۱۹:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۲

اقتصادی

ثبت نام وام فرزند آوری | جزئیات و آدرس سایت وام فرزند آوری / وام فرزند آوری برای این گروه ۴۰ میلیون تومان شد

اطلاعاتی درباره وام فرزند آوری را در اندیشه معاصر مطالعه کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام فرزند آوری تسهیلاتی است که دولت در اختیار والدین قرار داده است و خیلی از افراد به دنبال تهیه آن هستند وام فرزند آوری با توجه به شرایطش تمامی توجه ها را به خودش جلب کرده است. وام فرزند آوری با توجه به سود چهار درصدی که دارد خیلی از والدین ها به دنبال دریافت آن هستند و نحوه ورود به سایتش را در ادامه گذاشته ایم. سایت وام فرزند آوری همچون تسهیلات ازدواج یکی میباشد برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

معرفی سایت ثبت نام وام فرزند آوری

دولت برای اینکه بتواند به پدر و مادران در تامین هزینه های تولد فرزندانشان کمک کند و همچنین مردم را به فرزندآوری تشویق نماید، اقدام به ارائه وام فرزندآوری کرده است و مسئولیت اجرای صحیح این طرح را به بانک مرکزی و بانک های عامل و مدیران و کارکنان ذیربط سپرده است. بانک مرکزی موظف است تسهیلات لازم را از طریق مانده سپرده های قرض الحسنه و قرض الحسنه جاری شبکه بانکی تامین نماید.

بانک های عامل باید با اعتبار سنجی متقاضیان و دریافت سفته و یا یک ضامن معتبر، وام فرزند آوری ۱۴۰۳ را به متقاضیان آن پرداخت نمایند. مبلغ این وام متناسب با ترتیب فرزندان است و از ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می باشد که برای ثبت نام آن، سامانه ثبت نام وام فرزند آوری به نشانی ve.cbi.ir راه اندازی شد تا افراد بتوانند از طریق آن فرم های لازم را تکمیل نمایند و پس از آن، منتظر مشخص شدن بانک عامل و مراجعه به آن باشند تا ادامه مراحل لازم را طی نمایند.

وام فرزند آوری

وام فرزند آوری

نحوه پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری ۱۴۰۳

تمامی متغاضیان باید پس از ثبت نام و دریافت کد پیگیری، وضعیت ثبت نام خود، مشخصات شعبه تعیین شده از سمت بانک عامل و پیگیری فرایند دریافت تسهیلات را از طریق ورود به بخش مشاهده وضعیت سامانه انجام دهند که برای این کار به کد ملی و کد رهگیری نیاز است. پس از تعیین شدن شعبه بانک عامل، از طریق پیامک به متقاضی اعلام می شود و او باید ظرف حداکثر ۱۲ روزکاری به همراه مدارک خود به شعبه مربوطه مراجعه کند و پرونده تشکیل دهد. در ادامه این بخش، نحوه پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری ارائه شده است.
نحوه پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری

برای مشاهده وضعیت ابتدا به سایت ve.cbi.ir مراجعه کنید و به بخش مشاهده وضعیت بروید.

حال اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید و روی مشاهده وضعیت کلیک کنید.

مشمولان وام فرزند آوری

طبق اعلام بانک مرکزی، مشمولان وام فرزندآوری، والدین فرزندان متولدین یکم فروردین ۱۴۰۰ به بعد هستند و آغاز اقساط آن با شش ماه دوره تنفس آغاز می‌شود، همچنین کارمزد این وام ۴ درصد به صورت سالانه است.

وثیقه مورد نیاز برای دریافت این وام شامل یکی از موارد داشتن حساب یارانه، سهام عدالت، سفته یک نفر ضامن و یک نفر بستگان درجه اول می‌شود و داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت این وام الزامی نیست/ایمنا

وام فرزند آوری برای این گروه ۴۰ میلیون تومان شد

ر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، تسهیلات قرض الحسنه فرزند آوری برای فرزند اول ۴۰ میلیون، فرزند دوم ۸۰ میلیون، فرزند سوم ۱۲۰ میلیون، فرزند چهارم ۱۵۰ میلیون و فرزند پنجم و بیشتر ۲۰۰ میلیون تومان تعیین شد.

بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، تسهیلات قرض الحسنه فرزند آوری برای فرزند اول ۴۰ میلیون، فرزند دوم ۸۰ میلیون، فرزند سوم ۱۲۰ میلیون، فرزند چهارم ۱۵۰ میلیون و فرزند پنجم و بیشتر ۲۰۰ میلیون تومان تعیین شد.

این تسهیلات برای فرزندانی است که از اول فروردین ۱۴۰۰ به بعد به دنیا آمده اند./تابناک

شرایط ضامنین

حسب جزء (۸) بند (ث) تبصره (۱۳) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ پس از اعتبار سنجی متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری و در صورت عدم تکافوی اعتبار آنها به منظور تأمین رکن ضامن، بانکها و مؤسسات اعتباری غیربانکی موظفند با توثیق حساب یارانه یا سهام عدالت متقاضیان یا بستگان درجه اول از طبقه اول آنها یا سایر داراییهای مالی وی یا تنها دریافت یک فقره سفته و یک نفر ضامن نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳

۱- اصل شناسنامه پدر و فرزند

۲- اصل کارت ملی پدر یا نماینده قانونی و قضائی

۳- کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت

۴- کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام

۵- ارائه حکم دادگاه در صورت لزوم

پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری به ۴.۲ میلیون متقاضی

با توجه به اهتمام جدی رئیس جمهور شهید ایت الله رئیسی مبنی بر تسهیل گری در پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری شبکه بانکی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۴۵۷ همت به بیش از چهار میلیون و ۲۰۲ هزار و ۳۲۹ متقاضی در قالب تسهیلات ازدواج و فرزند آوری پرداخت کرده است. همچنین طی این مدت ۳۶.۴ همت تسهیلات ودیعه مسکن به ۴۶۴ هزار و ۴۳ متقاضی پرداخت شده است.

حمایت از خانواده و طرح جوانی جمعیت

بر اساس بند (ث) تبصره (۱۳) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور نیز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف شده تا مطابق با قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و قوانین مربوط به ایثارگران از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه اعم از جاری و پس‌انداز شبکه بانکی پس از کسر سپرده قانونی حداقل دو میلیون میلیارد ریال به قرض‌الحسنه ازدواج، فرزندآوری و ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن و دیگر موارد ذکرشده در قوانین فوق، اختصاص داده و از طریق بانک‌های عامل (به تشخیص هیئت عالی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران) پرداخت شود.

با توجه به تاکید قانون مبنی بر تعیین سقف اعتبار این تسهیلات در هیئت عالی بانک مرکزی جمهوری اسلامی و با عنایت به اینکه در قانون بانک مرکزی هیئت عالی بانک مرکزی جمهوری اسلامی جایگزین شورای پول و اعتبار خواهد شد و این قانون از خرداد ماه اجرایی می‌شود، لذا بانک مرکزی به منظور جلوگیری از توقف فرآیند پرداخت تسهیلات اعتبار پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزند آوری را به صورت یک دوازدهم به شبکه بانکی ابلاغ کرده است تا سقف اعتباری در هئیت عالی بانک مرکزی تصویب شود.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط