21:38 - 1403/04/19

اقتصادی

ثبت نام وام فرزند اوری با موبایل+ شرایط وام فرزند آوری ۱۴۰۳ و محاسبه اقساط

شرایط وام فرزند آوری چیست ؟ آیا با گوشی میتوان برای دریافت وام فرزند آوری اقدام کرد؟ جزئیات را در اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، شرایط وام فرزند آوری همچون تسهیلات ازدواج میباشد.وام فرزند آوری یکی از تسهیلاتی است که همچون تسهیلات ازدواج شرایط استثنایی دارد. وام فرزند آوری توانسته است توجه خیلی از پدر مادر ها را به خودش جلب کند و آنها را به سمت دریافت وام فرزند آوری سوق دهد. وام فرزند آوری یک کمک دولت به پدر مادر ها است البته که این کمک برای این موضوع در نظر گرفته شده تا نسل جوان جامعه افزایش یابد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره وام فرزند آوری اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نحوه ثبت‌نام وام فرزند آوری

برای ثبت‌نام وام فرزند آوری در مرحله اول باید وارد سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری شوید. بعد از کلیک روی لینک سایت، باید گزینه سبزرنگ «سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند» کلیک کنید. در صفحه بعدی گزینه «ثبت‌نام جدید» را از منوی سمت راست انتخاب کنید و مشخصات فرزندتان را در فرم بازشده تکمیل کنید

بعد از تکمیل نهایی اطلاعات، سامانه یک رهگیری ۱۰ رقمی در اختیارتان قرار می‌دهد. این کد را برای پیگیری‌های بعدی و تعیین شعبه بانک، حتماً در جایی یادداشت کنید. حداکثر ۱۲ روز کاری پس از ثبت‌نام باید به همراه مدارک خود به شعبه مورد نظر مراجعه کنید. اطلاعات واردشده بعد از گذشت این زمان و عدم مراجعه متقاضی از روی سامانه حذف خواهد شد.
نکته: اگر بعد از دریافت کد رهگیری و اتمام ثبت‌نام، متوجه نادرست وارد کردن اطلاعات شدید، می‌توانید با مراجعه مجدد به سامانه تسهیلات، آن را ویرایش کنید. پس انتخاب گزینه سبزرنگ «سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند» و رفتن به صفحه بعد، با کلیک روی گزینه «ویرایش ثبت‌نام قبلی» از منوی سمت راست می‌توانید اطلاعات را اصلاح کنید./لندو

وام فرزند آوری

وام فرزند آوری

مدارک و شرایط ثبت نام وام فرزند آوری در سال ۱۴۰۳

تا این جای کار، اطلاعات لازم را درباره نحوه ورود به سایت تسهیلات قرض الحسنه فرزند آوری، ثبت درخواست از طریق آن و مبلغ وام فرزند به دست آوردید. اما باید دقت داشته باشید که برای اخذ وام فرزند آوری هم مانند سایر تسهیلات بانکی، شرایط مشخصی تعیین شده است. تنها افرادی امکان نام نویسی و دریافت این نوع وام را دارند که از تمامی شرایط لازم برخوردار باشند. از طرف دیگر، متقاضیان برای تکمیل فرم ثبت نام به صورت اینترنتی و مراجعه حضوری به بانک جهت تشکیل پرونده، به یک سری مدارک نیاز خواهند داشت. به همین خاطر، در این بخش به مدارک و شرایط ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳ پرداخته ایم تا جهت این امر با مشکلی مواجه نشوید.

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام وام فرزند آوری

متقاضی باید دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران باشد.
وام فرزند آوری تنها به والدینی تعلق می گیرد که تاریخ تولد فرزند آن ها از اول فرودین ماه ۱۴۰۰ به بعد باشد.
این نوع تسهیلات نیازی به سپرده گذاری نداشته و شروع اقساط با یک دوره تنفس شش ماهه همراه خواهد بود.
خانواده ها نهایتا تا دو سال پس از تولد فرزند خود می توانند از این نوع وام استفاده کنند.
ارائه اصل شناسنامه فرزند و پدر او هنگام مراجعه حضوری به بانک و تشکیل پرونده الزامی است.
ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳ برای هر فرزند متولد شده تنها یک بار امکان پذیر می باشد.
در صورتی که حین دوره بازپرداخت تسهیلات وام فرزند، فرزند بعدی به دنیا بیاید، دریافت تسهیلات برای فرزند بعدی هم امکان پذیر خواهد بود.
در صورتی که خانواده صاحب فرزندان دوقلو یا بیشتر شود، به هر یک از فرزندان یک وام تعلق می گیرد.
این تسهیلات به افرادی تعلق می گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند بالای ۲.۵ نباشد.
سود وام فرزند آوری بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار نهایتا ۴ درصد به صورت سالانه محسابه خواهد شد./همراه مشاور

بازپرداخت اقساط وام فرزندآوری به شکلی است؟

بازپرداخت اقساط وام فرزندآوری ۱۴۰۳ احتمالا طبق روند سال‌های گذشته خواهد بود و متناسب با حجم مبلغ دریافتی محاسبه می‌شود.

وام فرزندآوری به‌عنوان مثال برای متقاضی که تسهیلات را برای فرزند اول دریافت می‌کند، ۴۰ میلیون تومان است و مدت بازپرداخت اقساط ۳۶ ماه تعیین شده است. با این اوصاف متقاضی که از تسهیلات ۴۰ میلیونی فرزند اول استفاده می‌کند باید ماهی یک میلیون و ۲۱۲ هزار تومان به‌عنوان اقساط به بانک برگرداند.

وام فرزندآوری برای متقاضی که از تسهیلات ۸۰ میلیونی و مهلت بازپرداخت ۴۸ ماهه (چهارساله) استفاده می‌کند، به ماهی یک میلیون و ۸۱۸ هزار تومان تبدیل می‌شود.

وام فرزندآوری برای متقاضی تسهیلات ۱۲۰ میلیونی و مهلت بازپرداخت ۶۰ ماهه (پنج‌ساله)، ماهی دو میلیون و ۱۸۱ هزار تومان است.

وام فرزندآوری برای متقاضی تسهیلات ۱۵۰ میلیونی (فرزند چهارم)، ۱۵۰ میلیون تومان و مهلت بازپرداخت آن ۷۲ ماه است. با این اوصاف اقساط این تسهیلات شامل ماهی دو میلیون و ۲۷۲ هزار تومان می‌شود.

وام فرزندآوری فرزند پنجم به بعد هم ۲۰۰ میلیون است و مهلت بازپرداخت اقساط ۸۴ ماه (هفت سال) خواهد بود. یعنی رقم اقساط ماهانه در این حالت دو میلیون و ۵۹۷ هزار تومان محاسبه می‌شود. فراموش نکنید در حدفصل بازپرداخت اقساط وام فرزندآوری ماه‌های ابتدایی هر سال، ماه‌های استثنایی محسوب می‌شوند و رقم بازدپرداخت اقساط نسبت به ماه‌های عادی بیشتر است./فرارو

سوالات متداول

آیا مادران هم می‌توانند برای درخواست وام فرزندآوری اقدام کنند؟

خیر؛ وام قرض الحسنه فرزند تنها به پدران داده می‌شود.

آیا به ازای هر فرزند می‌توان وام فرزندآوری گرفت؟

بله؛ در صورتی‌که فرزندان متولد ۱۴۰۰ به بعد باشند، می‌توان به ازای هر کدام از آن‌ها یک وام دریافت کرد.

آیا وام فرزندآوری به همه استان‌ها تعلق می‌گیرد؟

به‌طور کلی، تسهیلات فرزندآوری به استان‌هایی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری در آن‌ها کمتر از ۲.۵ باشد. طبق آمار سالانه ثبت احوال، استان‌های خراسان جنوبی، یزد، خوزستان، گلستان و سیستان بلوچستان نرخ باروری کمتر از ۲.۵ دارند.

آیا برای گرفتن وام فرزندآوری به کارت پایان خدمت احتیاج دارید؟

خیر؛ طبق آخرین قانون وام ازدواج و فرزندآوری، مردان برای گرفتن وام قرض‌الحسنه فرزند نیازی به ارائه کارت پایان خدمت ندارند.

کارمزد وام فرزندآوری چقدر است؟

کارمزد وام فرزندآوری ۴ درصد و به صورت سالیانه است./ازکی وام

اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط