۲۲:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۶

اقتصادی

ثبت نام وام ازدواج | اطلاعاتی درباره سایت وام ازدواج /ثبت‌نام وام دهه شصتی‌ها تمدید شد

وام ازدواج را چگونه میتوانیم دریافت کنیم؟ سامانه وام ازدواج چه نام دارد؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ازدواج یکی از بهترین راه هایی است که جوانان برای پیشبرد اول زندگی خود از آن استفاده میکنند. وام ازدواج به دلیل شرایط استثنایی  و کمیابی که دارد جوانان را مشتاق به ازدواج میکند و آنها برای استفاده از این امکانات فقط کافی است عقد نامه خود را همراه داشته باشند. وام ازدواج یکی از کمک های دولت به جوانان است. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

روش ثبت نام وام ازدواج برای تازه عروس داماد ها

برای ثبت نام وام ازدواج ابتدا وارد سایت ve.cbi.ir شده سپس گزینه سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را کلیک کنید، در صفحه ی باز شده در سمت راست گزینه ثبت نام جدید را انتخاب کرده و سپس فیلدهای خواسته شده در فرم اولیه ثبت نام را یک به یک پر کرده و گزینه ادامه را کلیک کنید و مابقی اطلاعات را نیز در قسمت دوم وارد کنید تا ثبت نام شما تکمیل گردد.

وام ازدواج

وام ازدواج

آیا ثبت‌نام وام ازدواج هزینه دارد؟

خیر. بابت گرفتن آن نباید هیچ هزینه‌ای پرداخت کنید و تمام مراحل ثبت‌نام این وام ازدواج رایگان است. اما اخیرا سروکله سایت‌های واسطه‌ زیادی پیدا شده است که به متقاضیان این وام می‌گویند در صورتی که از طریق آنها ثبت‌نام را انجام دهند، هم کد پیگیری‌ را خیلی زود دریافت می‌کنند و هم امکان گرفتن وام از هر بانک و شعبه‌ای را که متقاضی ترجیح بدهد، دارند. بابت این خدمات هم حدود ۴۰۰هزار تومان از متقاضیان وام ازدواج پول می‌گیرند.

اما شما گول این ادعاها را نخورید. اگر قصد گرفتن تسهیلات ازدواج دارید، فقط به سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بانک مرکزی به آدرس «ve.cbi.ir» بروید و ثبت نام را بدون پرداخت هیچ پولی تکمیل کنید. جالب اینکه خود بانک مرکزی هم در جریان این سوءاستفاده است. کافی است وارد سامانه تسهیلات ازدواج بانک مرکزی شوید تا در صفحه اول سایت این پیغام را ببینید: « شایان ذکر است سامانه بانک مرکزی، هیچگونه ارتباطی با وبسایت‌های فعال در این زمینه ندارد و متقاضیان می‌توانند به‌طور مستقیم نسبت به ثبت نام خود در سامانه یاد شده اقدام نمایند.»

اما با وجود اطلاع بانک مرکزی این روش جدید پول درآوردن، هیچ ممانعتی از فعالیت این سایت‌ها به عمل نمی‌آورد. جلوگیری از فعالیت سایت‌هایی که به بهانه زودتر گرفتن وام، از متقاضیان جوان و اغلب نیازمند آن پول می‌گیرند، بدون آنکه خدمات خاصی به آنها بدهند. پس یادتان باشد؛ برای انجام مراحل گرفتن آن فقط به سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه بانک مرکزی بروید و ثبت‌نام‌تان را تکمیل کنید./رده

نحوه دریافت فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳

در سال های گذشته، نحوه دریافت فرم ثبت نام آن نسبت به امروز، متفاوت بود و این موضوع، ایجاب می کرد که زوجین برای دریافت فرم وام ازدواج به شعب بانک های ارائه دهنده تسهیلات ازدواج، مراجعه کنند و فرم را دریافت نموده و به صورت حضوری تکمیل نمایند.
اما در حال حاضر، نحوه دریافت فرم ثبت نام آن ، متفاوت شده است و لازم است زوجین متقاضی، به منظور ثبت نام، برای آن به سایت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، به نشانی ve.cbi.ir، مراجعه کنند و از طریق این سایت، اقدام به دریافت فرم ثبت نام آن، نمایند. در صورتی که متقاضی دریافت فرم ثبت نام آن می باشید، می توانید طبق مراحلی که در ادامه توضیح داده می شود، پیش بروید و اقدام به دریافت فرم ثبت نام وام ازدواج کنید.

در مرحله اول، در یکی از مرورگر های کروم و یا فایرفاکس، عبارت ثبت نام آن را وارد نمایید و جستجو کنید. حال، بر روی لینک اولین سایت جستجو شده در گوگل با نشانی ve.cbi.ir، کلیک نمایید تا به سایت ثبت نام وام ازدواج وارد شوید. در حال حاضر، شما به سامانه وام ازدواج وارد شده اید.

سایت کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج باز است

یکی از روش های ثبت نام در وام ازدواج، ورود به سایت بانک های ارائه دهنده ابن وام و ثبت نام به صورت الکترونیکی از طریق این سایت ها است. به این منظور لازم است که اشخاص حتما به سایت بانک هایی مراجعه کنند که ارائه دهنده خدمات وام ازدواج می باشند.

در حال حاضر، بعضی از بانک ها ارائه دهنده وام ازدواج می باشند و اشخاص می توانند از طریق این بانک ها اقدام به ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ کنند. در نظر داشته باشید که باز بودن سایت بانک ها برای ثبت نام در وام ازدواج بستگی به بودجه بانک ها برای اختصاص وام دارد و ممکن است که سایت مربوط به این بانک ها در بازه های زمانی مختلف بسته و یا باز باشد. در ادامه شما را با چند نمونه از بانک های ارائه دهنده وام ازدواج آشنا می کنیم.

بانک صادرات

بانک آینده

بانک گردشگری

بانک اقتصاد نوین

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک سامان

بانک ملی ایران

بانک ملت

بانک مسکن

بانک قرض الحسنه رسالت/سامانه ها

ثبت‌نام وام دهه شصتی‌ها تمدید شد

وی در این باره اظهار کرد: نیمه دوم سال ۱۴۰۰ بود که موضوع طرح تسهیلات تشویقی ازدواج به متولدین دهه ۶۰ ساکن در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت با کارمزد ۴ درصد مطرح شد و براساس آن افراد با دارا بودن تابعیت کشور ایران، عشایر یا ساکن روستا و یا شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، مجرد بودن زوجین و تاریخ تولد افراد در دهه ۶۰ در بازه تاریخی یک فروردین ۱۳۶۰ تا ۲۹ اسفند ۱۳۶۹ امکان دریافت این تسهیلات را داشتند.

وی ادامه داد: با وجود فرصت محدود، حدود ۴۰۰ زوج توانستند از این وام در سال ۱۴۰۰ برخوردار شوند؛ این امر در ۱۴۰۱ به دلیل عدم تخصیص بودجه محقق نشد، اما در سال ۱۴۰۲ مجدد و با مبلغ بیشتر به جریان افتاد.

به گفته وی، میزان این تسهیلات در مجموع ۵۰۰ میلیون تومان است که سقف ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای ازدواج، ۲۰۰ میلیون تومان برای خرید اقساطی جهیزیه و ۲۰۰ میلیون تومان وام اشتغال در نظر گرفته شده است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۲۳۰۰ زوج در سامانه ثبت‌نام و معرفی حدود ۱۲۰۰ زوج واجد شرایط به بانک‌ها برای دریافت این وام، تاکید کرد: ارائه این تسهیلات در سال ۱۴۰۳ نیز تمدید شده است.

خزعلی در توضیح بیشتر یادآور شد: تا زمانی که بودجه وجود دارد محدودیتی برای کسانی که شرایط دریافت این وام را داشته باشند، نیست./فرارو

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط