۲۰:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۵

اقتصادی

ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ | جزئیات وام ازدواج / دو بار وام ازدواج بگیرید

وام ازدواج را چگونه میتوانیم دریافت کنیم و برای دریافت باید وارد چه سایتی بشویم؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ازدواج یکی از مهمترین کمک هزینه هایی میباشد که دولت در اختیار جوانان قرار داده است و برای دریافت وام ازدواج میتوان وارد سامانه مورد نظر که برای همین کار تعریف شده،بشوید و از امکانات آن استفاده کنید. وام ازدواج شرایط خیلی ویژه ای دارد چرا که بازپرداخت آن  ده ساله و سود آن به شدت مناسب است. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

معرفی سایت ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳

در گذشته تنها راهی که برای دریافت وام ازدواج وجود داشت، مراجعه به شعب بانک هایی بود که این وام را ارائه می کردند. در این روش اشخاص می بایست که به شعب بسیاری از بانک ها مراجعه می کردند و در صورتی که یکی از این شعب آن را ارائه می داد، اقدام به ثبت نام در آن می کردند.

اما در حال حاضر روش ثبت نام آن متفاوت شده است. زوج ها می توانند در صورت دارا بودن شرایط لازم جهت ثبت نام، به سایت ثبت نام مراجعه کنند و از طریق سایت ve.cbi.ir مراحل ثبت نام خود را در تسهیلات ازدواج انجام دهند.

سایت ثبت نام، با توجه به نیاز زوجین برای انجام دادن یک سری مراحل یکسان و مشخص جهت دریافت آن روی کار آمده است و تمامی مراحل مربوط به ثبت نام، اعتباری سنجی تا اعلام نتایج ثبت نام این وام را در بر می گیرد و پس از اعلام نتایج، زوجین می توانند به شعب مشخص شده در سامانه ثبت نام  به نشانی ve.cbi.ir، مراجعه کنند و از طریق مراجعه به شعب مراحل ثبت نام خود را قطعی و وام خود را دریافت نمایند.

وام ازدواج

وام ازدواج

دو بار وام ازدواج بگیرید

صندوق بازنشستگی کشوری در سال‌های اخیر طی ۸ مرحله اقدام به پرداخت آن به فرزندان بازنشستگان کرده است که در تازه‌ترین مرحله، مبلغ وام ازدواج فرزندان بازنشستگان به ۳۵ میلیون تومان رسیده است. این وام شامل فرزندانی است که عقدنامه آنها در بازه زمانی اول فروردین ماه ۱۳۹۸ (۱۳۹۸/۱/۱) تاکنون ثبت شده و حداقل یک بار در درگاه خدمات الکترونیکی صندوق ثبت نام کرده‌اند.

صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرده که تسهیلات ازدواج صرفاً به ازدواج اولیه فرزند تعلق می‌گیرد و اگر فرزند بازنشسته برای بار دوم ازدواج کند وام ازدواج به او تعلق نمی‌گیرد و در صورتی که پدر و مادر هر دو مشترک صندوق باشند، صرفاً یک فقره تسهیلات به فرزندان ایشان پرداخت می‌شود. اقساط وام ازدواج فرزندان بازنشسته‌های کشوری در سال جاری دقیقا ماهی یک میلیون و ۶۰ هزار و ۶۰۶ است. البته به خاطر کارمزد ۴ درصد، بابت قسط اول، سیزدهم و بیست‌وپنجم یعنی ماه‌های ابتدایی هر سال رقم دیگری از متقاضیان وام ازدواج بازنشسته‌های کشوری دریافت می‌کنند./طلا

ثبت درخواست اینترنتی وام ازدواج از سامانه ve.cbi.ir

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دیجیتالی شدن امور، اکثر خدمات ارائه شده از سوی دولت و بخش خصوصی، از طریق اینترنت انجام می شود، بانک ها نیز از این امر، تبعیت کرده و خدمات خود را به صورت اینترنتی نیز ارائه می دهند؛ چرا که، خدمات اینترنتی، محدودیت ساعت ندارند و کاربر، در هر ساعتی که وقت آزاد داشته باشد، می تواند از خدمات مورد نظر خود، استفاده کند.

یکی از این خدمات، ثبت نام برای انواع تسهیلات بانکی می باشد، مانند وام ازدواج که ثبت نام آن، از طریق اینترنت انجام می شود. به همین منظور، در ادامه، در رابطه با نحوه ثبت درخواست اینترنتی وام ازدواج، از سامانه ve.cbi.ir توضیحات لازم آورده شده است.

جهت ثبت درخواست اینترنتی وام ازدواج ۱۴۰۳، ابتدا وارد سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir، شوید. سپس، از منوی سمت راست صفحه، گزینه ثبت نام جدید را انتخاب نمایید.

در این مرحله، فرم درخواست تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، برای شما نمایش داده می شود و می بایست اطلاعات خود را به طور دقیق، وارد نموده و سپس، گزینه ادامه را انتخاب کنید.

در نهایت، اگر تمام اطلاعات وارد شده از سوی متقاضی، صحیح باشد، این اطلاعات، توسط سازمان ثبت احوال جمهوری اسلامی ایران، تایید شده و پیامی، حاوی کد رهگیری ده رقمی، برای افراد، نمایش داده می شود. این کد ده رقمی، جهت رهگیری وضعیت آن است و در بقیه مراحل ثبت نام، تا زمان دریافت مبلغ وام، داشتن این کد، برای انجام مراحل دیگر و پیگیری وضعیت درخواست آن، ضروری می باشد.

همچنین، فرزندان بازنشستگان کشوری، می توانند جهت ثبت درخواست خود، برای دریافت آن  از طریق سایت sabasrm.ir، اقدام نمایند.

تسهیلات قرض الحسنه ازدواج (موضوع ماده (۶۸) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت:

-۱-۱ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج هایی که تاریخ ازدواج آن ها بعد از ۱۴۰۱/۱/۱بوده است مبلغ سه میلیارد (۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و با دورهی بازپرداخت ۱۰ ساله

-۱-۲ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای زوج های زیر بیست و پنج سال و زوج های زیر بیست و سه سال مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون (۳.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال

ویرایش ثبت نام وام ازدواج

در بخش های قبل نحوه ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ از طریق سایت در نظر گرفته شده برای آن را به صورت مفصل توضیح دادیم. پس دیگر جهت نام نویسی و ثبت درخواست برای استفاده از این تسهیلات با مشکلی رو به رو نخواهید. اما گاهی اوقات ممکن است برخی اطلاعات مورد نیاز در هنگام ثبت نام را اشتباه وارو کرده باشید. همان گونه که اشاره کردیم، در این موارد درخواست تان رد شده و نمی توانید از تسهیلات مربوطه بهره مند شوید. بنابراین برای جلوگیری از این مشکلات باید هر چه سریع تر نسبت به ویرایش ثبت نام وام ازدواج خود اقدام نمایید. امکان ویرایش و تصحیح اطلاعات ثبت نامی هم از طریق همان سایت نام نویسی برای داوطلبان فراهم است. پس در صورت نیاز به راحتی می توانید به این سامانه وارد شده و اطلاعات اشتباه را ویرایش نمایید. توجه داشته باشید که انجام این کار قبل از مشاهده درخواست توسط مسولین مربوطه یا حتی بعد از آن امکان پذیر است.

به هر حال، برای ویرایش و تصحیح ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ باید اقداماتی را به صورت پیوسته و گام به گام انجام دهید. در ادامه این اقدامات لازم برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی را برای تان آورده ایم.

۱ابتدا باید به سامانه قرض الحسنه تسهیلات ازدواج وارد شوید که در بخش قبل روش انجام این کار را بیان کرده ایم. پس جهت ورود به این سامانه مشکلی نخواهید داشت.
۲بعد از این که به صفحه اصلی سایت ثبت نام وام ازدواج رسیدید، این بار باید از منو موجود در سمت راست صفحه گزینه مربوط به ویرایش اطلاعات را انتخاب کنید. پس بر روی گزینه مشخص شده با عنوان «ویرایش ثبت نام قبلی» کلیک کنید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط