرپرست هستند و مردانی که پیش از این سرپرست خانوار بوده‌اند اما به دلیل طلاق یا فوت همسر اکنون مجرد هستند، می‌توانند برای دریافت وام مستاجران واجد شرایط باشند.

سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران tem.mrud.ir

طرح پرداخت تسهیلات به مستاجران، از جمله راه حل هایی می باشد که دولت به منظور حمایت از این گروه در نظر گرفته است. همزمان با افزایش قیمت مسکن، نرخ رهن و اجاره منزل مسکونی هم به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. به همین خاطر، بسیاری از مردم به خصوص در شهرهای بزرگ، توان پرداخت اجاره مسکن را نداشته و به زندگی در حاشیه یا خارج از شهرها روی آورده اند. این افراد با اطلاع از زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳، می توانند به سایت تعیین شده جهت این امر مراجعه کرده و برای دریافت تسهیلات مستاجری، درخواست دهند. مبلغ وام ودیعه متناسب با شهر محل سکونت افراد تعیین شده و به ترتیب برای تهران، مراکز استان ها، سایر شهرها و روستاها ۲۰۰، ۱۵۰، ۱۰۰ و ۴۰ میلیون تومان می باشد. مهلت بازپرداخت این وام هم برای تهران ۵ سال و در سایر مناطق کشور ۳ سال می باشد.

متقاضیان ثبت نام وام ودیعه باید شناخت کاملی از سایت ثبت نام و نحوه استفاده از آن داشته باشند. این گونه می توانند در مهلت زمانی اعلام شده، به سامانه مربوطه مراجعه و درخواست وام شان را ثبت کنند. در این قسمت، نحوه ورود به سایت تسهیلات ودیعه مسکن را بیان کرده ایم. جهت این امر، باید مراحل زیر را طی کنید:
۱ در اولین قدم باید نشانی اینترنتی آن یعنی tem.mrud.ir را در مرورگر خود قرار داده و سرچ کنید. سپس اولین سایت بالا آمده در لیست گوگل با همین آدرس و عنوان «سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن» را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک نمایید. ۲ در مرحله بعد، به صفحه اصلی این سایت وارد شده و لیست خدمات آن را مشاهده می کنید. آخرین گزینه در منوی خدمات سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران، مربوط به ثبت درخواست وام بوده و با عنوان «تسهیلات ودیعه» مشخص شده است. پس بر روی آن کلیک کنید. ۳ با انتخاب گزینه قبل، پنجره ورودی سایت خدمات دولت هوشمند برای تان نمایش داده می شود. چرا که ورود به سامانه ثبت نام تسهیلات ودیعه از طریق پنجره ملی خدمات انجام می گیرد. پس باید شماره موبایل خود را در کادر مربوطه قرار داده و پس از تایید کد امنیتی، گزینه «ارسال رمز یکبار مصرف» را بزنید. ۴ در گام بعدی ثبت نام وام مستاجری، رمزی یکبار مصرف بر روی گوشی موبایل تان ارسال خواهد شد. این رمز را دریافت کرده و در جایگاه تعیین شده برای آن قرار دهید. در صورتی که کد یکبار مصرف را به درستی وارد کنید، مستقیما به حساب کاربری خود در سایت ثبت نام تسهیلات ودیعه منتقل خواهید شد. ۵ پس از احراز هویت و ورود به حساب کاربری، یک بار دیگر منوی خدمات سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن برای تان نمایش داده می شود. اکنون می توانید با انتخاب گزینه «تسهیلات ودیعه»، فرایند ثبت نام را انجام دهید.

با طی کردن این چند مرحله ساده، می توانید وارد سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن شده و اقدامات لازم را جهت ثبت درخواست تسهیلات، انجام دهید. در ادامه روش نام نویسی آنلاین وام ودیعه از طریق این سامانه را هم بررسی خواهیم کرد تا جهت ثبت نام تسهیلات مذکور با چالشی مواجه نشوید./همراه مشاور

شرایط جدید و آسان ثبت نام وام ودیعه مسکن

انتظار می‌رود در سال ۱۴۰۳ همانند سال قبل، شاهد استقبال گسترده‌ای از سوی مستأجران برای بهره‌مندی از این تسهیلات باشیم. با این حال ممکن است که تمامی درخواست‌ها مورد تأیید قرار نگیرند و تنها متقاضیانی که مطابق شرایط مقرر شده‌اند، موفق به دریافت وام شوند.

مبلغ وام اجاره مسکن ۱۴۰۳ با توجه به شرایط اقتصادی و تورم، تغییراتی داشته است. در سال جاری، میزان تسهیلات وام اجاره مسکن به شرح زیر است:

در شهر تهران، سقف وام به۲۰۰ میلیون تومان رسیده است. / در مراکز استان‌ها و سایر کلانشهرها این رقم۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد. / برای سایر شهرها، متقاضیان می‌توانند تا۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. / در روستاها، سقف وام۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.

مبلغ وام اجاره مسکن ۱۴۰۳ با توجه به شرایط اقتصادی و تورم، تغییراتی داشته است. در سال جاری، میزان تسهیلات وام اجاره مسکن به شرح زیر است:

در شهر تهران، سقف وام به۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.
در مراکز استان‌ها و سایر کلانشهرها این رقم۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد.
برای سایر شهرها، متقاضیان می‌توانند تا۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند.
در روستاها، سقف وام۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.

کلانشهرها که بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، شهرهایی با جمعیت بیش از یک میلیون نفر هستند، شامل مشهد، اصفهان، البرز، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه می‌شوند. توجه داشته باشید که ارقام اعلام شده بر اساس آخرین به‌روزرسانی‌ها برای سال ۱۴۰۳ می‌باشد و در صورت تغییرات بعدی، اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، فرآیند ثبت‌نام برای وام اجاره مسکن در سال گذشته از تاریخ ۲۶ خرداد آغاز و تا ۳۰ آذر ادامه یافت. افرادی که قصد دریافت وام اجاره را دارند، باید مطابق با شرایط مشخص شده در وب‌سایت رسمی tem.mrud.ir عمل کنند تا برای دریافت این وام واجد شرایط شناخته شوند.

اگر متقاضی، شرایط وام مستاجران را داشته باشد و برای دریافت وام به بانک معرفی شود، باید ظرف مدت دو هفته پس از معرفی به بانک، مدارک لازم را ارائه دهد و ضامن‌های خود را معرفی کند. در صورت عدم انجام این کار، درخواست وام رد خواهد شد.

برای دریافت وام مستاجران در سال ۱۴۰۳، متقاضیان باید مطابق با دستورالعمل‌های مشخص شده توسط دولت عمل کنند. این دستورالعمل‌ها شامل الزامات خاصی برای وضعیت تاهل متقاضیان است./روز ۱۰۰

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط