۲۰:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

اقتصادی

ثبت نام وام فرزند آوری | شرایط دریافت وام فرزند آوری / مشاهده وضعیت وام فرزند آوری

شرایط دریافت وام فرزند آوری را میتوانید در اندیشه معاصر دنبال کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام فرزند آوری همچون تسهیلات ازدواج از همان سایت قابل دریافت میباشد وام فرزند آوری به دلیل شرایط ویژه ای که دارد توجه والدین را به خودش جلب کرده است و تمامی افراد را به فکر دریافت وام فرزند آوری انداخته است و حتی هستند افرادی که از این تسهیلات برای خرج فرزندشان استفاده میکند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با مادر میان بگذارید.

شرایط ثبت نام و دریافت وام فرزند‌آوری در سال ۱۴۰۳

شرایط وام فرزند‌ آوری در سال ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

۱. وضعیت اشتغال و درآمد: متقاضی باید دارای شغل و درآمد معتبر و قابل تأیید باشد که به اندازه کافی برای تأمین نیاز‌های خانواده و پرداخت اقساط وام باشد.

۲. محدودیت سنی: برخی از بانک‌ها و مؤسسات مالی ممکن است محدودیت سنی برای دریافت وام فرزندآوری اعمال کنند. معمولاً سن بالای ۱۸ سال مورد قبول است.

۳. محدودیت تعداد فرزندان: برخی از وام‌دهندگان ممکن است تعداد فرزندانی که متقاضی دارد را محدود کنند و فقط به افرادی وام بدهند که تعداد مشخصی از فرزندان را دارند.

۴. پرداخت قسط و اقساط: متقاضی باید توانایی پرداخت قسط و اقساط وام را داشته باشد و بتواند این پرداخت‌ها را به‌طور منظم و به موقع انجام دهد.

۵. ثبت نام و ارائه مدارک لازم: برای دریافت وام فرزند‌آوری، متقاضی باید به مؤسسه مالی مربوطه مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز اعم از شناسنامه، کارت ملی، مدارک مالی و سایر مدارک مورد نیاز را ارائه کند.

وام فرزند آوری

وام فرزندآوری

این شرایط ممکن است براساس سیاست‌ها و ضوابط هر مؤسسه مالی متفاوت باشند. بنابراین، بهتر است قبل از ثبت نام، شرایط دقیق و ویژه هر بانک یا مؤسسه مالی را بررسی کنید. با توجه به موارد گفته شده می‌توان گفت شروط اصلی دریافت وام فرزندآوری در ایران شامل موارد زیر می‌شود:

تولد فرزند در سال ۱۴۰۰
وجود نرخ باروری در زادگاه پدر کمتر از ۲/۵
امکان پرداخت وام به هر فرزند فقط یک بار
امکان پرداخت وام به متقاضی در صورت تولد فرزند دیگر در زمان بازپرداخت وام
عدم نیاز به کارت پایان خدمت برای پدر
معرفی یک ضامن معتبر
عدم نیاز به سپرده‌گذاری در بانک
شروع بازپرداخت ۶ ماه پس‌زا دریافت مبلغ وام/کاماک وام

معرفی سایت ثبت نام وام فرزند آوری

دولت برای اینکه بتواند به پدر و مادران در تامین هزینه های تولد فرزندانشان کمک کند و همچنین مردم را به فرزندآوری تشویق نماید، اقدام به ارائه وام فرزندآوری کرده است و مسئولیت اجرای صحیح این طرح را به بانک مرکزی و بانک های عامل و مدیران و کارکنان ذیربط سپرده است. بانک مرکزی موظف است تسهیلات لازم را از طریق مانده سپرده های قرض الحسنه و قرض الحسنه جاری شبکه بانکی تامین نماید.

بانک های عامل باید با اعتبار سنجی متقاضیان و دریافت سفته و یا یک ضامن معتبر، وام فرزندآوری ۱۴۰۳ را به متقاضیان آن پرداخت نمایند. مبلغ این وام متناسب با ترتیب فرزندان است و از ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می باشد که برای ثبت نام آن، سامانه ثبت نام وام فرزند آوری به نشانی ve.cbi.ir راه اندازی شد تا افراد بتوانند از طریق آن فرم های لازم را تکمیل نمایند و پس از آن، منتظر مشخص شدن بانک عامل و مراجعه به آن باشند تا ادامه مراحل لازم را طی نمایند.

مدارک لازم برای دریافت وام فرزندآوری ۱۴۰۳

برای دریافت وام فرزندآوری ۱۴۰۳ نیز مانند هر وام دیگری، به مدارک لازم آن نیاز است و کسانی که می خواهند برای اخذ آن اقدام کنند باید این مدارک را تهیه نمایند. مدارک لازم برای وام فرزند دوم نیز مانند دیگر فرزندان است که در ادامه، ارائه شده اند.

کپی کارت ملی و شناسنامه والدین

کپی تمامی صفحات شناسنامه نوزاد

آدرس کامل محل سکونت متقاضی

کد پستی ده رقمی محل سکونت متقاضی

کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند

با توجه به تورم و افزایش هزینه های مربوط به نگهداری از فرزندان، طبیعی است که بسیاری از افراد، برای تشکیل خانواده و آوردن فرزند، نیاز به منابع مالی لازم داشته که بدین منظور، می توانند از تسهیلات اعطایی دولت، من جمله، وام فرزندآوری، بهره مند شوند. به همین دلیل، در سال جاری، بخشنامه ای از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر مبلغ وام، به متقاضیان دریافت وام فرزندآوری، ابلاغ گردیده است. در ادامه، شما را با میزان مبلغ وام تولد نوزاد​ ۱۴۰۳، آشنا می کنیم./تجارت نیوز

بر اساس اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، میزان مبلغ وام تولد نوزاد ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند اول، ۴۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند دوم، ۸۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند سوم، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند چهارم، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند پنجم و بعد از آن، دو میلیارد ریال

همچنین برای تولد فرزندان دوقلو، به ازای هر فرزند، یک وام تعلق خواهد گرفت و به ترتیب تولد، لحاظ می‌شود.

اگر خانواده‌ای صاحب فرزند سوم و بیشتر از سال ۱۳۹۹ به بعد شود نیز می‌تواند از تسهیلات قرض‌الحسنه خرید، ساخت یا وام ودیعه مسکن، بهره‌مند شود که میزان مبلغ این وام، ۳۰۰ میلیون تومان تعیین خواهد شد و زمان بازپرداخت آن نیز ۲۰ سال است./ایمنا

مشاهده وضعیت وام فرزند آوری ۱۴۰۳

همانطور که گفته شد، مرحله اول برای دریافت وام فرزند آوری ۱۴۰۳، ثبت نام افراد متقاضی از طریق سایت ثبت نام وام فرزند آوری می باشد. پس از ثبت نام در این سایت، یک کد رهگیری ده رقمی، به کاربران در صفحه سایت ثبت نام، نمایش داده خواهد شد و یا از طریق پیامک، به شماره تلفن همراه متقاضی که در هنگام ثبت نام در سایت وارد کرده است ارسال می گردد که با آن، افراد متقاضی، می توانند از طریق مراجعه به سایت ve.cbi.ir، وضعیت ثبت نام وام خود را مشاهده نمایند. از این رو، در ادامه، در رابطه با نحوه پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری و مشاهده اعلام نتایج، توضیحات لازم آورده شده است.

جهت پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری، ابتدا، وارد سایت ve.cbi.ir شوید. سپس، بر روی گزینه سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند کلیک نمایید.

در این صفحه، از منوی سمت راست، گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب نمایید.

در این مرحله، می بایست برای مشاهده آخرین وضعیت ثبت نام خود و پیگیری وام فرزند آوری، شماره ملی پدر و فرزند را به همراه کد رهگیری، در کادر های مربوطه وارد نموده و پس از وارد کردن کد امنیتی، بر روی گزینه مشاهده وضعیت کلیک کنید.

در نهایت، با تکمیل نمودن مراحل قبل، مشاهده آخرین وضعیت ثبت نام فرزند آوری، در سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، امکان پذیر می گردد.

همچنین، در صورت فراموشی کد رهگیری ثبت نام وام فرزند آوری، از صفحه اصلی سایت ثبت نام، منوی سمت راست، بر روی گزینه بازیابی و چاپ کد رهگیری، کلیک کنید.

در این قسمت، می بایست اطلاعات فرم بازیابی کد رهگیری ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه فرزند را تکمیل نموده و پس از وارد کردن کد امنیتی، بر روی گزینه مشاهده و چاپ کد رهگیری، بزنید.

به این ترتیب، کد رهگیری ده رقمی تسهیلات قرض الحسنه فرزند، بازیابی شده و جهت پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری و مشاهده اعلام نتایج، قابل استفاده می باشد./دینا

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط