۲۱:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶

اقتصادی

ثبت نام وام فرزند آوری | سایت دریافت وام فرزند آوری / چالش خانواده‌های اهوازی برای شرایط سخت برخی از بانک‌ها در ارائه وام فرزندآوری

نحوه دریافت وام فرزند آوری را در اندیشه معاصر ببینید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام فرند آوری یکی از تسهیلاتی است که دلت در اختیار والدین قرار داده است تا با خیال راحت بتوانند بچه دار بشوند. وام فرزند آوری به دلیل شرایط ویژه و استثنایی اش توانسته است تمامی نگاه ها را به خودش جلب کند چرا که این تسهیلات یکی از کمک های غیر تکراری و کمیاب است. سایت وام فرزند آوری همانند سایت تسهیلات ازدواج است. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نحوه مشاهده وضعیت وام فرزندآوری

متقاضیان پس از ثبت‌نام در طرح وام فرزند آوری در سامانه ثبت‌نام وام فرزندآوری، می‌توانند مراحل پیگیری وام فرزندآوری با کد ملی یا پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری را از طریق سامانه ve.cbi.ir وام فرزندآوری مشاهده وضعیت انجام دهند. متقاضیاندر صورتی که شرایط لازم برای اخذ وام را داشته باشند، می توانند در زمان مشخص به شعبه بانک عامل مراجعه کرده و مراحل پایانی دریافت وام را تکمیل کنند.

وام فرزند آوری

وام فرزند آوری

نحوه ثبت نام وام فرزندآوری ۱۴۰۳ برای ثبت نام ابتدا به سایت ve.cbi.ir مراجعه کنید و به بخش ثبت نام جدید بروید.

اکنون فرم باز شده را تکمیل نمایید و روی ادامه کلیک کنید تا در نهایت یک کد پیگیری ۱۰ رقمی دریافت کنید.

سامانه ثبت و رسیدگی به شکایات بانک مرکزی این امکان را فراهم کرده است تا معترضان به فرایندهای وام فرزندآوری و ازدواج بتوانند در آن شکایت خود را ثبت نمایند تا پیگیری شود./سامانه ها

وام فرزندآوری یکی از مهمترین تسهیلات دولت در راستای تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری می‌باشد که به والدین نوزاد تازه متولد شده ارائه داده خواهد شد. خانواده‌ها پس از تولد فرزند می‌توانند طی مدت دو سال برای دریافت این تسهیلات اقدام نمایند. این خانواده‌ها باید یک شرایط خاص را برای دریافت تسهیلات داشته باشد و پس از برخورداری از شرایط لازم می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند اقدام کنند.

یکی از مهمترین مواردی که پس از ثبت نام وام فرزند آوری در سامانه cbi.ir باید به آن توجه کنید، دریافت شماره پیگیری است. این کد یک شماره ۱۰ رقمی می‌باشد که پس از اسم‌نویسی در سامانه نمایش داده خواهد شد و به افراد پیامک می‌شود. متقاضیان باید برای پیگیری اسم‌نویسی وام فرزندآوری، کد پیگیری خود را داشته باشند. بنابراین سعی کنید که تا پایان مرحله اعلام نتیجه ثبت‌نام وام فرزندآوری، این کد را را در اختیار خود داشته باشید.

همه مراحل پیگیری وام فرزندآوری با کد ملی و از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه وام فرزند انجام می‌شود و متقاضیان باید از طریق مراجعه سامانه مربوطه مراحل مشاهده وضعیت وام فرزندآوری با کد رهگیری را انجام داده و از پیگیری تلفنی اجتناب کنند.

افرد پس از وارد شدن به سامانه cbi.ir می‌توانند برای پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری و مشاهده وضعیت وام فرزندآوری اقدام کنند. بنابراین والدین باید برای پیگیری وام فرزندآوری با کد ملی، کد رهگیری ده رقمی را که پس از ثبت‌نام دریافت کرده‌اند، نزد خود نگه دارند، چرا که برای تکمیل مراحل دریافت وام بسیار ضروری می‌باشد./روز ۱۰۰

بر اساس اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، میزان مبلغ وام تولد نوزاد ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند اول، ۴۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند دوم، ۸۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند سوم، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند چهارم، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند پنجم و بعد از آن، دو میلیارد ریال

همچنین برای تولد فرزندان دوقلو، به ازای هر فرزند، یک وام تعلق خواهد گرفت و به ترتیب تولد، لحاظ می‌شود.

اگر خانواده‌ای صاحب فرزند سوم و بیشتر از سال ۱۳۹۹ به بعد شود نیز می‌تواند از تسهیلات قرض‌الحسنه خرید، ساخت یا وام ودیعه مسکن، بهره‌مند شود که میزان مبلغ این وام، ۳۰۰ میلیون تومان تعیین خواهد شد و زمان بازپرداخت آن نیز ۲۰ سال است./ایمنا

مدارک لازم جهت ثبت نام اینترنتی وام فرزند آوری

اطلاعات کارت ملی و شناسنامه والدین

اطلاعات شناسنامه نوزاد

آدرس کامل محل سکونت متقاضی

کد پستی ده رقمی محل سکونت متقاضی

مدارک لازم جهت ارائه به بانک برای دریافت وام فرزند آوری

ارائه فتوکپی کارت ملی و شناسنامه پد و مادر نوزاد

ارائه فتوکپی تمامی صفحات شناسنامه فرزند تازه متولد شده

ارائه فتوکپی کارت ملی و شناسنامه ضامن

ارائه یک فقره سفته

چالش خانواده‌های اهوازی برای شرایط سخت برخی از بانک‌ها در ارائه وام فرزندآوری

داشتن فرزند یکی از موهبت هایی است که از سوی خداوند به بندگان اعطا می‌شود. اما این روز‌ها کاهش جمعیت جوان کشورمان موجب شده تا دولتمردان تسهیلاتی را به خانواده‌هایی که فرزندان آنها از سال ۱۴۰۰ به بعد متولد شدند مزایایی تعلق گیرد تا کمک هزینه‌ای برای آنها باشد و از سوی دیگر تشویقی برای فرزندآوری شود. اما این روز‌ها شرایط سخت برخی از بانک‌ها برای ارائه این تسهیلات خانواده‌ها را سردرگم کرده است.

شهروندخبرنگار ما با ارسال پیام از شرایط سختی که در برخی از بانک های شهر اهواز برای ارائه وام فرزندآوری در نظر گرفته اند گلایه کرد و از مسئولان درخواست رسیدگی کرد.

متن پیام شهروندخبرنگار

با عرض سلام و خسته نباشید سال گذشته برای وام فرزندآوری در بانک ملی ثبت نام کردیم. دو ضامن هم به سختی توانستم جور کنیم. اما به من گفتند دو ضامن باید بیاوریم که معلم رسمی باشد. اما قانون می‌گوید یک ضامن کافی است.
مجدد به بانک دیگر مراجعه کردیم به من گفتند باید خود من شاغل باشم و بیمه و ضامن رسمی و سند خانه یا ماشین هم داشته باشم. حالا که دوباره ثبت نام کردم شرایط از سال گذشته تا کنون سخت‌تر شده است. بنده دانشجو و متاهل و مستاجر و دارای خانواده ۶ نفری هستم. لطفا پیگیری کنید./خبرنگاران جوان

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط